INTENCJE MSZALNE- od 22 do 28 lipca 2024r.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  –       14 lipca 2024

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wyjazdów. .

 We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, na której prorok Eliasz    bronił wiary w Jedynego Boga.

 Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Taki szkaplerz nosił od młodości  nasz św. Jan  Paweł   II- największy  z  rodu   Polaków.

 Dziekując Panu Bogu  za dotychczasową opiekę  nad  nami  prośmy  każdego   dnia    o odpowiednią,  spokojną  pogodę , o Boże  błogosławieństwo we wszelkich   naszych  pracach i   o szczęśliwe  tegoroczne   zbiory.

 Zachęcamy do udziału w 43 Pieszej  Pielgrzymce  Kieleckiej z Wislicy  na  Jasną  Górę  w dn. od 5 do  13   sierpnia  b.r.  (Ogłoszenia.)

 www.pielgrzymka .kielce.pl

 

 1. Zachęcamy także Was   naszych parafian do udziału w XII  Rowerowej    Pielgrzymce  Diecezji   Kieleckiej w  dniach  od 19 do  22  sierpnia  b.r.           Zapisy do 31   lipca  przez formularz zgłoszeniowy na  stronie internetowej

www.pielgrzymka   rowerowa . pl .  !  Prosimy   zgłaszać jak  najszybciej , gdyż jest ograniczona  liczba Pielgrzymów !

 7.Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku.

 Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

 8.W piątek w godz. od  10.00- do 11.00- przy naszym  kościele  będzie  miała odpoczynek-      II  Pielgrzymka   Rowerowa  Diecezji   Tarnowskiej. 

 W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek, 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu i drugi „Ojciec Zakonu” z racji stworzenia pierwszych konstytucji dla swojego zakonu – wykładni reguły Ojca Założyciela.

 Polecam dzisiejsza „Niedzielę „,   „ Misje  dzisiaj ‘  i dla  dzieci  „Mały   Gość  Niedzielny „.

=================================== 

 

 

 

 

W środę  o godz. 15.00- Pogrzeb + HENRYKI   ZAJĄC- LAT 89-                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

======================================== 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                             

                   19 maja 2024

        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

 Dzisiaj o godz. 18.30- Msza sw. i poświecenie pól -Zagaje Książnickie -całe.

 Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku.

Msze św. jutro  o  godz. 7.30;  o 9.00 i o 18.00 oraz   w Jankowicach z poświęceniem  pól o 19.15.

 Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.

 Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.

Wykonaliśmy odnowienie -malowanie ogrodzenia- kościoła, które były już zniszczone.- ok.100 m długości (w tym filary z daszkami )

 1. Po 26 maja będzie wykonane nowe nagłośnienie  w  kościele , gdyż   po   kilkunastu latach  mimo  pewnych      napraw często następowały awarie w  czasie Mszy św. i uroczystości .Koszty  w  całości tej  koniecznej  inwestycji   będą ponad   13 tys. zł., dlatego  za  wszystkie  składane ofiary wszystkim składam serdeczne „Bóg zaplać!”.
 2. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W środę, 22 maja – św. Rita z Casci, „drogocenna perła Umbrii”, która należy do najbardziej popularnych świętych na świecie i jest przyzywana w bardzo trudnych sprawach.

===============================                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

==================================

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE        –   12 maja 2024  r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

 1. Dzisiaj w tej naszej  pięknie  udekorowanej  świątyni w  czasie  mszy  św. o godz. 11.00,  czyli  na sumie 16 dzieci z klas  III przystąpi do I Komunii  św. 

 Módlmy się za nie, aby  przez  całe  życie często  i godnie przystępowały  do  Komunii  św. i  razem ze swoimi  rodzinami były  zawsze  wierne  Chrystusowi i Jego Ewangelii.

 Dzisiaj w Krakowie z Wawelu na  Skałkę uroczysta  Procesja z  racji uroczystości           św. Stanislawa  Bpa i męczennika głównego  Patrona Polski.

 =Dzisiaj o godz. 18.30 Msza św. i poświęcenie pól dla Jaksic Parceli Górnej  i Dolnej.

Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Zapraszamy kochających Matkę Bożą na Msze  św. o 18.00 i nabożeństwo Maryjne

 Odmawiajmy  w  miarę możliwości w naszych domach  Koronke  do Miłosierdzia  Bożego ,Różaniec i w czasie  Apelu Jasnogórskiego módlmy się także za Kościoł św. za  nasze rodziny i  naszą Ojczyznę, której  imię  POLSKA. 

 Przy nabożeństwie majowym   po Mszy św. o godz.18.00   w tygodniu będziemy będziemy  się modlić  w  ramach  Nowenny  o Dary Ducha św. przed  Uroczystością Zesłania  Ducha Św. , która przypada    -w przyszłą   niedzielę.

 6.W środę  na godz. 16.30  zapraszamy  wszystkie dzieci  z klas IV   z całej  naszej  Parafii,      na  przygotowanie   do  Rocznicy  I Komunii św. , która  będzie  obchodzona  w przyszłą     niedzielę -19   maja   na  Mszy  św. o godz. 11.00 , czyli  na   sumie.

 Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask oraz dużo   zdrowia, opieki  Matki    Bożej .

 W środę pożegnaliśmy +Władyslawę Dudek  z d. Kulczyk ,  a  wczoraj + Mariana  Rusieckiego z Ksiąznic Wielkich  wsi. Prosimy dla  nich i dla  naszych ukochanych zmarłych o wieczne    szczęście w  niebie.

  W tym  tygodniu   Patronują   nam   :

We  wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.

W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny- zamordowany  przez Kozaków za wiarę w  Chrystusa. Modlimy  się przez  jego orędownictwo  szczególnie w  tych dniach  za  naszą Ojczyznę i o pokój na świecie.

Polecam dzisiejsza  „Niedzielę” , „Misje dzisiaj ‘ i bezpłatnie „Dobre  Nowiny. „

===========================================

 

 

 

 

 

==============================================

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY  –        5 maja   2024 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości..

 W poniedziałek -wspomnienie św. Apostołów : Filipa i Jakuba .

==Próba  wszystkich   Dzieci  przed I Komunią  św.jutro –  w  poniedziałek o godz.16.30.

 W tym tygodniu zanosimy swoje błagania do Boga o dobre urodzaje i  za kraje głodujące na świecie  również na skutek  strasznych  wojen. .

 Przybywajmy  w   maju na Msze sw.o godz.  18.00 i  nabożeństwa   majowe   z  miłości  do Milosiernego  Boga  i  do  Matki  Najświetszej.

Łączmy  się  nadal w naszych  domach  przez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego, przez Różaniec i Apel  Jasnogórski  błagając Milosiernego Boga o pokój dla Ukrainy, w Ziemi  świętej , na  Bliskim  Wschodzie   i  na całym świecie  oraz o opiekę nad naszą Ojczyzną..

 Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława.

  Sw. Stanisław -to Biskup i męczennik –  jeden z głównych  Patronów  Polski  ,który stanął w obronie królewskich poddanych i nie wahał się upomnieć króla Bolesława Śmiałego.

 W środę o godz. 15.00 będzie pogrzeb +Władysławy  Dudek z d. Kulczyk.

W najbliższy piątek, 10 maja- od godz. 16.00 do 16.30 ,    spowiedź  dzieci z klas III przed I Komunią św. , dla ich  Rodziców i członków ich rodzin.

 W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 W przyszłą niedzielę  na  Mszy św. o godz. 11.00- będzie radosna Uroczystość Pierwszej  Komunii św.  Dzieci z klas III  z  naszej  Parafii.

 Prośba  do uczęszczających na sumę o godz. 11.00, abyście w przyszłą niedzielę przybyli na inną Mszę św. ,aby umożliwić przeżycie rodzinom Dzieci przystępujących  do I  Komunii św. właśnie na sumie o godz. 11.00. 

 8 .W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną.

 Składamy najserdeczniejsze życzenia Solenizantom i Jubilatom tygodnia.

 1. Polecam dzisiejszą „Niedzielę”, „ Misje dzisiaj „ i bezpłatnie  nowy nr

Miesięcznika „Dobre  Nowiny „ dla naszych   rodzin -wartościowe rozważania dla  każdego  z  nas na miesiąc Maryjny –  maj.

 ===========================================

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiaj modlimy się  za  wszystkich  kierowców  i podróżujących.

2.We wtorek  o godz. 18.00 spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do   I Komunii św. wraz   z  rodzicami.

3.W środę  rozpoczniemy  miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela.   W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św.     codziennie  o godz.18.00 ,a w niedzielę po Mszy  św.o godz. 17.00-.

Zadbajmy  o wizerunki Matki  Bożej w  naszych  domach, o wszystkie  Krzyże i Kapliczki w każdej wiosce w   całej  naszej  Parafii.   Przy wielu z nich będą   odprawiane  Msze św. o szczęśliwe  tegoroczne   zbiory. Przybywajmy  maju na Msze sw.o 18.00 i na nabożeństwa   majowe   z  miłości  do Milosiernego  Boga  i Matki  Najświetszej.

Łączmy  się przez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego, przez Różaniec i Apel  Jasnogórski  błagając Milosiernego Boga o pokój dla Ukrainy, w Ziemi  świętej , na  Bliskim  Wschodzie   i  na całym świecie  oraz o opiekę nad naszą Ojczyzną..

 W środę we wspomnienie Św. Józefa -Rzemieślnika będziemy się modlić za wszystkich pracujących       i prawdziwie  bezrobotnych ,aby znaleźli  pracę i uczciwych pracodawców.

 W I czwartek będziemy się   modlić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 W czwartek -2 maja przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie  będziemy pamiętać  o naszych rodakach mieszkających poza granicami Ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej- jako prawdziwi   POLACY. .

 

 1. 5. W piątek – 3 maja będziemy przeżywać uroczystość Najświetszej Maryi Panny Królowej     Polski , głównej  Patronki naszej Ojczyzny .  Msze  św.będą sprawowanie jak w niedzielę  :7.30;  00 ;  11.00 i   17.00..  Dzień  wolny od pracy i  nauki.

Przybądźmy na  Msze św. całymi   rodzinami z  miłości do Matki  Bozej i naszej Ojczyzny.

    Msza św. po  południu   o godz.17.00 , a po niej Nabożeństwo  Majowe .                                                                               

Złączymy się z  naszymi Biskupami  i Pielgrzymami na Jasnej  Górze i uroczyście ponowimy   na każdej Mszy św. – Akt oddania Polski pod  opiekę Matki  Bożej.

W piątek z racji uroczystości  będzie  można  spożywać   potrawy   mięsne.

 1. W I piątek – 3 maja,   będziemy  się  modlić  również  za misjonarzy i misjonarki z  naszej Kieleckiej  Diecezji.

 W  I  sobotę  nabożeństwo ku czci  Niepokalanego  Serca NMP  po Mszy św. o  godz. 18.00.

7.Ponieważ w  I piątek -3 maja -w uroczystośc Matki  Bozej  są 4  Msze  św. , dlatego  do chorych ,  pojadę  z  Komunią św. w I sobotę  miesiąca od godz.9.00.

Proszę ich   o  tym  powiadomić.

 1. W sobotę – 4 maja- godz. 15.00 będzie sprawowana Msza sw. w  Majkowicach- przy   Remizie w intencji wszystkich Druhów  Strażaków  z całej  Parafii  i  Gminy , z racji  święta  Św. Floriana ich Patrona i poświęcenie  Samochodu strażackiego dla  OSP Majkowice.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy: dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w całym życiu..
 2. Polecam dzisiejszą „Niedzielę”, „ Misje   dzisiaj ‘  i bezpłatnie nowy nr „Dobre Nowiny”.

 ========================================== 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY    – 21 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza

Przypada    dzisiaj   61   Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczyna  się   Tydzień  Modlitw o powołania do służby w Kościele.

Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

 We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. W czasie Mszy sw. o 7.00 i o 17.00 będziemy  modlić w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny,   której   imię    Polska .

 

We  wtorek na godz. 17.00 zapraszamy wszystkie  dzieci z  klas III,   które  przygotowują  się   do I Komunii   św.  wraz  z   Rodzicami . Będzie to bardzo ważne spotkanie .

 W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje.

Chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie  nasze ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 Za tydzień – w Niedzielę będziemy się   modlić  za wszystkich  kierowców i podróżujących  .

5.Wszystkim Solenizantom i  Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

  Modlitwą otaczamy również    + Janinę Saniak ,  której  pogrzeb  był   w  poniedziałek  oraz naszych ukochanych  zmarłych.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech, a także w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

 W czwartek, 25 kwietnia – św. Marek, Ewangelista, towarzyszący najpierw Apostołowi Pawłowi w jego misyjnych podróżach, a potem Szymonowi Piotrowi, którego katechezę spisał w swojej Ewangelii.

  Polecam  dzisiejszą  „Niedzielę ,;  „Misje   dzisiaj „i  bezpłatnie  „Dobre   Nowiny „   dla  naszych   rodzin.  .

 ==================================

 

 

 

 

 

TRZECIA     NIEDZIELA     WIELKANOCNA-   14 kwietnia  2024r.

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE.

1.Dzisiaj w  całej  Polsce obchodzona  jest  8 Niedziela  Biblijna – Narodowe Czytanie                                        

  Pisma św.  i rozpoczyna  się  16  Ogólnopolski  Tydzień   Biblijny.         To  zachęta   skierowana do  każdego  z   nas, abyśmy   w  tym  Tygodniu -może wieczorem           chociaż  przez   kilka   minut czytali i rozważali  teksty  Pisma  św. Nowego  Testamentu.                  Jest  to   dla  nas Ewangelia, czyli   Dobra  Nowina Jezusa  Chrystusa-  Syna   Bożego .             Niech  Pismo  św. będzie na  „Ołtarzyku „ w  naszym   domu , aby  każdy  z naszej   rodziny mógł czytac  i rozważać Słowo Boze zachowując  je  w  codziennym  życiu .  

  Zabierzmy  dzisiaj  po Mszy  św.  karteczki z koszyczków  w  przedsionku kościoła    i   odczytajmy  w  domu to Słowo  Boże z  Dziejów  Apostolskich .                                                                   

  Św. Hieronim mówił,  że   „Niezajomość  Pisma św.  jest   nieznajomością  Chrystusa.

 1. 2. Dzisiaj w Warszawie  i w   Szczecinie – od godz.12.30 odbędzie się  „Marsz dla  życia”-  szczególnie w     obronie  dzieci   nienarodzonych  .

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski-  Abp Tadeusz Wojda wzywa wszystkich Polaków-  w  każdej  Parafii-  do modlitwy  szczególnie dzisiaj  w obronie  Dzieci nienarodzonych „

Dzisiaj obchodzimy rocznicę Chrztu Polski ,który zgodnie  z  tradycją  przyjął  książę       Mieszko   I   14 kwietnia   w  966r.

Dzisiaj obchodzimy 10 rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II -najwiekszego z rodu Polaków,    który w  Kaliszu ostrzegał  „Naród  ,który  zabija   własne dzieci jest  narodem  bez   przyszłości  .  

Dzisiaj  po każdej  Mszy św. pragniemy ucałować  Relikwie -krople krwi św. Jana Pawła II ,którego każdy z  nas   poprosi o wstawiennictwo u  Boga Miłosiernego  w  niebie    we       własnej ,osobistej intencji.

