Dotarliśmy rowerem na Jasną Górę

W dniach od 20 do 23 sierpnia odbyła się już VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę, pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Wśród 562 pielgrzymów, było 16 osób z naszej parafii, które wraz z ks. Łukaszem, postanowiły jak co roku w ten sposób uczcić Matkę Bożą. Utworzyliśmy tyloma osobami swoją grupę pielgrzymkową w kolorze biało-czerwonym. Trasa pielgrzymki rowerowej, jak co roku, rozpoczęła się w Kielcach, a prowadziła poprzez Wiślicę, Mnichów, aż na Jasną Górę. Grupa z naszej parafii rozpoczęła swoją rowerową pielgrzymkę w Wiślicy, już drugiego dnia. Po kilku słowach kierownika pielgrzymki ks. Tomasza Biskupa, nasza biało-czerwona grupa, sekcji B, przystąpiła do jazdy rowerowej, by z intencjami osobistymi, rodzinnymi oraz parafialnymi dotrzeć do Niebieskiej Matki. Podczas całej VI Rowerowej Pielgrzymki w naszej grupie panowała rodzinna atmosfera. Musieliśmy na siebie liczyć, bo trasa nie była łatwa i prosta, zdarzały się chwile zwątpienia oraz większego zmęczenia. Pokonaliśmy wspólnie ok. 250 km. jadąc na swoich, dobrze przygotowanych rowerach. W czasie pielgrzymki były kilkuminutowe  postoje, gdzie każdy mógł się posilić, odpocząć, a nawet chwilę zdrzemnąć. Spotykaliśmy się z ogromną  życzliwością ludzi, których widzieliśmy na trasie oraz u których nocowaliśmy, by osiągnąć cel podróży. Przez cały okres pielgrzymki błogosławiła nam Matka Boża, piękną pogodą, byśmy ok. godz. 16, 23 sierpnia dotarli na wały przed Klasztor na Jasnej Górze. Naszej Niebieskiej Matce złożyliśmy u stóp wszystkie intencje. Zakończeniem VI Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę była Uroczysta Msza Święta w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, której przewodniczył Biskup pomocniczy Andrzej Kaleta. Po skończonej Mszy Świętej z radością i uśmiechem wróciliśmy autokarami do Naszej Parafii.

Jakub Ciochoń – uczeń III klasy Gimnazjum w Koszycach