 1. Jutro o godz. 16.00 będzie Msza św. pogrzebowa + Janiny Saniak z Majkowic.
 2. W sobotę był pogrzeb + Władysławy Magiery ,która pochodziła  z  Modrzan -,      a potem  mieszkała w  Krakowie. Prosimy dla nich  i dla naszych  ukochanych  zmarłych o   wieczne  szczęście  w  niebie.   
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Światowy Dzień Modlitw o Powołania           Kaplańskie i do  życia   konsekrowanego ,który  rozpocznie Tydzien  Modlitw o Powołania         do służby   w   Kościele . W tych  trudnych czasach ciągle   musimy   z  całego   serca prosić usilnie Jezusa  Chrystusa – Dobrego  Pasterz a , aby  nigdy nie zabrakło  nowych pracowników   w Winnicy  Pańskiej , a także do  życia konsekrowanego.    
 4. Polecam dzisiejszą „Niedzielę”; „Misje  dzisiaj „ oraz nadal  bezpłatnie  wielkanocny  Nr  „Dobre Nowiny „  dla  naszych  rodzin.       

 ==============================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA                        31  marca   2024r.

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                                   

Msza w dzień

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Pana  Jezusa  przybyliśmy  do  naszej swiatyni ,aby  wyśpiewać radosne „ALLELUJA” i podziękować Panu Jezusowi za Jego  zwycięstwo nad śmiercią , grzechem i szatanem. Chcemy  wołać jak niewiasty i apostołowie :”Zmartwychwstał już  Chrystus,  Pan mój  i  nadzieja”!

  Albo „ Chrystus zmartwychwstał Alleluja !” „Prawdziwie zmartwychwstał  Alleluja !”

 1. W tę radosną uroszystość od pustego  Grobu pragniemy Drogim  Parafianom i  Gościom przekazać  najserdeczniejsze życzenia , aby  zmartwychwstały  Chrystus obdarzał hojnymi  łaskami ,udzielał zdrowia i potrzebnych darów w codziennym życiu potrzebnych w  drodze do  nieba.       Trwajmy w łasce uświęcającej ,aby przez długi czas godnie  przystępować do   Komunii  św.  i żyć  według  Bozych  Przykazań.

 Dziś Msze św. jeszcze o godz. 9.00, .o 11.00 i   po południu w  każdą  niedzielę  , aż  do końca października o 17.00

 Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego’- Chórowi z S. Lucjaną ,ministrantom i asyście,,tym ,którzy pomagali  nam w wykonaniu „Grobu Pańskiego „ i „Ciemnicy”.  

 oraz S. Agnieszce za piękny  wystój naszej światyni – przygotowanie  „Ciemnicy „ i ‘ Grobu Bożego – dzięki   Waszym ofiarom  złożonym na kwiaty  i dekoracje. .

. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską . 

 Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę.

  Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania.

 Msze Święte w naszym kościele  będą sprawowane według porządku niedzielnego.

 Nasze modlitwy i ofiary składane na tacę będą przeznaczone na  Katolicki Uniwersytet   Lubelski  .. Za  te  modlitwy i wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać! „.

 W najbliższy piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 Do chorych w I piątek pojade  z Komunią   św. od  godz. 9.00.

 Za tydzień, w II niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

To Święto Patronalne Caritas.

Tego dnia ofiary zbierane do puszek przeznaczamy na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas   w Kielcach. .

  Nowy   numer  -„Dobrych Nowin”  związany  szczególnie  ze świętami   Wielknocnymi.

 =====================================

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY     –       7  kwietnia 2024 r.

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO                                   

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego.

   Dzisiaj w czasie każdej Mszy św.  po Komunii św. klęcząc  przed  Najświetszym  Sakramentem  modlimy  się  Koronką do  Miłosierdzia  Bożego  za   nasze  rodziny , za Kościół  Chrystusowy , za  naszą Ojczyznę  ,o pokój w Ukrainie i na całym świecie.

 Każdy z nas będąc po spowiedzi  i  przystępując dzisiaj  do  Komunii św.oraz odmawiając   Koronkę   do Miłosierdzia  Bożego  może uzyskać odpust zupełny czyli darowanie kary     doczesnej , kary czyśćcowej.

 Łączymy   się  dzisiaj  duchowo w modlitwie  z tysiącami   pielgrzymów  w  Sanktuarium Miłosierdzia  Bożego w Łagiewnikach w Krakowie.

 Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

 Ofiary składane dzisiaj na tacę są  Darem  naszych  serc    na  dzieła  miłosierdzia  Caritas naszej diecezji , która od 36 lat  spieszy z wszelką  pomocą chorym, , cierpiącym i biednym  rodzinom i także cierpiącym  na   skutek  strasznych wojen w Ukrainie , w  Ziemi świetej , na bliskim  Wschodzie.   

Możemy zabrać   sobie  z  przedsionka   kościoła  ulotki zachęcające  nas , abyśmy   przy  roliczeniach podatkowych do  końca  kwietnia – przeznaczyli 1,5 procenta na dzieła charytatywne  prowadzone  przez „Caritas „ Diecezji   Kieleckiej .

 

 1. Dzisiaj także w całej Polsce w  sposób szczególny modlimy się o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

5.Jutro będziemy przezywać w Kościele  Uroczystość  Zwiastowania Pańskiego, która   została   przeniesiona z 25 marca,  która wypadała   w  Wielkim  Poście. 

Będziemy  się  modlić jutro –  w ostatnim dniu   Nowenny o obronę życia poczętych dzieci, aby mogły doczekać  się upragnionych  matczynych  ramion    na  polskiej  ziemi..

 

6. We wtorek – 2 kwietnia obchodziliśmy 19 rocznicę odejścia  do   Domu Ojca  niebieskiego  największego  z   rodu  Polaków – św. Jana Pawła II, a 14 kwietnia , czyli  w przyszłą niedzielę będziemy przezywać 10 rocznicę  Jego  kanonizacji.

7..  W  czwartek   pożegnaliśmy  + Emilię Gąsior,która  pochodziła  z Ksiąznic Wielkich.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy: wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

 Polecam dzisiejszą „Niedzielę „ „ Misje  dzisiaj „ i  „Dobre Nowiny- „bezpłatnie dla naszych rodzin dla ubogacenia naszych umysłów i  serc  prawdami Bożymi –

O zmartwychwstaniu   Pana  Jezusa i   o  Bożym Miłosierdziu  .

 

 1. A teraz nasza adoracja eucharystyczna i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 ================================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

=====================================

NIEDZIELA PALMOWA –  CZYLI    MĘKI   PAŃSKIEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –    24  marca  2024 r.

 1.Rozpoczynamy dzisiaj Wielki Tydzień , w którym będziemy przeżywać mękę , śmierć i  chwalebne zmartwychwstanie  naszego Zbawiciela Jezusa  Chrystusa.                                                                   Postarajmy się przeżyć  Wielki Tydzień   jako  ludzie prawdziwie wierzący , godnie i z  wielką  miłością  i wdzięczniością  w  sercach wobec Jezusa  Chrystusa ,który dla  zbawienia   każdego    z   nas     cierpiał ,  umarł  na  krzyżu  i    3-go  dnia zmartwychwstał.   Dziś, w Niedzielę Palmową przed sumą będzie  poświecenie palm i uroczysta  procesja z  palmami i spiewem ku  czci Jezusa Chrystusa  Króla na  pamiatke  Jego uroczystego  wjazdu do Jerozolimy  .

 2.Dzisiaj o godz.16.00 – Msza św. i po niej ( ok. 16..40- )tradycyjna – parafialna Droga  Krzyżowa   z  kościoła   przez całe  Książnice wieś do  Pomnika Chrystusa  Zbawiciela  i    zakończenie w  kościele. Przybądźmy   jak najliczniej  z  każdej wioski  całymi  rodzinami również  na to    nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przy każdej stacji będą  podejmować  krzyż parafianie z kolejnej miejscowości naszej  Parafii.  

 Możliwość spowiedzi codziennie do środy  przed Mszą św .o godz. 7.00 .  

 W środę  dodatkowa  spowiedź po południu od 17.00   do 17.30. , oraz  w czasie  adoracji w Wielki Czwartek -do 21.00- i w Wielki Piątek wieczorem -do 22.00.                                                           

 Kto opuszcza spowiedź i Komunię św. Wielkanocną rani  serce Pana Jezusa    grzechem     ciężkim.    

Każdy kochający prawdziwie Pana Jezusa powinien przystąpić do spowiedzi wielkanocnej ,aby przystępując godnie przez dłuższy  czas do Komunii św. i spełniając      dobre uczynki zasłużył na  szczęście wieczne   z Bogiem .

Proszę  zgłaszać  dodatkowo  chorych – poza tymi,  których odwiedziłem  w I piątek  marca . Odwiedzę  tych chorych  z Komunią św.  we wtorek od godz. 9.00

Wielki Czwartek –dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.                

   Przybądźmy całymi rodzinami , aby dziękować Panu Jezusowi  za te wielkie skarby:      Eucharystię i     Kapłaństwo .                                                                          Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.17.00.   Po  Mszy św. przeniesiemy  Najświetszy  Sakrament do przygotowanego  Ołtarza Adoracji -dawniej nazywanego „Ciemnicą” Adoracja   do 21.00.  Możliwość przystąpienia do  spowiedzi   św..

 Wielki Piątek – dzień męki i śmierci  Jezusa Chrystusa. Nie sprawuje  się Mszy św.         

         O godz.17.00 -Droga Krzyżowa  dla  wszystkich ,Liturgia Slowa, adoracja  Krzyża św. Komunia św. i przeniesienie Najświetszego Sakramentu  do  Grobu  Bożego. , gdzie trwać będzie adoracja do godz.22.00.      Możliwość  spowiedzi św..   

Przypominamy ,że w Wielkim piątek wierni miedzy 18  a 60-tym rokiem życia są  zobowiązani do zachowania postu ścisłego (1 posiłek  do syta i 2 skromne)a pozostałe   osoby  od 14 -go  roku życia spożywaja potrawy   bezmięsne. 

    W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed  Niedzielą Miłosierdzia  Bożego.        

   W Wielką Sobotę  poświecenie pokarmów  polączone   z  adoracją Najświetszego  Sakramentu w Grobie Pańskim będzie o godz. 9.00; 10.00 i 11.00.   Liturgia Wigilii  Paschalnej i Msza św. w Wielka  Sobotę  o godz. 19.00. ( przynosimy świece ).

  =================================                                                     

ADORACJA  –   NAJŚWIĘTSZEGO     

  SAKRAMENTU – „CIEMNICA”- WIELKI   CZWARTEK- 28  marca 2024r.

 i  WIELKI   PIĄTEK – w ciągu  dnia

WIELKA  SOBOTA  – „GRÓB  PAŃSKI”

 Koła  Różańcowe i mieszkańcy wiosek. :

7.00-8.00-  KSIĄŻNICE  W. WIEŚ   i  PARCELA DOLNA

8.00-9.00-  KSIĄŻNICE  W.P.GÓRNA i  ZYSLAWICE

9.00-10.00- ZAGAJE  i RADŁÓW

-10.00 –11.00-   MŁODZIEŻ 

11.00-  12.00- KSIĄZNICE  MAŁE i  BISKUPICE .

12.00-13.00-    DZIECI  

13.00-14.00-   JAKSICE    całe.

14.00- 15.00- MORSKO,WROCZKÓW I  MACICZYNA

15.00- 16.00 – MAJKOWICE I  DOLANY

16.00-  17.00- ŁAPSZÓW   i   JANKOWICE.

ADORACJA  dzisiaj Pana Jezusa  w”Ciemnicy ‘ będzie  do   godz . 21.00.

Będzie  możliwość skorzystania  z  Sakramentu Pokuty i Pojednania.

W  czasie    adoracji  Pana  Jezusa obecnego  w Najświetszym  Sakramencie

W  „ Ciemnicy „ możemy  śpiewać  piesni  Eucharystyczne,  odmawiać   

  „Różaniec  „   ,   „Koronkę  do Bożego  Milosierdzia „.

Jutro  w Wielki  Piątek   adoracja od 7.00 do 17.00-

Jutro w Wielki Piątek o  godz. 17.00- „Droga Krzyżowa „ i Liturgia Wielkiego  Piątku ‘.  Przybądźmy  wszyscy  do  kościoła na 17.00,albo na adorację do godz.22.00 , aby uczcić Pana  Jezusa ,   który  za nas umarł  na  Krzyżu i zmartwychwstał, aby  nam  otworzyć  drogę   do niebieskiej Ojczyzny.

=============================== 

 

 

 

                                                                       

 

 

 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    –  17  marca  2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Od piątej niedzieli zachowujemy  zwyczaj zasłaniania  krzyży, gdyż wchodzimy  w  okres bardziej  pasyjnego  rozważania męki  i śmierci naszego  Zbawiciela.

 Starajmy  się z miłości do cierpiącego  Zbawiciela jeszcze  liczniej uczestniczyć     w  nabożeństwach wielkopostnych.

Dzisiaj o 16.00- Gorzkie Żale  z  kazaniem pasyjnym i Msza św.

W  środę o godz.16.30-Droga  Krzyżowa  dla dzieci , młodziezy i  Msza św.  

W piątek o  16.30  —Droga Krzyżowa dla wszystkich  i Msza św.

 

 1. 2. Konferencja Episkopatu Polski zachęca   Polakow na całym swiecie do goracej  modlitwy za naszą Ojczyznę .  Wczoraj o godz. 21.20 w kaplicy Jasnogórskiej po Apelu Ks.Abp   Wacław  Depo metropolita Częstochowski rozpoczął 9-dniową
 2. Nowennę w intencji Ojczyzny , zgody narodowej  i  poszanowania życia  ludzkiego za  wstawiennictwem  św. Andrzeja  Boboli  i  bł. Jerzego  Popiełuszki ,która  akończy  się 25 marca br. Zachęcam Was Kochani do właczania się  w modlitwę  rożańcowa ,w czasie  Apelu  Jasnogorskiego i w tej Nowennie  w kolejnych intencjach  wyznaczonych przez Ks. Biskupów polskich.

 

3.We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego.

W czasie Mszy sw. o 7.00 i o 16.30 będziemy się modlić w intencjach   wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także   za solenizantki i solenizantów tego dnia,aby ich Patron, Święty Józef, wypraszał im  i nam wszystkim  moc błogosławieństwa Bożego. W kaplicy mamy piekny obraz  św. Józefa  .

 

 1. Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę Męki Pańskiej, czyli Niedzielę Palmową-na  pamiątke uroczystego wjazdu Chrystusa  Pana do Jerozolimy. .

Na każdej  Mszy św. dokonamy błogosławieństwa  palm.

Uroczyste poświęcenie   wszystkich  palm z procesją wokół  kościoła  będzie przed  sumą   o godz.11.00,   na którą zapraszamy   dorosłych ,dzieci   i młodzież  z palmami – w Światowy  Dzień Młodzieży.

W przyszłą Niedzielę – Palmową zgodnie  z  naszą  wieloletnią  tradycją o godz.16.00    Msza św., a po  Mszy św. ok.16.40  nasza Parafialna  Droga  Krzyżowa przez Książnice   Wielkie  z Krzyżem Pana Jezusa , który  będą  nieśli na  swoich  ramionach wszyscy  parafianie z poszczególnych  wiosek , aby   swoje cierpienia polecać miłosiernemu  Panu.

 1. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą św. i w niedzielę na  każdej  Mszy św. . 

5.. Wszystkim Józefom, Zbigniewom,  Edwardom   i innym solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy  zdrowia, błogoslawieństwa Bożego  oraz  orędownictwa   Matki Najświętszej, św Józefa i innych Patronów. .

6.. „Bóg zapłać !” za ofiary  składane do skarbonek  na bocznych ołtarzach   na  dekoracje  i kwiaty do  Ciemnicy i do Grobu  Bożego.

 1. Polecam dzisiejszą „Niedzielę’, „Misje dzisiaj „ i bezpłatnie „Dobre Nowiny”.

====================================== 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU      — 10 marca 2024

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego.

 2.Panu   Bogu dziękujemy za łaski otrzymane w czasie  naszych 3-dniowych  Rekolekcji  Wielkpostnych ,które przeprowadził  O.  Sergiusz    Redemptorysta .

 Modlimy  się za tych  wielu  ,którzy jeszcze nie powrócili do uczestnictwa w niedziele  we  Mszy  św.,  jak  to  czynili przed „ pandemią koronowirusa „ z miłości do Pana Jezusa. ON za każdego z nas w Wielki piątek umarł na  krzyżu i zmartwychwstal  3-go dnia      jako Syn Boży. Wiemy  komu  zawierzyliśmy całym sercem –  Jezusowi Chrystusowi. .

 Szkoda, ze  Rodzice  nie dopomogli  swoim dzieciom i młodzieży, aby uczestniczyli   w tych   naszych  Rekolekcjach Wielkopostnych ,które pomagają  nam   wszystkim  w   życiu  ziemskim , abyśmy żyjąc  według Bożych Przykazań  zasłużyli   na  niebo.

 Niech każdy  odpowie w sercu  swoim Panu Jezusowi jak uczestniczył w tych Rekolekcjach,  aby po spowiedzi św. mógł przyjmować Go do swojego serca w czasie Mszy św.

   Korzystajmy najmilsi ze  spowiedzi  św.  albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.

 W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka.

Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę  w czasie Mszy św. o 7.00 i o 16.30.

 Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 16.00- i wsłuchujemy się w pasyjne rozważania.

 W środę na godz. 16.30 zapraszamy  dzieci  z klas III- przygotowujace  się  do     I  Komunii  św.  oraz  wszystkie dzieci i młodzież na   Drogę  Krzyżowej i Mszę  św.  

Uczestnicząc  w”  Gorzkich  Żalach „ i  w „Drodze Krzyżowej „możemy  uzyskac  odpust  zupełny  i ofiarować  go za  naszą ,  ukochaną zmarłą osobę prosząc o  jej  wieczne szczęście z Bogiem  w  niebie.

 1. „ Bóg zapłać !” za  ofiary,które   składacie do skarbonek  na  bocznych ołtarzach         Kwiaty i Dekoracje  do „Ciemnicy „  i   do  „Grobu  Bożego”.
 2. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

   Prośmy o wieczne  zbawienie  dla +  Danuty Głuszek z Jaksic ,która  pożegnaliśmy  wczoraj i dla naszych ukochanych  zmarłych.

Módlmy się przez orędownictwo Matki Bożej   za  naszego Ojca św. Franciszka, za cały Kościół   Chrystusowy , za    naszą Ojczyznę ,naszą Parafię i o pokój na świecie.

8.  Dzisiaj    po Komunii sw. -comiesięczne   nabożeństwo eucharystyczne . 

======================================

 

 

 

 

 

 

 

 

  REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE  (3 – 5  III ). 2024 r.

                             Niedziela – 03. III.

7.30-    Msza  św. z nauką rekolekcyjną.

9.00-    Msza św.  z nauką  rekolekcyjną.

11.00-  Msza św. z  nauką   rekolekcyjną.

16.00- Gorzkie  Żale  z kazaniem  i Msza św.

Poniedziałek –  04. III- Dzień pojednania z Bogiem i bliźnimi

Spowiedź     –   (8.30-  12.00) i   (15.30-   17.00 ).

9.00-   Msza  św. z nauką rekolekcyjną .

11.00-  Msza św. z nauką dla chorych  i  starszych

16.00-  Msza  św.- z  nauką dla  dzieci i dla  wszystkich.          

17.00 –  Msza św. z nauką  rekolekcyjną   dla   młodzieży

                 i  dla  wszystkich.

                             Wtorek –    05 .III.

9.00- Msza św. z nauką  rekolekcyjną.                                        

11.00-  Msza  św. z nauka  rekolekcyjną.

16.00-  Msza św. z  nauką dla  dzieci i dla wszystkich.

17.00- Msza św. z  nauką dla młodzieży i  dla  wszystkich.

Nie  zamykajmy  serc zbawienia  nadszedł  czas…”

  Niech  nas  wszystkich Bóg  Miłosierny błogosławi .

====================================

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU        –   3    marca   2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia.Dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia  w  czasie naszych Rekolekcji . Nie marnujmy go.

 2. Rozpoczynamy dzisiaj 3-dniowe   Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi    Sergiusz     Redemptorysta .

Zachęcamy wszystkich  :dzieci, młodzież i dorosłych   do udziału w tych  Rekolekcjach przez 3 dni , abyśmy otrzymali łaskę odpustu zupełnego(dla nasze ukochanej zmarłej osoby z rodziny)   i trwali  w stanie łaski uświęcającej .

Dzieci   wszystkie -zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 16.00.

Młodzież już od klasy VII-jako przygotowanie do Bierzmowania i starszą młodzież po          lekcjach i po pracy  zapraszamy w poniedziałek i wtorek  na Mszę  św. o godz. 17.00-

 Moi  kochani skorzystajmy w poniedziałek z posługi kilku księży z naszego Dekanatu, aby przeżyć radosne  spotkanie z  Miłosiernym  Ojcem w Sakramencie Pokuty przystępując      do  spowiedzi św, abyśmy mogli często przez długi  czas przystępować   do Komunii św.  i żyć   według Bozych  Przykazań  zasługując  na  niebo.

 Plan Rekolekcji jest  jest podawany przez O. Sergiusza , umieszczony na tablicy  ogloszeń i  na parafialnej  stronie internetowej.  Taca we  wtorek to nasz Dar  na dzieła prowadzone  przez Zgromadzenie o. Redeptorystów .(wdzięcznośc za Rekolekcje) .

 Jutro święto św. Kazimierza  królewicza polskiego .Msza sw. o godz.9.00  w int. naszego Rodaka  Bpa Kazimierza Gurdy , a o 11.00- w int. Ks. Prałata Kazimierza Bogdała w dniu Imienin.

3. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i w modlitwą za   nich.

Będziemy się modlić tym  dniu, aby zawsze  Matka   Boża była dla  nich   wzorem   i  Oredowniczką u  Milosiernego Boga w  niebie . 

 Otrzymaliśmy z „CARITASU ‘ w Kielcach „Baranki „ z  czekolady białej do  koszyczka wielkanocnego, abyśmy  nabywając je ofiarą złożoną  z  serca (na obiad dla głodnego dziecka)    dopomagali  biednym i cierpiącym dzieciom oraz ich rodzinom w  naszej Ojczyżnie.

 1. „Bóg zapłać” za ofiary, które składacie na kwiaty i dekoracje do „Ciemnicy „i do  „Grobu Bożego”  do  puszek na bocznych ołtarzach .
 1. Módlmy się nadal codziennie w kościele i w naszych  rodzinach  przez orędownictwo         Matki  Bożej i św. Michała Archanioła  za  nasze  rodziny , za naszą umiłowaną Ojczyznę – POLSKĘ ,    o pokój w Ukrainie i na Bliskim  Wschodzie i  na całym  świecie.   

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy : zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki  Matki  Bożej w dalszym życiu.

Polecam dzisiejszą „  Niedzielę”, „Dobre  Nowiny „-bezpłatnie i „ Misje  dzisiaj „. 

 =========================================

 

 

 

 

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   – 25 lutego  2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. W naszym kościele na chórze mamy duży ,zabytkowy obraz Przemienienia Pana Jezusa  na Górze  Tabor.

Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę oraz przez owocny udział w naszych Rekolekcjach Wielkopostnych przez 3 dni , aby uzyskać        odpust  zupełny. .

 1. 2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

 W 99 krajach świata   ofiarnie  posluguje ponad  1700 misjonarzy i misjonarek z Polski  których polecamy opiece Miłosiernego Pana  przez orędownictwo Matki  Bożej.

„Bóg   zapłać”wszystkim za  modlitwy  i ofiary    złożone z   serca  dzisiaj na  dzieła  misyjne  Kościoła  polskiego.

 Starajmy się liczniej  uczestniczyć    w „Gorzkich  Żalach”  w  niedzielę – o  godz.16.00.

  Wszystkie  dzieci i młodzież zapraszamy na Drogę  Krzyżową w środę -o godz.16.30.

   Dzieci z klas III  przybędą w srode  razem ze  swoimi Rodzicami na godz. 16.30 , na Droge Krzyżową i Mszę sw. w czasie ,której bedzie poświecenie książeczek

    W piątek  o godz.16.30 – Droga  Krzyżowa  dla  dorosłych i dla  wszystkich parafian  z miłości do cierpiącego Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela.

 1. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla  wszystkich  i Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Najświetszemu   Sercu Pana Jezusa za nasze winy i grzechy wszystkich ludzi na całym  świecie. Będziemy  się modlic  szczególnie za misjonarzy i misjonarki z naszej Kieleckiej Diecezji , za naszą S. Judyte Bożek w Zambii i Ks. Stanisława Ciochonia na misjach w  Kolumbii.

W I piątek od 9.00   będę  odwiedzał chorych, aby przyjęli Sakramenty św. i Jezusa  Chrystusa do  swoich serc.

W  I sobotę miesiąca o godz.7.00 Msza sw. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu  Sercu NMP   za grzechy  wszystkich ludzi  na   świecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne   rozpoczną się  w  przyszlą niedzielę-

   3  marca  i  będą  trwać   3  dni-   do  wtorku -czyli   do   5  marca.

 Módlmy   się  owocne  przeżycie  tych  Rekolekcji Wielkopostnych przez

wszystkich  parafian :dzieci , młodzież i  dorosłych.

 

8.Niech Boże błogosławieństwo i opieka  Matki  Bozej  towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

9.Wczoraj był  pogrzeb +  Jana  Piórka z  Jaksic.

Prośmy dla niego   i dla  naszych  zmarłych  o wieczne szczęście  z Bogiem .

 1. Zachęcamy do nabycia  i czytania dzisiejszej  : ‘Niedzieli’,  „Misje  dzisiaj „.  

 oraz  nowego  miesięcznika „Dobre Nowiny „-bezpłatnie dla naszych rodzin.

 

Przez orędownictwo Matki Bozej módlmy  się do Milosiernego  Boga za Kościół         Chrystusowy ,za Papieza Franciszka , o pokój na swiecie ,  za naszą Ojczyzne i  za

 całą   naszą  Parafię:   ….”Sw. Michale Archaniele.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU-    18    lutego 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana.

   Jezus  Chrystus  odrzuca te  wszystkie pokusy szatana.

 Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc   z  pomocą łaski Bożej , o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

 Starajmy się z miłości do Pana Jezusa ,który za nas umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia   licznie  uczestniczyć  w  nabożeństwach pasyjnych jak  w poprzednich  latach , a nawet  jak  od dzieciństwa razem  z naszymi rodzicami.

3. Zachęcamy was najmilsi do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej i za  udział w  Gorzkich  Żalach. .

W niedziele Wlk.  Postu o godz.16.00- Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i  Msza  św.

   W  środę   Droga  Krzyżowa  o godz. 16.30  dla wszystkich  dzieci ,  a  szczególnie dla   przygotowujących  się  do I Komunii  św.  razem  z  Rodzicami  oraz dla  młodzieży .

 ! W piątek  o godz. 16.30 Droga  Krzyżowa  dla  wszystkich i  Msza  św.

 Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na tacę na potrzeby misji na każdej Mszy Świętej.

 7 „Bóg  zapłać !”  za ofiary,  które  złożycie  do  puszek  na bocznych ołtarzach  na kwiaty       oraz   na  Dekoracje „Ciemnicy „ i „Grobu Bożego” 

 1. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy modlitwą i zawierzamy opiece Matki Bożej  i   świętych patronów.

 W Środę Popielcową  modliliśmy  się o nastanie  sprawiedliwego  pokoju w  Ukrainie        i  na  Bliskim  Wschodzie    oraz ofiarami  na   tacę  okazaliśmy  naszą samarytańską pomoc  tam  cierpiącym    na skutek strasznych  wojen.  

 Zachęcamy do czytania tygodnika : „Niedziela”, „Misje   dzisiaj”,   nowy  nr „Dobre Nowiny „-bezpłatnie  dla  naszych  rodzin  oraz Album na  Wielki Post .

 11.Czuwanie nocne rolników  z naszej  Kieleckiej Diecezji będzie  na Jasnej   Górze    w poniedziałek  4  marca  od godz. 18.00 do godz . 4.00 we wtorek. . 

Zachęcam- kto będzie  mógł  do wyjazdu indywidualnego  na to czuwanie  rolników  naszej Diecezji.

 Modlmy się za Ojca św. Franciszka i cały Kościół, za nasze rodziny , za wszystkich rolników i nasza  Ojczyznę oraz  o pokój wszędzie tam ,gdzie toczą się  straszne wojny      przez orędownictwo Matki  Bozej . =         „ Pod  Twoją  obronę …”

 ===================================

 

 

 

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        –      11 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego.

Ojciec św. Franciszek  zachęca  do  gorącej modlitwy i  samarytańskiej troski o  wszystkich  chorych i cierpiących  w  naszych  rodzinach ,  pośród  nas i   na  całym  świecie i do modlitwy  za wszystkich,  którzy ich  leczą  i opiekują się nimi każdego  dnia.

 Msza św. z udzieleniem Sakramentów  Chorych będzie w naszym kościele w czasie  Rekolekcji  Wielkopostnych od   3 do 5 marca. 

 Dzisiaj rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitwy o trzeźwość naszego  narodu.

Będziemy się modlić codziennie za uzależnionych od alkoholu i o dobre wychowanie  dzieci i młodzieży w polskich szczęśliwych ,  trzeźwych rodzinach .

  3.- 14  lutego -w Środę  Popielcową  rozpoczniemy  okres Wielkiego  Postu.

Msze św. w  Środę Popielcową z  posypaniem  naszych  głów  poświęconym  popiołem  będą o godz. 9.00 i  po południu  o 16.30 ! ,aby mogli przybyć pracujący zawodowo.

 Przybądźmy  licznie na te Msze św.,:dzieci i młodzież (ferie),dorośli,  aby z  Bożym blogosławieństwem rozpocząć  Okres Wielkiego  Postu –  czas  łaski  i zbawienia.

  Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia.  Z miłości do  cierpiącego Pana Jezusa za  nas spożywamy tylko jeden posiłek do  syta i dwa skromne posiłki bezmięsne  w  tę  Środę Popielcową. 

 Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane, aby  tego dnia   nie spożywać  pokarmów mięsnych.  Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Ofiary złożone  na tacę  w  Środę Popielcową to nasza jałmużna wielkopostna -Dar  naszych  kochających i wrażliwych  serc  dla cierpiących na skutek wojen :w Ziemi Świetej , w  „strefie  Gazy „ i w Ukrainie.

Nasz  Ks. Bp Jan Piotrowski w swoim słowie zaprasza do ofiarności na  ten  cel   wszystkich w  całej  naszej Diecezji.

 Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.

W najbliższy piątek o godz. 16.00- rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian.

  W niedziele Wielkiego  Postu o godz. 16.00- – Gorzkie Żale z  kazaniem  pasyjnym   i   następnie  Msza  św.

 Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.

+ Piotra Nowaka i  naszych  zmarłych  polecamy miłosierdziu Bożemu.

W środę, 14 lutego – św. św. Cyryla i Metodego –    Apostołów  Słowian,

 Polecam dzisiejszą „Niedzielę ‘i bezpłatnie „Dobre Nowiny „dla naszych rodzin.

 =======================================

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   –     4 lutego 2024

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj pierwsza  niedziela  lutego – adoracyjna .

Proszę dokonać  zmian  tajemnic różańcowych w Kólach  Żywego Różańca  I  modlić się wg.  Intencji Ojca św. Franciszka i o pokój  na świecie.

 Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki…

 Dzisiaj w kościele Podwyższenia  Krzyża  św.  w  Kazimierzy Wielkiej   o  godz.14.00- będzie  Msza św. pogrzebowa   + Marii-  Krystyny  Sadowskiej  z domu   Bożek  z  Zagaja-   siostra   naszych Sióstr zakonnych Judyty i Lucji  oraz Danuty Gzyl i Elżbiety  Mykały..

 Natomiast w środe o godz. 15.00  w naszym  kościele będzie Msza sw. i pogrzeb  +  Piotra Nowaka , który pochodził z  początku  Modrzan -od strony  Zagaja.

 4.W jutrzejszy poniedziałek, z racji na przypadające wspomnienie Świętej Agaty, na Mszach Świętych pobłogosławimy przyniesiony chleb oraz wodę.

 5..Czas upływa  bardzo  szybko . To już ostatnie dni karnawału.

Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości.

 Po rozebraniu dekoracji na Boże Narodzenie zmienił  się wygląd  naszego  kościoła.  Wczoraj pomagali Siostrze Agnieszce i nam przy rozebraniu choinek ,stajenki i dekoracji na Boże Narodzenie  uczynni parafianie :

  Stanislaw Wicher , Sławek Gwóźdź,Krzysztof i Łukasz  Płaszewscy oraz ministranci :Kuba Adamczyk i Maciej Suchenko .

Wszystkim składam  serdeczne „Bóg  zapłac!”.

 Natomiast w przyszłą niedzielę, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Już dzisiaj chcemy poinformować, że parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych 3-dniowych Rekolekcji  wielkopostnych,  które będą od  3 marca .

 Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

 6.Polecam  dzisiejsza „Niedzielę „ i nowy nr  „Dobrych Nowin „dla naszych  rodzin.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

 W sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.

============================================

 CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    – 28 stycznia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku.

 Módlmy się  szczególnie  dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni.   Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze  z miłością , szanując godność każdego człowieka.

 W  I  czwartek  na  Mszy św.o  godz.7.00 i w czasie adoracji będziemy  się modlić              o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania  do   Służby  Bożej .

 1. 2. W piątek – 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej i Światowy Dzień Życia konsekrowanego ustanowiony przez św. Jana  Pawła   II.
 2.     Msze św.  z błogosławieństwem gromnic  i   świec  jak w niedzielę o godz.:7.30;  9.00, 11.00 i  16.00. Postarajmy się uczestniczyć we mszy św. jak najliczniej z miłości do Pana Boga ,Jezusa Chrystusa i Matki Najświetszej. 

Będziemy  się  modlic w intencjach  naszych  Sióstr i wszystkich osób życia  konsekrowanego ,które oddały  życie w służbie Bogu i Kościołowi.

Warto wspomnieć o setkach domów   pomocy ,domów   dziecka ,przedszkoli, szkół ,       ośrodków wychowawczych , szpitali i hospicjów , w których codziennie  służą osoby  konsekrowane ,które dzięki temu  są świadkami  Boga pełnego  miłości  i miłosierdzia. Będziemy również jak  co roku ofiarami na  tacę złożonymi  jako Dar  Serca wspierać  klasztory  kontemplacyjne w naszej Kieleckiej  Diecezji.

 1. Na Mszę św. o godz.16.00 zapraszamy wszystkie dzieci z klas III  przygotowujące   się  do  I Komunii św. wraz   z  Rodzicami ,gdyż będzie poświęcenie świec dla dzieci

 W I piątek miesiąca spowiedź od 15.30 ,a o 16.00 Msza św.i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu  Sercu  Pana Jezusa oraz  modlitwy w  intencjach      misjonarzy i misjonarek z naszej Kieleckiej Diecezji.

Prosimy ,aby Rodzice przybyli z dziećmi,  które odprawiają sobie  9 pierwszych    piątków     miesiąca  po   I Komunii   św.

Do  chorych pojadę   z Komunią św. w I sobotę  od godz. 10.00. (o  godzinę później ),gdyż bedziemy rozbierać  Dekorację Bożonarodzeniową

 1. W I  sobotę o godz. 7.00 Msza św. i nabożeństwo  wynagradzające  Niepokalanemu  Sercu Maryi za grzechy  i   znieważenia w Polsce i na całym świecie.

 Zapraszamy Siostry z  Róż Żywego Różańca i wszystkich kochających Matkę Bożą.

„Bóg zapłać !”wszystkim za życzliwe przyjmowanie nas po kolędzie , za wspólne modlitwy, za troskę o sprawy parafialne i  wszystkie ofiary złożone  z dobroci  serca.

 Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu : imieniny, urodziny  oraz inne jubileusze życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.  

 Polecam dzisiejszą „Niedzielę” , „Misje dzisiaj”,   oraz   nowy nr „Dobre  Nowiny”-w podarunku dla wszystkich bezpłatnie .

 Teraz pomodlimy się za nasze i za  wszystkie polskie Rodziny oraz  za  naszą umiłowaną    Ojczyznę , której  imię  POLSKA.    

 ======================================

 

 

 

 

 

 

 

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      –      21   stycznia 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Dzisiaj szczególnie gorąco modlimy się za wszystkie  babcie  i dziadków.Życzymy  Wam jak  najwięcej  zdrowia, łask Bożych  i opieki Matki   Bożej przez całe  życie ,wdzięczności  od wnucząt  ,

a dla  zmarłych  prosimy  o wieczne  szczęście  z Bogiem  w  niebie.

 2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia.

 W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 Pamiętajmy nieustannie o modlitwie w tej intencji i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w całym naszym narodzie.

W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Będziemy się modlić  ,aby nastał pokój  na  bliskim  wschodzie i tam  wszędzie ,gdzie   toczą się  te  straszne  wojny niosące śmierć niewinnych  ludzi i zniszczenie.

 1. Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy,

W czwartek, 25 stycznia – św. Paweł Apostoł Narodów, który z prześladowcy stał się gorliwym heroldem Chrystusa i Jego Dobrej Nowiny o zbawieniu.

W piątek, 26 stycznia – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła.

 Serdeczne „Bóg zapłać „składamy  wszystkim ,którzy w minionym   tygodniu   przyjmowali nas  po kolędzie:  za wspólną modlitwę o  Boże błogosławieństwo w tym Nowym  Roku , za życzliwość , za troskę o sprawy parafialne,  za ofiary po 100 zł. od  każdej  rodziny   na  czekające nas  prace przy     kościele , dla naszych  Sióstr Betanek , na utrzymanie czystości  na cmentarzu i   dar   serca po kolędzie.       

 7.Jeżeli nie będzie  przeszkód, to pragniemy w tym tygodniu błogosławić naszym  Parafianom w czasie  wizyty duszpasterskiej  :

 PONIEDZIAŁEK- -od 9.00-  ZYSŁAWICE –    2  księży. 

WTOREK-               od  9.00- MORSKO  i  MACIECZYNA –   1  ksiądz.

ŚRODA –            od   9.00- KSIĄZNICE WIELKIE –  parcela  dolna-  1 ksiądz.

CZWARTEK-   od  9.00- KSIĄZNICE WIELKIE-   domy  wokół kościoła.-1 ksiądz. 

PIĄTEK –         od   9.00-   BISKUPICE  PARCELE-   1  ksiądz.

SOBOTA –        od  9.00-  KSIĄŻNICE  WIELKIE   WIEŚ-   2  księży.

=================================== 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   –      –    14 stycznia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa Chrystusa Syna  Bożego.

 W środę, 17 stycznia, przypada 40. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego – Chrystusowca- kandydata na ołtarze..

 3.. Również w środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.

 

 1. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary.

Będziemy  się  modlic  razem z wszystkimi naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Chrystusa Pana w różnych miejscach naszej diecezji.

 1. Tym ,którzy obchodzą Imieniny i Jubileusze życzymy dużo zdrowia, Bożego  błogosławieństwa i opieki  Matki  Bożej w całym  życiu.
 2. Polecam  dzisiejszą  „Niedzielę”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 17 stycznia – św. Antoni Pustelnik, którego mają za wzór  Ojcowie Paulini.   .

W piątek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski i założyciel    Sióstr sercanek  .

Serdeczne „Bóg zapłać „składmy  wszystkim ,którzy w minionym   tygodniu   przyjmowali nas  po kolędzie:  za wspólną modlitwę o  Boże błogosławięnstwo w tym Nowym  Roku , za życzliwośc , za troskę o sprawy parafialne,  za ofiary po 100 zł. od  każdej  rodziny   na  czekające nas  prace przy     kościele , dla naszych  Sióstr Betanek , na utrzymanie czystości  na cmentarzu i   dar   serca po kolędzie.        

 7.Jeżeli nie będzie  przeszkód, to pragniemy w tym tygodniu błogosławić naszym  Parafianom w czasie  wizyty duszpasterskiej.

 ŚRODA-    od  15.30-  BISKUPICE  WIEŚ –    2 księży.

CZWARTEK-  od 9.00-  RADŁÓW  I  KWANDRA .

CZWARTEK-  od   15.30-  MAJKOWICE  SPÓŁDZIELNIA i  DOMKI.

SOBOTA –  od 9.00- KSIĄŻNICE   MAŁE –   2 księży.

Prosimy o pojazdy z tych  wiosek na wyznaczone  godziny.

==================================

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO   –  7   stycznia 2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj wspominamy wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem.

Dzisiaj  kończy się liturgiczny  okres Narodzenia Pańskiego.

 Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej..

Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 1. Dziękujemy Bogu za to, że w czasie  chrztu św. uwolnił nas od grzechu  pierworodnego, obarzył   nas łaską  uświecającą i uczynił  przybranymi swoimi Dziećmi.

Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła i pragniemy przez codzienne życie  według Bożych Przykazań  w miłości i prawdzie  w  naszych  rodzinach  zasługiwać na  wieczne    szczęście z Bogiem. Modlimy się  dzisiaj  za  naszych ukochanych  Rodziców , chrzestnych i księdza, który   nas przed laty ochrzcił właczając do Koscioła  Chrystusowego.

 1. 3. We wtorek na godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. pod przewodnictwem naszego  Prałata Tomasza  Rusieckiego  w int.  osób niepełnosprawnych ,      ich opiekunów i dobroczyńców z naszej parafii i potem  na  spotkanie   świąteczne , rodzinne,które przygotowują nasze pracowite i gościnne parafianki i parafianie  ze Stowarzyszenia    Rodziny  Bł. Edmunda Bojanowskiego.                         
 2. Bóg zapłać! „ -parafianom z Ksiąznic Wielkich z Parceli Dolnej  za 430zł. – jako Dary złożone z  Serca  dla naszego WSD  w Kielcach.

4.. Wszystkim   solenizantkom, solenizantom i jubilatom  tego  tygodnia  składam  serdeczne  życzenia:  dużo  zdrowia, Bożych   łask i opieki  Matki  Bożej w całym życiu.

5.Modlimy się za  śp. Andrzeja Czarneckiego z Łapszowa,którego pogrzeb był w piątek.

 Możemy  sobie  zabrać wodę   święconą z  przedsionka  do  naszych  domów- na kolędę.

 6.Okres po Bożym Narodzeniu jest w tradycji  czasem odwiedzin parafian przez duszpasterzy i wspólnej modlitwy o Boże blogoslawieństwo w Nowym Roku Pańskim.

 Pragniemy odwiedzić i błogosławić  wszystkim naszym rodzinom i samotnym  parafianom  w tym tygodniu ,jeśli nie będzie  nagłej przeszkody :

    PONIEDZIAŁEK-  od  9.00-     JAKSICE  WIEŚ – 2  księży.

   CZWARTEK- od  9.00- JANKOWICE.

Czwartek-  od  15.30-  DOLANY

PIĄTEK –     od  9.00-   ZAGAJE- 1 ks.

PIĄTEK -od   15.30-  MODRZANY – od Majkowic –   1 ks

SOBOTA –   od 9.00-   ŁAPSZÓW-  2  księży .

Prosimy  o  pojazdy z tych  wiosek  na wyznaczone   godziny.

Prosimy o ofiarę po 100zł. od  każdej  rodziny na  planowane prace przy usunieciu wilgoci z  fundamentów i dolnych części   ścian   naszego pięknego , zabytkowego  kościoła oraz  na   wykonanie jeszcze  jednej  alejki  z kostki  brukowej  na cmentarzu  dla  ułatwienia dojścia  do  grobów w ostatniej  części  cmentarza .  Za wszystkie ofiary serdeczne „Bóg zapłać!”..

=============================== 

 

 

 

   ŚWIETEJ   RODZINY :     JEZUSA , MARYI  I  JÓZEFA –    31 grudnia  2023r. 

           OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE.  

1.Razem z  Maryją i Józefem w czasie  Mszy sw. złożyliśmy  na  ołtarzu wszystkie         radości i troski  naszych  rodzin ,abyśmy  starali się  się  naśladować   w   naszych  rodzinach   św.  Rodzinę   z  Nazaretu.  Jako dobrzy Rodzice przybywajcie w każdą              niedzielę i święta na Mszę sw. ze swoimi dziećmi ,abyście  przyjmowali  Pana   Jezusa   do swoich serc, żyli według   Jego  Ewangelii  i zasłużyli  na szczęście wieczne Bogiem.    

 1. . Dzisiaj , w ostatni dzień  roku  kalendarzowego , podczas  każdej  Mszy  św.    po Komunii św. spiewem  hymnu „Ciebie Boga wysławiamy „   uwielbiamy Miłosiernego  Boga i  dziękować za    wszystkie  otrzymane łaski w  minionym roku.                            Nabozeństwo eucharystyczne dziekczynno-przebłagalne będzie jutro   na Mszach św.

Dzisiaj modlimy się za  naszego  wikariusza  Ks. Sylwestra  w dniu  Imienin  , szczególnie w czasie   Mszy sw. o godz.11.00 ,która będzie  sprawowania w jego intencji.        Życzymy  dużo zdrowia , Bożych  łask , opieki Matki Bożej i   owocnej  posługi  kapłańskiej.

 1. Jutro , w Nowy Rok Pański 2024 ,obchodzimy  Uroczystość  Świetej  Bożej  Rodzicielki Maryi. Msze św. będą sprawowane jak w każdą  niedzielę.

Starajmy  się wszyscy  przybyć jutro na  Mszę św. z  miłości  do  Pana Boga i Matki      Najświetszej , aby modlić  się o Boże błogosławieństwo  dla  naszych  rodzin, w  tym     nowym Roku  Pańskim 2024.Kto  jutro  opuściłby  z własnej winy Mszę św. popełniłby           grzech  ciężki i nie mógłby  przystępować do   Komunii sw. w następne dni .

 1. Jutro od 56 lat Kościół będzie modlił  się    jutro  o nastanie pokoju na  świecie spełniając    prośby Papieża Franciszka , które zawarł  w swoim  orędziu  na Światowy Dzień Pokoju.
 2. W I czwartek miesiąca będziemy   się modlić o  nowe powołania   kapłańskie ,zakonne  i   misyjne  podczas  Mszy  św. i nabożeństwa eucharystycznego o godz.7.00.
 3. W I piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia  Komunii  sw. wynagradzającej     Najświetszemu  Sercu  Pana Jezusa  za grzechy  nasze i całego  świata na Mszach św.       o  godz. 7.00  i po południu o godz. 16.00.  Prosimy  Rodziców, aby przybyli z dziećmi   po I Komunii św.,  które odprawiają   sobie 9  pierwszych  piątków   miesiąca.

W   I piątek  od 9.00 odwiedzę chorych  z Komunią św.

 1.  W sobotę – 6  stycznia przypada  Uroczystość   Objawienia  Pańskiego , tzw. Święto  Trzech  Króli. Zapraszamy  wszystkich na Msze św.,  które będą sprawowane jak             w  niedziele. Na każdej Mszy sw. będzie poświęcenie :kredy , kadzidła i wody zgodnie               z  naszą chrześcijańską  tradycją . Starajmy się być  na Mszy św. jak w niedzielę, by  nie popełnić grzechu  ciężkiego i przystepowac  nadal  do  Komunii św.

Będziemy  się modlić w tę Uroczystość Objawienia Pańskiego  za  polskich  misjonarzy i misjonarki ,którzy służą  w 97   krajach świata i   naszymi  ofiarami  złożonymi  na  tacę       wspierać te dzieła   misyjne   Kościoła.  

 1. Wszystkim ,którzy obchodzą Imieniny i Jubileusze życzymy :dużo zdrowia , Bożych łask i nieustannej opieki  Matki Najświętszej.

 ===========================================

UROCZYSTOŚĆ   ŚW. BOŻEJ   RODZICIELKI  MARYI  -1 .01. 2024   r. . 1.Dzisiaj –  po Komunii  św.  adoracja dziękczynno- przebłagalna .Dzisiaj w  Światowy  Dzień  Modlitwy o  Pokój  modlimy wraz   z   Ojcem św.  Franciszkiem   i z całym  Kościołem  o pokój  na całym  świecie.

Dzisiaj   każdy kochający  Pana  Boga i Matkę Najświętszą powinien postarać  się        uczestniczyć we Mszy św. , aby z Bożym  błogosławieństwem  rozpocząć  ten    Nowy  Rok Pański  2024.

 1. Pragnę wraz z  ks. Sylwestrem  i naszymi  Siostrami  życzyć  wszystkim Wam  Kochani i waszym  rodzinom jak najwięcej  zdrowia, obfitych   Bozych  łask i opieki Matki  Najświetszej   oraz  zasługiwania  na  niebo  w każdym dniu  nowego roku.
 2.  
 3. Pamiętajmy o I piątku miesiąca . Msze św.7.00  i  16.00.
 4. W sobotę – 6 stycznia – w uroczystość Objawienia Pańskiego,   czyli w  Trzech    Króli  Msze św. będą sprawowane  jak w  niedzielę . Postarajmy  się i nasi domownicy    uczestniczyć  we   Mszy  św. , aby nie popełnić  grzechu  ciężkiego  i móc   przystępować godnie  do  Komunii  św. przez dłuższy  czas. Poświęcenie :kredy ,  kadzidła i  wody.
 1. Dane duszpasterskie za 2023r.:
 2. 19-   chrztów;   15  dzieci  do  I Komunii  św. ;    25-   Bierzmowanych ;13 zapowiedzi ,   3 śluby w naszym kościele  ;   27 pogrzebów naszych parafian ;32 tysiące    rozdzielonych  Komunii św. ;       co miesiąc w  I-e  piątki  odwiedzam     ponad  30 chorych ..
 3.  
 4. 6. Pragniemy rozpocząć wizytę duszpasterską, aby spotykać się z  parafianami i blogosławić  Wam i   waszym rodzinom  na ten Nowy  Rok  Pański 2024.

      Plan  wizyty  duszpasterskiej  :

Wtorek—  2 stycznia-  od 9.00-  Jaksice   Parcela   Górna  

              i od 15.30- Wroczków .

Środa- od  9.00- Majkowice   Parcele -od  Kwiecień    do Mrozowskich.

Środa-  od  15.30-  Jaksice Parcela  Dolna od rodz. Głuszek.

Czwartek–  od  14.00    – Majkowice  wieś – od rodz. Grzesikowskich. 

Czwartek- od  15.30- Książnice  Wielkie   Parcela  Górna.       

        Prosimy o pojazdy na wyznaczone godziny.         

====================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU             -24 grudnia 2023  r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy   się z  Wigilią  Bożego   Narodzenia . Msze  św. dzisiaj  jak w niedzielę    będą tylko   do południa.

Po południu o 16.00  Mszy  św. dzisiaj  nie będzie,  gdyż  będziemy przezywać        Wieczerze   Wigilijne w  domach rodzinnych.

 Pobłogosławione Opłatki dla  każdej  naszej rodziny z kartą swiateczną i życzeniami  otrzymujemy w Domu naszych Sióstr   Betanek   składając  ofiarę           jako wynagrodzenie za ofiarną ich posługę przez  cały   rok i utrzymanie tego Domu Sióstr.  

     Dzisiaj w  naszych  domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 1. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Nawiedzajmy ich groby i módlmy się o ich  wieczne   zbawienie.
 2. Zapraszam do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji.

Przed Pasterką będzie  śpiewana  ostatnia  Nowenna do  Dzieciątka Jezus.

Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt – w św.  Szczepana  -diakona-    tak   jak w każdą niedzielę. Będziemy się modlić i ofiarami  wspierać tradycyjnie KUL.

 1. Polecam dzisiejszą „Niedzielę”i wcześniejszy Albumik o Bozym  Narodzeniu   (15.zł.).
 1. W przyszłą Niedzielę Św.  Rodziny : Jezusa , Maryi i Józefa będziemy  się  modlić  za  nasze i wszystkie  Rodziny chrześcijańskie.

W przyszłą niedzielę w ostatni dzień  obecnego roku 2023 r. będą  na Mszach     św.  nabożeństwa  dziękczynne, przebłagalne i  błagalne .

 1. Niech Pan  Jezus  błogosławi  wszystkim   Solenizantom  i Jubilatom nowego       tygodnia .
 2. Serdeczne „Bóg zapłać !” składam ,tym wszystkim  parafianom ,którzy złożyli  pszenicę  (razem 18 worków) i ofiary  jako Dar serca dla  naszego  WSD  w    Kielcach .

9.”Bóg zapłać!” również  dla  naszego parafianina Zbigniewa Gwoździa  za Dar tych   2  okazałych ,pięknych  świerków  dla dekoracji  przy głównym Ołtarzu oraz

podziękowanie dla Włodzimierza  Majcherczyka  za pozostałe choinki .

10.Naszej S. Agnieszce „Bóg  zapłać!” za stajenkę i  całą piekną dekorację  naszego  kościoła  i tym ,którzy nam pomagali .

================================

 

 

 

 

TRZECIA     NIEDZIELA      ADWENTU    – 17   grudnia  2023  r.

     OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

1.Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!       Uwielbiamy i dziękujemy Bogu za  owocnie   przeżyte   nasze  Rekolekcje  Adwentowe , w czasie których otrzymaliśmy wiele łask  i przystąpiliśmy  do spowiedzi , aby  przez długi czas trwając w łasce uświęcającej  godnie przystępować  do Komunii   św.

     Niech Bóg Milosierny błogosławi   Wam, którzy uczestniczyliście   w  Rekolekcjach      Adwentowych  i modlimy  się o  łaskę dobrej  spowiedzi dla pozostałych parafian ,aby z  radością  spotkali się z Jezusem Chrystusem przyjmując go   często  w Komunii św. z racji tej  radosnej  uroczystości  Narodzenia Syna  Bożego.

 1. Spowiadamy dzisiaj i w tygodniu -codziennie  przed Mszą św. o  7.00  i  o 16.00.

„Bóg zapłać „naszym Siostrom za ofiarną posługę w czasie Rekolekcji i codzienną     posługę  w naszym kościele oraz w  naszej rodzinie parafialnej.

Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny także na polskiej ziemi. Niech nasze i  wszystkie polskie  rodziny będą    naprawdę  Bogiem  silne , a Rodzice niech będą pierwszymi nauczycielami wiary, moralności chrześcijańskiej   i polskiej tradycji  .

  4.Zachęcamy do udziału we Mszy św. codziennie   rano  o 7.00- albo  w Roratach o godz. 16.00- z miłości do  Boga i Matki  Najświętszej , bo jesteśmy Dziećmi  Bożymi..

 1. Dzisiaj modlimy się w int. papieża Franciszka  w 87 r. jego urodzin.

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, łask Bożych im opieki Matki  Bożej   w  całym dalszym życiu. 

Spełniając prośbę Ks. Rektora proszę życzliwych parafian w naszych  wioskach  o    zbiórkę  pszenicy i   ofiar   jako Dar  serca i oczywiście o modlitwę za alumnów i księży profesorów  naszego WSD   w Kielcach . Byliśmy zawsze  wśród najbardziej  hojnych Parafii wspierających  nasze WSD  w Kielcach .

 1. Opłatki  , które pobłogosławiłem w kościele wraz z  Ewangelią o narodzeniu Pana Jezusa ,modlitwą  przy stole wigilijnym i życzeniami od nas -jako   Waszych  Duszpaterzy    każda  rodzina i każdy  parafianin-   otrzymujecie kochani wszyscy od naszych  Sióstr  po Mszach św. w ich Domu.   Prosimy o dobrowolne ofiary składane  z gestem   wdzięcznego  serca   jako wynagrodzenie  co miesiąc  za ich ofiarną posługę w kościele oraz pośród starszych i chorych w naszej parafii i utrzymanie Domu Sióstr przez cały rok-  czyli  opłaty  za  ekogroszek , prąd , wodę, ubezpieczenie budynku.

 Modlimy się za +Władysławę Posiadło, której pogrzeb był w czwartek i za naszych ukochanych zmarłych o ich   wieczne  szczęście z Bogiem  w  niebie.

 1. Proszę zgłaszać chorych, do których pojadę w   !!  czwartek  od 9.00 , aby przystąpili do Spowiedzi św.,  przyjęli Sakramenty Chorych i Jezusa Chrystusa w  Komunii św. – 
 1. Polecam dzisiejsza „Niedzielę”, „Misje dzisiaj”,   ”Dobre Nowiny „-bezpłatnie ,   oraz piękny album ‘Boże Narodzenie   Polskie „-100 stron-  15 zł.

12 .Nabyliście kochani już ponad  250  Świec Wigilijnych. Jest jeszcze kilkadziesiąt.

  „Bóg  zapłać „za Wasze  ofiary dla  cierpiących  Dzieci i   dla  biednych   rodzin.

 –———————————————————–

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

========================================

REKOLEKCJE   ADWENTOWE  –  ( 10- 12.XII-  2023  r.)

                         NIEDZIELA- 10.XII.

7.30-      Msza  św. z nauka  rekolekcyjną dla  wszystkich.

9.00-      Msza św. z nauką  rekolekcyjną  dla  wszystkich.

11.00-    Msza  św. z nauką  rekolekcyjną  dla  wszystkich.

16.00-    Msza św.  z nauka  rekolekcyjną dla  wszystkich.

                          PONIEDZIAŁEK – 11.XII.

9.00-      Msza  św.   z nauką  rekolekcyjna  dla  wszystkich.

11.00-   Msza  św.  z nauką   rekolekcyjną  dla  wszystkich.

16.30-   Msza św. z  nauka  rekolekcyjną dla :

               dzieci , młodzieży i  wszystkich.

                            WTOREK- 12.XII-

                Dzień   pojednania  z  Bogiem  i  bliźnimi.

                Spowiedź :  ( 8.30 – 12.00 ) oraz ( 15.45 – 16.30)

                          Zakończenie  Rekolekcji                                                     

                          Możliwość uzyskania odpustu zupełnego.

9.00-     Msza św. z nauką  rekolekcyjną  dla  wszystkich.

11.00-  Msza św. z nauką rekolekcyjną  dla chorych i                             starszych.

16.30-  Msza  św.- „ Roraty „  –  z nauką  rekolekcyjną  dla : 

                             dzieci , młodzieży  i wszystkich.

      „Nie  zamykajmy  serc   zbawienia   nadszedł  czas…” 

      Niech  nas  wszystkich Bóg Milosierny  błogosławi .

======================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU    –   03 grudnia  2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „ Uczestniczę  we  wspólnocie  Kościoła”.

Dzisiaj I Niedziela miesiąca grudnia – Adoracyjna.

Proszę dokonać  zmian  tajemnic  różańcowych i mdlić za osoby niepełnosprawne na    całym   świecie ,w int. Ojca św. Franciszka i o pokój  na   świecie . 

 1. W Adwencie pragniemy naśladować  Matkę  Bożą , aby  jak  najlepiej przygotować     się na  spotkanie  z Jezusem Chrystusem naszym Zbawicielem.
 2. Zachęcamy do przybywania na Msze  św.  w Adwencie o 7.00 albo o 16.00.
 3. Msze św. –„Roraty „ z udziałem dzieci szczególnie przed i po I Komunii św.oraz       młodzieży i dorosłych   będą  o godz.16.00. Zapraszamy   wszystkie dzieci z lampionami

Dzieci będą  losować Figurkę Matki  Bożej i Dzieciątka  Jezus  dla ich nawiedzenia w rodzinach  i dla  wspólnej  modlitwy o Boże łaski i opiekę  Matki  Bożej.

 1. W środę o godz. 12.00  będzie pogrzeb  + Mariana Króla z Książnic  Wielkich.
 2.   W  I czwartek będziemy  się modlić o nowe powołania do  Służby  Bożej.
 3. W piątek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP  przybądźmy         na   Msze św. jako Dzieci  kochające Boga i Matke  Najświetszą.

Msze sw. będą :7.30; 9.00; 11.00 i 16.00-

  Na   Mszę św. o godz.16.00-zapraszamy dzieci  przygotowujące  się do I Komunii św. z  Rodzicami , gdyż będzie  poświęcenie  Medalików  dla tych dzieci .

 1. Dzisiaj na sumie pobłogosławimy Opłatki na stół wigilijny ,które wszystkie  rodziny             i wszyscy  parafianie  będą  mogli otrzymać  od  naszych  Sióstr  Betanek  w  ich      Domu  składając Dar Serca -ofiarę  jako wynagrodzenie  za  ich ofiarną posługę      przez  cały   rok w  naszym kościele i w całej wspólnocie  parafialnej.
 1. Módlmy się o owocne przeżycie naszych   3-dniowych  Rekolekcji Adwentowych,    które poprowadzi O. Władysław Redemptorysta od przyszłej niedzieli do wtorku  , czyli       od 10 do 12 grudnia. Spowiedź rekolekcyjna będzie  we  wtorek -12 grudnia.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy się  modlić i ofiarami złożonymi  na tacę  pomagać     chrześcijanom  na Wschodzie , gdzie ofiarnie służą polscy misjonarze  i misjonarki .
 1. 11. Otrzymaliśmy z „Caritas”w Kielcach  300  „ świec wigilijnych” ,które     zapalimy  na naszych stołach w  Wigilię –„Wigilijne Dzieło  Pomocy  Dzieciom”.

   Skladając ofiarę  z  serca ok. 10 zł. pomożemy rodzinom i   dzieciom biednym ,  oraz      chorym  i  cierpiącym  w  naszej Ojczyźnie.  

 1. Rodzice ciężko chorego Filipka składają serdeczne „Bóg zapłać !”wszystkim ,którzy w w ostatnią niedzielę -26 .XI – złożyli  ofiarę jako Dar  Serca na czekajacą go operację w USA. Po  dodaniu jeszcze ofiar z tacy złożyliśmy  razem 11 tysięcy 200 zł.      Okazaliście Kochani jak zawsze , że macie wrażliwe serca i ofiarne , hojne dłonie .
 2. Pan Krystian Hytroś- Starosta Powiatu Proszowickiego zaprasza dzisiaj na Koncert     Wokalny ,który odbędzie  się dzisiaj -o godz. 18.00 w kościele w  Koszycach.
 3. Wszystkim solenizantom i Jubilatom życzymy :dużo  zdrowia, łask Bożych  i  opieki  Matki  Najświetszej.

 15.. Polecam :” Niedzielę” i „Dobre Nowiny „ gratis  -dla naszych  rodzin .                ADORACJA    EUCHARYSTYCZNA .

  ========================================

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UROCZYSTOŚĆJEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA--26. 11. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata wprowadzona      do  kalendarza  liturgicznego przez  Papieża Piusa XI  W 1925 r. na  zakończenie  Roku   Jubileuszowego.

Pragniemy codziennie budować Królestwo  Jezusa Chrystusa :królestwo  prawdy i życia, łaski i  świętości ,sprawiedliwości ,miłości  i  pokoju .

Dzisiaj podczas  Mszy św. w czasie adoracji odnawiamy Akt  przyjęcia  Jezusa   Chrystusa jako  naszego Króla i Pana naszych  serc i  naszych   rodzin. (w 2016r.)

Możemy  przystępując do  Komunii św.i modląc się w  czasie  adoracji wg.intencji Papieża  Franciszka  uzyskać dar   odpustu  zupełnego dla kogoś  z  naszych  zmarłych ,  albo dla samego siebie.

    Dzisiejsza  uroczystość jest też  świętem patronalnym  Akcji  Katolickiej  oraz       Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 2. Dzisiaj modlimy się za Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej  w Uroczystość  Jezusa  Chrystusa Króla  Wszechświata  ,który  jest głównym Patronem  Zgromadzenia.

Módlmy się szczególnie  za  nasze Siostry  Betanki : S. Przełożoną -S. Gabrielę ,    S. Lucjanę- organistkę i S. Agnieszkę – zakrystiankę. Prosimy o :zdrowie, Dary  Ducha Św. , o  Boże  błogosławieństwo i nieustanną opiekę Matki  Bożej w  tej  codziennej ,    radosnej  posłudze w  naszym  kościele i w  całej  naszej  rodzinie  parafialnej.

    Niech częsta  nasza   modlitwa i  życzliwość będą  wyrazem naszej   wdzięczności            dla Sióstr za ofiarną  posługę w naszym kościele , a także za odwiedzanie i troskę  o naszych  starszych , chorych i samotnych   parafian oraz o rodziny z  małymi  dziećmi.

 1. . W środę 29 listopada o godz.18.00 w Bazylice w Kielcach będzie odprawiona Msza św.    w intencji  naszego Ks. Bpa Ord. Jana  Piotrowskiego w 9 rocznicę  Jego Ingresu do   Katedry  Kieleckiej.   

  My będziemy  się modlić w środę w  int. naszego   Ks. Bpa Jana   Piotrowskiego w środę – w czasie Mszy  sw. o godz. 7.00 i w czasie Nowenny do  Matki  Bożej  Nieustającej Pomocy .

   4..W I czwartek będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie , zakonne i  misyjne.

 1. W I piątek od  codz.  9.00 odwiedzę naszych chorych  z Komunią  św.

W I piątek spowiedź od   15.30; o 16.00 Msza św.   i nabożeństwo   do Najświetszego Serca  Jezusowego w czasie ,którego  modlimy się szczególnie za naszych misjonarzy i misjonarki z naszej  Kieleckiej Diecezji i z naszej  Parafii:  S. Judytę  Bozek                                i Ks. Stanisława  Ciochonia. 

   Starosta Powiatu Proszowickiego Krystian Hytroś prosi o przekazanie zaproszenia  na  Koncert Muzyki  Wokalnej ,który odbędzie  się   3 grudnia –  w niedzielę o godz. 18.00   w  kościele św. Marii Magdaleny w Koszycach .

8.Ponawiam prośbę Rodziców 4-letniego Filipka ciężko chorego z wrodzona wadą  serca Filipek  jest wnuczkiem naszej parafianki Danuty Banach z Zysławic.

 Rodzice i rodzina  prosza , abyście  ofiarami płynącymi z dobroci Waszych serc  żłożonymi  dzisiaj do skarbonek po każdej Mszy św. przed kościołem wsparli Fundusz na  operację w USA dla uratowania jego życia. Również  z  ofiar  na tacę  powiększymy  tę pomoc  dla Rodziców  Filipka.  /Wszystkim „ Bóg zapłać!”

 /ADORACJA/

==================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRZYDZIESTA   DRUGA  NIEDZIELA-      12 listopada 2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś trzydziesta druga niedziela  zwykła w ciągu roku liturgicznego.

 W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym  pod  hasłem  „To jest zawsze  nasz dom „. Są ulotki do zabrania.

 Naszą modlitwą  i  ofiarami  na  tacę  złożonymi  z  serca  wspieramy dzisiaj chrześcijan na  Bliskim Wschodzie , gdzie toczą  się te straszne wojny  i  gdzie   służą ofiarnie    polscy misjonarze ,  misjonarki i wolontariusze.

 Niech Miłosierny Bóg  Wam  wszystkim  błogosławi za modlitwy i ofiary złożone   z  serca

dzisiaj  dla  cierpiących chrześcijan tam na  Bliskim Wschodzie.

 Z powodu wiary  chrześcijanie  w 151  krajach  na całym  świecie cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie . W 2022 r. na świecie  zostało  zamordowanych             ok. 5600 chrześcijan   za  wiarę w  Jezusa  Chrystusa.

 Niech nasza modlitwa wyprasza  wolność  dla  chrześcijan  w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. 

== W poniedziałek wspomnienie 5 pierwszych polskich męczenników.

 1. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich,których  ogarniamy  naszą  gorącą  modlitwą.

Okazujmy   serdeczną  pomoc bliźnim w  naszej rodzinie  parafialnej , a Pan Bóg Miłosierny nam będzie błogosławił w naszym życiu.   .

 W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz.7.00.

4.W  sobotę w  czasie Mszy św. o godz. 7.00   będziemy  się modlić  w int.  naszej  Siostry     Agnieszki -zakrystianki ,która z wielka  gorliwością troszczy się zawsze o piękno   i  dekoracje naszego kościoła przez cały  rok liturgiczny. Już  dzisiaj  składam Siostrze        Agnieszce   serdeczne życzenia…… 

 Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy dużo zdrowia , łask Bożych  i   opieki  Matki  Najświętszej  w dalszym  życiu.

Pewna rodzina z Krakowa z wielkim  bólem w  sercach  zgłosiła  mi wczoraj , że      ktoś – człowiek bez  serca –  ukradł  z wazonu  z grobowca      piękne róże , które były ofiarowane tym zmarłym  z  rodziny. Prawdą jest , że nikt    się nie  wzbogaci  na cudzej  krzywdzie, a przed Bogiem za wszystko każdy  odpowie.

 7.Polecam dzisiejszą „Niedzielę”, nowy nr.”Misje dzisiaj „ wartościowy Kalendarz rolniczy w wersji   książkowej  „ i  nowy  nr „Dobrych  Nowin „bezpłatnie dla naszych

    Rodzin.   Zabierzmy   sobie „Dobre  Nowiny „ ze   stolika  z przedsionka   kościoła.

8..  W tym  tygodniu patronują  nam :

-w piątek — 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231).

– w sobotę , 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.Wielokrotnie byliśmy  w kościele w  Zabawie, gdzie są  jej Relikwie w trumience  pod ołtarzem.

========================================

 

 

 

 

 

 

ROCZNICA POŚWIĘCENIA   WŁASNEGO  KOŚCIOŁA – 29 października 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w 30 niedzielę roku kościelnego obchodzimy Rocznicę Poświecenia naszego Kościoła, w którym uczestniczymy we Mszy św., w nabożeństwach i przyjmujemy  Sakramenty  św, aby osiągnąć wieczne  szczęście z Bogiem w niebie.

Módlmy się dzieci, młodzież  i dorosłych z naszej  Parafii, aby  po pandemii  powrócili  do dawnej  gorliwości i uczestniczyli w niedziele w kościele  we  Mszy św.i przystępowali  do spowiedzi i Komunii sw. z miłości do Pana Jezusa.Pamietaj ! Masz tylko jedno życie i  duszę  nieśmiertelną , dzięki której czeka Cię wieczne  szczęście z Miłosiernym  Panem.

.W poniedziałek  o godz. 13. 00-  będzie   pogrzeb +Ryszarda  Głuszka -l. 63 –  z Jaksic..

 W środę – 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych.

To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem.  Starajmy  się w uroczystość Wszystkich Świetych uczestniczyć  we Mszy sw. w  kościele , albo na cmentarzu  w pobliżu kaplicy.  

Msze  św. będą sprawowane we  wtorek w naszym kościele o 7.30   i 9.00.

O godz. 11.00 wyruszy  Procesja  z kościoła na  cmentarz z  5  stacjami modlitwy za  zmarłych . Ok. 11.30  – Msza św. na  cmentarzu w int. wszystkich  naszych  zmarłych.   

    Możemy  nadal  zgłaszać naszych Zmarłych w  Wypominkach rocznych  i jednorazowych  nawet  bez ofiar ,abyśmy  się  razem  wszyscy modlili o  wieczne  dla  nich zbawienie.

 3.W I  czwartek – 2 XI- – Dzień  Zaduszny -wspomnienie  wszystkich wiernych zmarłych.

Msze św. w  Dzień  Zaduszny  poprzedzone  Wypominkami i modlitwą  za    naszych  zmarłych   będą o godz.9.00,,  11.00 i o 16,00  z  Różańcem   za  naszych wszystkich         zmarłych .   

 1. Od 1 do 8 listopada włącznie będziemy mogli codziennie zyskać  odpust  zupełny          za  przyjęcie  Komunii sw. ,nawiedzenie cmentarza i odmówienie  modlitwy   za  zmarłą osobę  wg intencji  Ojca św. Franciszka i wykluczyć przywiązanie  do  jakiegokolwiek  grzechu . Korzystajmy z Sakramentu Pokuty,aby z czystym  sercem  przystepować   do  Komunii sw. i ofiarować odpust zupełny  ,czyli  dopomóc  duszom w  czyśćcu  cierpiącym  do przejścia do Domu naszego  Ojca   niebieskiego. Pomyśl o swoich  Rodzicach …..   
 2. Trzeciego listopada przypada I piątek  miesiąca,.  Od godz. 9.00 odwiedzę   chorych  z Komunią św., aby przyjęli Pana Jezusa i otrzymali  łaski w chorobie i starości.

Od 15.30   spowiedź   dla   wszystkich , a o 16.00  Msza sw.  i    nabożeństwo do  Najświetszego Serca  Pana Jezusa.

Będziemy   się modlic za   misjonarzy i misjonarki  z  naszej  Kieleckiej  Diecezji  i z  naszej Parafii.- również za S. Judytę   Bożek  i Ks.  Stanisława  Ciochonia  z Zysławic.

 6.W I sobotę zapraszamy na  Mszę św. godz. 7.00-  i  Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny -wynagradzające  za grzechy ciężkie  wszystkich ludzi.  

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz Bożych łask i opieki Matki  Bożej .

8..W sobotę ,  4 listopada – Świętego Karola  (1538-1584), biskupa Mediolanu.

 1. Polecam dzisiejszą „Niedzielę” oraz „Misje  dzisiaj” i  Album o Matce  Bożej. . 

 ======================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  DWUDZIESTA DZIEWIATA NIEDZIELA    – 22    października    2023r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.We wspólnocie całego  Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich  polskich  misjonarzy  i  misjonarki :  duchownych i świeckich w  liczbie  ok.   1800  posługujących ofiarnie  w  99 krajach  świata.

  Światowy Dzień i Tydzień  Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami składanymi  na tacę . Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy   z    Polski   składamy   Wam  wszystkim – serdeczne Bóg zapłać!

Możemy nabyć sobie Kalendarze  (cena 5 zł.) ze zdjęciami polskich misjonarzy  również  z naszej  Diecezji ,  którzy posługują  na Jamajce ok. 25 lat.

 1. 2. Dzisiaj obchodzimy 45 rocznicę Inauguracji Pontyfikatu św. Jana Pawła II ,który      jako Zastępca Jezusa Chrystusa  na ziemi przez ponad  26 lat ofiarnie służył Kościołowi ,Polsce i  całemu  światu. Dziękujemy  Bogu za to,że św. Jan Pawel II przyczynił  się do     wolności religijnej  w wielu krajach   świata.

W czwartek  w czasie Mszy sw. o godz.7.00 będziemy  się  modlic w int. S. Lucjany  naszej        organistki w dniu   jej  Imienin  o zdrowie, Boże   blogoslawieństwo i opiekę Matki   Bozej

w tej codziennej posłudze na  chwałę Bożą przez grę na organach i śpiew.

 W sobotę, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 1. Przybywajmy jeszcze liczniej na godz.17.00 -na Mszę św. i Nabożeństwa Różańcowe codziennie , aby  modlić  się za  nasze rodziny, za Kościół Chrystusowy , za naszą Ojczyznę – Polskę i o pokój w Ukrainie , w Izraelu i Palestynie.

Kto  nie  może przybyć do  kościoła    niech  modli się  na Różańcu w domu dzięki transmisjom w radiu „Maryja’ i  TV „ Trwam”- szczególnie  przed  „  Apelem   Jasnogórskim”  o 21.00.

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia, Bozego błogosławieństwa i opieki Matki  Bożej w   całym  życiu.

 Przez 4 dni pracowaliśmy na  cmentarzu kosząc i  porządkując to miejsce święte  przed  uroczystością   Wszystkich  Świetych.     Dziękuję  bardzo serdecznie  za prace na  cmentarzu  ;   Zdzisławowi  Gucy, Danielowi Majcherczykowi  i Sławkowi Gwóźdź.

Porzadkujmy  groby  naszych  zmarłych  na cmentarzu jako wyraz   naszej   pamięci   i wdzięczności wobec nich. Tylko szkło, plastik i znicze  wrzucamy do tych dużych kontenerów   metalowych , a inne śmieci do tych 3  betonowych śmietników.

 1. Po zmianie  czasu  na zimowy  za tydzień – w  przyszłą  niedzielę – 29. X-  Msze św. do  południa  będą o tych  samych  godzinach , natomiast  Msza sw. popołudniowa będzie   o godz. 16.00 i   Nabożeństwo  Różańcowe. .
 1. 7. Możemy zgłaszać na roczne Wypominki i jednorazowe na Dzień  Zaduszny  wymieniając wszystkich zmarłych z  naszych rodzin, abyśmy  razem modlili się o ich  wieczne szczęście z Bogiem   w niebie . Nie zapominajmy w  modlitwie  o tych ,których  kochaliśmy za  życia ofiarowując za nich także przyjętą Komunię św.
 1. Polecam dzisiejszą „Niedzielę’ , bezpłatnie „Dobre  Nowiny i piękny album o objawieniach  Matki  Bożej  w świecie i w Polsce w Gietrzwałdzie w czasie  zaborów. .

 ====================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DWUDZIESTA  ÓSMA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -15 października 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. . Dziś przypada 23 Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy   wszystkim  Wam   za   wszelkie ofiary  złożone z  dobroci serca.

Z naszej  Parafii jest kilka uczennic i uczniów pilnych i pracowitych ,którzy będą mogli  te  stypendia otrzymać, jeśli będą mieli wysoką  średnią z wszystkich  przedmiotów.

3.Jutro sw. Jadwigi Ślaskiej.

 We wtorek w święto Świętego Łukasza Ewangelisty będziemy się modlić za wszystkich pracowników  służby  zdrowia ,aby  z  wielkim poświęceniem służyli wszystkim  chorym  i cierpiącym , a przez to okazywali miłość  Jezusowi  Chrystusowi

 1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej.

 Nabożeństwa różańcowe  są   codziennie  w niedziele i w  tygodniu  w  naszym  kościele   po   Mszy św. sprawowanej  o godz.  17.00-,  na które   zapraszamy  dzieci przygotowujące  się  do I Komunii św. razem  z   rodzicami, oraz   wszystkie   dzieci ,  młodzież  i  dorosłych kochających  Pana Jezusa  i   Matkę  Bożą.  Kto  nie  może przybyć do  kościoła    niech  modli się  na Różańcu w domu dzięki transmisjom w radiu „Maryja’ i  TV „ Trwam”- szczególnie  przed  „  Apelem   Jasnogórskim”o 21.00.

 6 Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy dużo   zdrowia, Bozego  błogosławieństwa i opieki Matki  Bozej w   całym  życiu.

W przyszłą niedzielę 22 października rozpoczniemy „Tydzień  Misyjny.”Ofiary w  przyszłą niedzielę zbierane w kościołach na całym świecie i  także w naszym      kościele będą przeznaczone na dzieła  prowadzone na misjach przez  misjonarzy      i   misjonarki również z Polski w 97 krajach świata.

 

 1. Modlimy się za +Łukasza Bodziocha,którego piogrzeb był  w środę   i za naszych  ukochanych zmarłych.

7.Możemy zgłaszać już Wypominki roczne i jednorazowe (kartki w przedsionku).

 1. Polecam dzisiejszą „Niedzielę’ wraz z tygodnikiem „ Bliżej życia   z  wiarą”,  bezpłatnie „Dobre Nowiny „- o Błogosławionej Rodzinie Ulmów    oraz piękny          Album     o objawieniach Matki Bożej w różnych krajach  w świecie i w Gietrzwałdzie  w  Polsce.

 Jutro  przypada 45  rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Matki  Bożej i   św. Jana Pawła II   modlimy  się   dzisiaj  z całego serca  do Milosiernego  Pana  o  opiekę   nad   naszą Ojczyzną, której  imię  POLSKA .

Kierujac się rozumem, sumieniem i milościa  do naszej Ojczyzny  bierzemy udział dzisiaj      w wyborach do Sejmu i  Senatu.

 Po każdej  Mszy sw. ucałujemy dzisiaj   z wiarą i modlitwą  w  sercu   Relikwie –  czyli kroplę Krwi św. Jana Pawła II,  który  przez ponad  26 lat służył z wielką miłością Kościołowi i wszystkim narodom . Możemy uzyskać odpust – czyli  darowanie kary  doczesnej .

 ==========================================

 

 

===============================================

DWUDZIESTA   SIÓDMA   NIEDZIELA-    8    października 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Modlimy się o pokój w Ukrainie, w Izraelu i na całym świecie .

Jutro wspomnienie  Bł. Wincentego Kadłubka -Patrona naszej Diecezji.

 1. W piątek o 17 .00 Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie

  W  piątek  Bł. Honorata  Koźmińskiego -kapłana , Karmelity -założyciela      wielu wspólnot zakonnych w czasie zaborów.

 1. W sobotę, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W sobotę czasie Mszy Świętej o godz. 17.00-oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za zmarłych i za wszystkich żyjących nauczycieli, wychowawców,   księży , katechetów oraz pracowników oświaty.

.Trwa miesiąc modlitwy różańcowej.

 Nabożeństwa różańcowe  są   codziennie  w niedziele i w  tygodniu  w  naszym  kościele   po   Mszy św. sprawowanej  o godz.  17.00-.

Bardzo serdecznie   zapraszamy  na Mszę św. i  dzieci przygotowujące  się  do I Komunii św. razem  z   rodzicami, oraz   wszystkie   dzieci ,  młodzież  i  dorosłych kochających  Pana Jezusa  i   Matkę  Bożą.  Kto  nie  może przybyć do  kościoła    niech  modli się  na Różańcu w domu dzięki transmisjom w radiu „Maryja’ i   TV „ Trwam”- szczególnie  przed  „  Apelem   Jasnogórskim”o 21.00.

 Będziemy się modlić przez ten cały tydzień w intencji Polaków, abyśmy  biorąc licznie udział w wyborach zgodnie z sumieniem  obronili  naszą wiarę, niepodległośc naszej Ojczyzny i zapewnili szczęśliwe życie w rodzinach naszym dzieciom .Patrząc na Krzyż Chrystusa i Matkę Bożą brońmy naszą Ojczyznę-Polskę przed złem i wrogami ,jak to czynili nasi ojcowie przez wieki .

 5.W najbliższą niedzielę, 15 października,w przeddzień 45  rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową  będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji pilnych, pracowitych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.(z  naszej Parafii).

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Genowefę Dudę i +Zenona Ziętarę.

W piątek zmarł w  szpitalu + Łukasz  Bodzioch z Biskupic . Termin pogrzebu   nie jest   jeszcze  ustalony.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy : dużo zdrowia, Bożych łask i opieki  Matki  Bożej w  całym  życiu.
 2.   7.Możemy zgłaszać już wypominki roczne i jednorazowe(kartki w przedsionku)                              

8.. Polecam „Niedzielę”, „Dobre      Nowiny „-  bezpłatnie  dla naszych  rodzin –   i piękny Album  o wielu objawieniach  Matki  Bożej w świecie.(14 zł.) .  

========================================= 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DWUDZIESTA  SZÓSTA  NIEDZIELA w. c.roku –     01   października   2023r .

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE.

1.Dzisiaj   niedziela   adoracyjna.

 1. Dzisiaj na każdej  Mszy św.łączymy   się  w  modlitwie  z  pielgrzymami  z całej   Polski  na   Jasnej  Górze,   gdzie również włącza  się w  modlitwę grupa ok.90 osób    z  naszej  Parafii z  Ks.  Proboszczem  za Kościół św., za naszą umiłowaną Ojczyznę        Polskę, o dar pokoju  dla świata i  za  całą naszą parafię.
 2.  
 3. Nabożeństwa różańcowe będą w niedziele i codziennie w tygodniu w naszym  kościele     po Mszy św. sprawowanej o godz.17.00., na  które  zapraszamy dzieci  przygotowujące  się           do I Komunii św. razem  z  Rodzicami.    Zapraszmy  wszystkie dzieci , młodzież i dorosłych kochających  Pana  Jezusa i Matkę Najświetszą,która  w swoich objawieniach zawsze       prosiła  i dzisiaj  także nas prosi jako swoje Dzieci :”Odmawiajcie  Różaniec”.

 Jutro na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie  dzieci z klas III  z  naszej  Parafii wraz z  Rodzicami , gdyż będzie poświęcenie różańców dla tych  dzieci i omówienie   spraw   związanych  z przygotowaniem  dzieci do  I Komunii  św.

 1. Módlmy się w Kołach  Żywego  Różańca i w naszych  Rodzinach  dzięki radiu  „Maryja „   i TV ‘  Trwam” przed  Apelem Jasnogórskim o nastanie pokoju w Ukrainie i na świecie,  za               naszą Ojczyznę , za Synod Biskupów i w intencjach polecanych przez Ojca św. Franciszka.     
 2.   6.Dzisiaj  po każdej  Mszy św. będzie udzielone małym i wszystkim  dzieciom indywidualne         błogosławieństwo  przed Ołtarzem  oraz przekazanie im obrazków  z Aniolem Sróżem i     cukierków.                             

7 . Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy  ,zdrowia, Bożych i opieki  Matki   Bożej.          W poniedziałek wspomnienie św. Aniołów  Stróżów.

 1. W środę św. Franciszka z Asyżu. Będziemy się szczególnie modlić w int. Ojca św. Franciszka w   dniu   Jego  imienin.

W I  czwartek wspomnienie św. S. Faustyny -Apostołki  Bożego  Miłosierdzia .  Będziemy się      modlić o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

 1. W I piątek spowiedź od 16.30 ; o 17.00 Msza św. i nabożeństwo .Zapraszamy wszystkie dzieci po I Komunii    św. , aby odprawiały sobie 9 pierwszych piątków   miesiąca .               W  I piątek modlimy się w int. misjonarzy i misjonarek z  naszej Kieleckiej Diecezji  i z naszej  Parafii – S. Judytę Bożek w  Zambii   i Ks. Stanislawa Ciochonia w Kolumbii.  

  W I piątek od  godz. 9.00   Ks. Proboszcz odwiedzi  chorych , aby  przyjęli  Sakramenty chorych  i Komunię   św.

10. ==W sobotę  wspomnienie  NMP  Różańcowej.

 W sobotę 7.10- XV  Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca  do Archiopactwa          Ojców  Cystersów   w Jędrzejowie.

 Polecamy „Niedzielę „ , bezpłatnie    „Dobre Nowiny „ dla  każdej   rodziny oraz  cenny  kwartalnik   patriotyczny   – „Kościół -Dziedzictwo -Ojczyzna „-100 stron- cena 15zl.       

======================================= 

 

 

 

 

 

 

DWUDZIESTA PIATA  NIEDZIELA   ROKU   –    24 września 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj obchodzony jest 108 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 Modlimy  za wszystkich cierpiących na skutek wojen i prześladowań ,aby mogli  żyć   w  ludzkich warunkach w  swoich  rodzinnych krajach  wspierani przez wszystkie    kraje  świata  należące do  ONZ .

 1. Łączymy się dzisiaj w modlitwie z rodzinami ,które przybyły na Jasną Górę  w 29 Pielgrzymce Rodzin i Małżeństw, aby  oddać się pod  opiekę Pani Jasnogórskiej. 

 3.Będziemy się modlic  przez najbliższe tygodnie o  dary Ducha św. dla wszystkich ,którzy będą uczestniczyć w październiku w kolejnych Sesjach XVI   Zwyczajnego   Zgromadzenia  Ogólnego Synodu Biskupów  w Rzymie  w sprawach Kościoła Chrystusowego.

 .4.. We  wtorek –  Rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach -obchodzona jako święto  w  całej   naszej  Diecezji.

W  środę  – wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo (1581-1660), prezbitera, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patrona dzieł miłosierdzia;

5.. W czwartek -wspomnienie św. Wacława męczennika.

6… W  piątek , 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę. W  czasie Mszy św. o godz.7.00- i w  naszych  rodzinach  będziemy się  modlić w int.naszej  Siostry Przełożonej -S. Gabrieli –  w  dniu jej  Imienin.

 7.. W sobotę  , 30 września, – wspomnienie  Św. Hieronima, który  przetłumaczył  Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”).

W poniedziałek pożegnaliśmy +Emilię  Badoń z Jankowic. Prosimy dla niej i dla naszych ukochanych zmarłych o wieczne szczęście z Bogiem.

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy: dużo zdrowia,  Bożego błogosławieństwa oraz nieustannej  opieki  Matki Bożej w  całym  życiu. 

 9. Zachęcam kochających Matke Bożą,  modlących się  na  Rożańcu  do udziału w tradycyjnej naszej Pielgrzymce  autokarowej do Częstochowy .Jest  jeszcze sporo miejsc w  II autokarze. Zapisy  dzisiaj po każdej Mszy św. W poprzednich latach były 2 autokary.

Zachęcam Rodziców ,aby pojechali z nami w niedzielę  do Częstochowy ze swoimi dziećmi ,które z powodu choroby , czy innych przeszkód  nie były z nami na Jasnej Górze 16.IX.

Wyjazd będzie w przyszłą  niedzielę –  1 października o godz. 6.30.- pod kościołem. –

 Będzie można   też  wsiadać po drodze  do autobusa,który będzie jechał z  Łapszowa.

Pragniemy oddać nasze Rodziny, całą Parafię  i nasza  Ojczyznę pod  opiekę Miłosiernemu  Bogu przez orędownictwo  naszej   Pani Jasnogórskiej  i Królowej Polski.

W przyszłą  niedzielę – po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo  małych  i wszystkich  obecnych w  kościele dzieci z racji wspomnienia Świętych  Aniołów Stróżów.

 Polecam „Niedzielę” i „Bliżej życia z wiarą”-razem złączone- cena 10 zł.

  11.Katechezy  dla  narzeczonych  przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa będą   prowadzone od 1 .X  po Mszy św. sprawowanej o godz.16.00-    Zgłoszenia kierować w tym     tygodniu telefonicznie do Karoliny i Leszka Pawełków – ich tel.668-412 -018; 696-212-750

 ================================

 

 

 

 

===========================================

DWUDZIESTA  CZWARTA  NIEDZIELA –  17 września 2023r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Dziś w 84 rocznicę napaści    wojsk  sowieckich  na Polskę –17 września 1939 r.  modlimy się Polaków , którzy zginęli w II wojnie  światowej.  

 Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie.

 Dziękujemy za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny w  naszej Ojczyźnie i na całym świecie .

 Jutro, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Zapraszamy na Mszę św o godz  18.00  .nasze dzieci i młodzieżi.

 4.Jutro w poniedziałek- 18 września   o godz.15.00- Pogrzeb +Emilii  Badoń  z  Jankowic

5.We wtorek  zapraszamy na Mszę  św. o godz.10.00  dla osób  niepełnosprawnych i ich  opiekunów  pod  przewodnictwem   naszego Ks. Prałata  Tomasza  Rusieckiego i na  rodzinne spotkanie w Remizie, które przygotowują nasze wspaniałe     parafianki   z Rodziny Bł. Edmunda Bojanowskiego i z KGW  w Ksiąznicach  Wielkich

W środę   po  Mszy św . o  godz. 7.00.-  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 6.. W  czwartek , 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

 W sobotę , 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

 Zapisy na Pielgrzymkę do Częstochowy w pierwszą niedzielę października  już      dzisiaj po każdej Mszy  św.

 Pragniemy oddać nasze Rodziny  pod opiekę miłosiernemu  Bogu przez orędownictwo  Matki Bożej  Różańcowej   – Pani Jasnogórskiej. .  

9.. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.  

 10.Polecam „Niedzielę „i „Bliżej  życia   z wiarą”-razem złączone –   cena  10 zł.   oraz  kwartalnik    Magazyn „Kościól-   Dziedzictwo -Ojczyzna”    wydany przez  Wydawnictwo „Niedziela”-liczący -100 stron na kredowym   papierze zawierający bardzo wartościowe  roważania  religijno-patriotyczne -cena 15 zł.

 ===================================

 

 

 

 

 

 

 

DWUDZIESTA   TRZECIA  NIEDZIELA   ROKU    –  10 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. 1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku- 

Dzisiaj w czasie uroczystej  Mszy św. o godz.10.00-sprawowanej w Markowej k/Rzeszowa  będzie  beatyfikacja  polskiej Rodziny Ulmów zamordowanej przez hitlerowców w 1944r. za ukrywanie przez 16  miesięcy  8 Żydów.  Józef i Wiktoria Ulmowie i ich 7 dzieci zostaną           dołączeni do grona polskich błogosławionych , których miłosierdzie im męstwo   poznaje   i podziwia cały świat.

 Jest  wyświetlany  w kinach Film o ich miłosierdziu wobec Żydów.

( spodziewano się ok. 32 tys.pielgrzymów dzisiaj  w Markowej na tej   beatyfikacji ).

 1. 2. W środę – 13 września-zapraszamy na godz.18.00- na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie.   Przybądźmy z  miłości do Miłosiernego Pana i do  Matki Najświętszej. 

Będziemy się modlić  w naszych intencjach , o  dar pokoju  w Ukrainie  i na  świecie ,         za ofiary trzęsienia  ziemi i kataklizmów  oraz o wieczne szczęście w  niebie dla   Ks.  Bpa  Kazimierza Ryczana w 6 r. jego  śmierci.

3. W czwartek , 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz.7.00 i po południu o 18. 00. !-proszę zapamiętać.

 W piątek , 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

 1.  
 2. 5. W najbliższą sobotę-16 września -o godz.7.00- nasza Pielgrzymka: Dzieci I-Komunijnych wraz z Rodzicami  autokarem   do  Częstochowy. Zapisy wszystkie                   dzisiaj po każdej   Mszy  św. w zakrystii. Dzieci zabierają swoje stroje I-komunijne. 

 W przyszłą niedziele będą zapisy na Pielgrzymkę na Jasną Górę  , która będzie zgodnie     z   tradycją w I niedzielę    października (1 X) -Ogólnopolska  Pielgrzymka Różańcowa.

 Ks. Rektor naszego WSD w Kielcach sklada w  swoim piśmie  „Bóg zapłać! „  Wam  wszystkim za modlitwy i ofiary złożone  w wysokości 3tys. czterysta zł.  dla naszego WSD.

 Niech Miłosierny Pan błogosławi Wam wszystkim ukochani za ofiary złożone dzisiaj  na tacę jako Dar Serca dla cierpiących na skutek  strasznej powodzi w  Słowenii..

 Wszystkim jubilatom i solenizantom nowego tygodnia składamy serdeczne  życzenia.

 1. Zakupiłem dla  dzieci   100  książeczek  i obrazki na wszystkie  niedziele  roku szkolnego do wklejania w  tych  Książeczkach.

Rozdajemy obrazki  wszystkim  dzieciom po Mszy św. i będą omawiane te Ewangelie niedzielne na katechezie z Ks. Sylwestrem oraz  przez   rodziców z dziećmi w domach.

 Comiesięczna  Adoracja  Eucharystyczna ..  

 ======================================

 

 

 

 

 

 

 

DWUDZIESTA  DRUGA   NIEDZIELA  ROKU- (A)-   3 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś łączymy się z Pielgrzymami na Jasnej Górze  uczestniczących w Dożynkach Ogólnopolskich   modlitwie dziękczynnej za tegoroczne żniwa i wszelkie zbiory   i prosimy o Boże  błogosławieństwo w dalszej codziennej pracy  na  polskiej ziemi . 

         Modlimy się także  o duchowe owoce Pielgrzymki Ojca św. Franciszka   do  Mongolii , gdzie żyje  tylko  1500  katolików.  

Kochani rodzice i dziadkowie przybywajcie na Mszę św.w każdą  niedzielę   razem z dziećmi  i młodzieżą , aby  nam  wszystkim Bóg Miłosierny błogosławił w pracy i w nauce. 

 1. Dzisiaj przeżywamy  w Dekanacie i  naszej  Parafii  -Dzień   Seminaryjny.   Cieszymy  się z obecności wśród nas alumna Mikołaja- studenta V Roku   Wyższego Seminarium Duchownego  w Kielcach , który głosi Słowo  Boże i  modli się razem  z nami za całe nasze Seminarium i o nowe powołaniado kapłaństwa i życia   konsekrowanego  szczególnie z naszej  parafii.

Ofiarami złożonymi   na tacę  z dobroci  serca  wspieramy nasze  WSD w Kielcach.

3.Msza św. o błogosławieństwo Boże dla wszystkich w nowym roku szkolnym i katechetycznym będzie w naszym kościele  jutro- w poniedziałek o godz. 9.30.    po  rozpoczęciu w Szkole  Podstawowej  w Ksiąznicach Wielkich.

 Rozpoczynamy  Tydzień Modlitwy o chrześcijańskie  wychowanie dzieci i młodzieży w polskich rodzinach.

 W piątek – 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Zapraszamy na  Msze Święte tego dnia o godz.7.00- albo o godz.18..00. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas Mszy Świętych.

 –W  piatek  -8  września – VI   Diecezjalna  Pielgrzymka do   Bazyliki w  Wiślicy

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa  Ord. Jana Piotrowskiegoo  będzie sprawowana godz.12.00.

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

6.Pielgrzymka Dzieci  I-Komunijnych z Rodzicami  będzie   autokarem  do Częstochowy  -16 września o 7.00. Zapisy  od         dzisiaj w zakrystii po Mszach   św.

7. W przyszłą niedzielę ofiarami pragniemy wspierać cierpiących na skutek strasznych powodzi w Słowenii, gdzie 2/3 kraju było pod wodą.

8..Polecam tygodnik „Niedziela „ i nowy  numer  miesięcznika „ Dobre  Nowiny -„ bezpłatnie  dla  naszych  rodzin -poświęcony  polskiej rodzinie Ulmów  zamordowanej przez hitlerowców w czasie II wojny światowej za pomoc okazywaną  przez   wiele  miesięcy  8  Żydom.  W przyszłą  niedzielę – 10 września będzie beatyfikacja tej rodziny Ulmów w rodzinnej wiosce  w Markowej , gdzie jest    już  zbudowane  już  historyczne Muzeum .

 ============================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DWUDZIESTA    NIEDZIELA  W CIĄGU ROKU  –  20 sierpnia 2023 r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 Dziś dwudziesta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, za  nasze rodziny , za naszą Ojczyznę, za Pielgrzymów podążających na Jasną górę  i o pokój na świecie. .

 1. Jutro wspomnienie św.  Piusa X -papieża.

 3.. We wtorek , 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

4.. We  wtorek  o godz.  12.00- Msza św. i pogrzeb  + MARIANNA   KASZA    z  Książnic Małych,

 5. W środę – 23 sierpnia, w Dniu Pamięci  o Ofiarach  Stalinizmu i Nazizmu   będziemy się  modlić za wszystkie ofiary  totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską szczęścia  wiecznego.  

 1. W czwartek – 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

 W sobotę-  26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu.      Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00  i   18.00.Przybądźmy  na  Msze św. z  miłości  do Boga  i  Matki  Najświętszej ,.

 6.Nasze  Dożynki  parafialne  będą   w  przyszłą niedziele  na  sumie   o godz.11.00.

Natomiast  Ogólnopolskie Dozynki  będą    3  września w Częstochowie.

7   .”Bóg  zapłać !” wszystkim w   imieniu Pielgrzymów   41-ej  Pieszej   Pielgrzymki  Tarnowskiej na  Jasną   Górę za  przygotowanie  wspaniałych ,. smacznych  potraw  i napojów i   nakarmieniu  ich w  czasie odpoczynku  przy  naszej  Szkole w  Książnicach  Wielkich.

Obiecali  nam  modlitwę przez  orędownictwo   Matki    Bożej ,  a   to   jest       największy  skarb u  Miłosiernego  Boga.. 

 Nasza S. Judyta Bożek -misjonarka   w   Zambii  w  Afryce   składa  serdeczne  „Bóg  zapłać !” wszystkim  ,którzy w nasz odpust parafialny złożyli  ofiary z dobroci

swojego  serca  na dokończenie tego   budynku Fizjoterapii  dla chorych , starszych i     samotnych,  oraz  sierot ,  którymi opiekują się Siostry. Razem  złożyliśmy na  ręce

 1. Judyty po uzupełnieniu 7  tysięcy  złotych.

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani. 

 Polecam dzisiejszą „Niedzielę”, „Misje dzisiaj „ i piękny  Album o 44  Kapliczkach w   każdej wiosce w naszej  Parafii.

 ===========================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wpatrujemy się dzisiaj W Jezusa  Chrystusa  -Syna  Bożego  w przemienionego  wobec  Apostołów  na górze   Tabor  i prosimy ,abyśmy z Jego pomocą doszli do nieba.(obraz- w naszym kościele na  chórze.). 

1.Módlmy  się  gorąco  wszyscy  z głęboką wiarą do  Miłosiernego  Boga    w  kościele i     w naszych  rodzinach  o  ustanie deszczu , o  dar odpowiedniej  pogody, i o   szczęśliwe żniwa oraz  wszelkie  tegoroczne  wszelkie  zbiory.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia –   adoracyjna.
 2. Modlimy się o trzeźwość i abstynencję dla nas i dla  wszystkich   Polaków w sierpniu.

 4.W Światowych Dniach Młodzieży w Portugalii pod  przewodnictwem Ojca św. Franciszka , dzisiaj w  Lizbonie uczestniczy ok. 1,5   mln. Młodzieży  z całego świata.

Młodych Polaków jest ok. 30 tys., 19  biskupów, 375 księzy i Sióstr  zakonnych o ok.         350 wolontariuszy  z Polski  do pomocy   Pielgrzymom. Dzisiaj na zakończenie uroczysta  Msza św.pod  przewodnictwem Ojca św. Franciszka i ogłoszenie następnych ŚDM.

 

 1. Wszystkich parafian zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą różańcową i w czasie Apelu  Jasnogórskiego, a także  cierpieniem    Pielgrzymów   od dzisiaj – przez 8  dni –  w   42  Pieszej  Pielgrzymce  Kieleckiej  z  Wiślicy   na Jasną Górę.  Zabierzmy sobie z przedsionka  kościoła  Legitymacje  Grupy  Duchowej , aby codziennie rozważać kolejne tematy i intencje modlitwy osobistej.

Msza św. na  zakończenie Pielgrzymki będzie na Jasnej Górze  13 sierpnia o godz.19.00.

W lipcu i sierpniu  ponad 200  Pielgrzymek przybywa na Jasną Górę do Matki Bożej ,aby przez dni pielgrzymowania przez Jej orędownictwo  modlić się gorąco do Boga .

We wtorek wspominamy św. Dominika -założyciela Zakonu  Dominikanów.

W środę – 9 sierpnia – św. Teresy Benedykty od Krzyża- pochodzącej  z  rodziny żydowskiej –  karmelitanki -Patronki  Europy -zamordowanej  w Oświęcimiu.

– W czwartek  10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. 

W piątek – św. Klary –(1194-1253)-dziewicy-  założyclelki  Zgromadzenia  Klarysek.

 1. W niedzielę -13 sierpnia, Msza św. popołudniowa o godz 17.00 i po niej „Nabożeństwo Fatimskie „Po  Mszy św. będzie  Procesja z Figurą  Matki  Bożej na cmentarz    i nasze wspólne  modlitwy o wieczne  zbawienie dla naszych ukochanych zmarłych(lampiony).

 Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o 17.00 , a tych którzy będą na  Mszy św.  do południa zapraszamy o 17.30  na samą Procesję z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

Wynajęci parafianie kosili już w tym  tygodniu  niektóre  alejki i większe tereny na  cmentarzu i     wokół   cmentarza,  , a przy  samych   grobach zadbajcie   już  sami.

 1. Porządkujmy wszystkie groby naszych zmarłych przygotowując  się do odpustu  parafialnego  w  Uroczystość Wniebowzięcia  NMP. Suma w odpust będzie o godz. 12.00.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy: zdrowia , obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej w całym życiu. .

 

 1. W czwartek pożegnaliśmy + Marię z d. Podsiadło z Zysławic ,która  mieszkała  w Nowej  Hucie .Prośmy dla niej  i dla naszych zmarłych   o wieczne szczęście z Bogiem.
 2. Proszę zgłaszać chorych ,do których pojadę w sobotę-12.VIII-od godz. 9.00, aby przyjęli Sakramenty  Chorych , a szczególnie Pana Jezusa do swoich serc w Komunii św.
 3. Polecam każdej Rodzinie ten piękny Album o kapliczkach,Figurach i Krzyżach,które z naszej wiary wyrosły przez wieki w   każdej wiosce w  naszej  Parafii.

 ========================================

 

 

 

 

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   – 30 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. 1. We wtorek rozpoczniemy miesiąc sierpień , w którym ze wszystkich stron Polski tysiące pielgrzymów podążają  na Jasną Górę. Będziemy się modlić każdego  dnia od 5 sierpnia w łączności z naszą 42  Pieszą Pielgrzymką Kielecką na Jasną Górę –  tworząc tzw. Grupę  duchową  Św.Jana Pawła II.

 

 1. Proszę dokonać zmian tajemnic różańcowych w Kolach Żywego Różańca i modlić się     w sierpniu o duchowe owoce Światowych Dni  Młodzieży w Lizbonie ,  które będą trwać od        1 do 6 sierpnia w Lizbonie – w stolicy Portugalii z  udziałem Ojca św. Franciszka. 
 2. 3.We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust
 3. Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, przyjęcie  Komunii  św. i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża.

4.Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.    Będziemy się modlić za wszystkich  Polaków, którzy  polegli  w  II wojnie światowej, abyśmy mogli żyć w  niepodległej  naszej  OJCZYŹNIE  , której imię POLSKA .

 1. W środę o godz. 7.00 Msza sw. i Nowenna  do Matki  Nieustajacej  Pomocy.

 6.W I czwartek podczas Mszy Świętej i nabożeństwa  eucharystycznego  o godz. 7.00 podziękujemy Panu Jezusowi  za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz będziemy prosili o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W I piątek   spowiedź  od godz.  17.30 . Proszę , aby Rodzice przybyli do kościoła z

Dziećmi po I Komunii św. ,aby odprawiały sobie  nadal Pierwsze piątki   miesiąca.

  O godz. 18.00 Msza  św. i  nabożeństwo eucharystyczne  wynagradzające Najświetszemu  Sercu Pana  Jezusa  za grzechy nasze i całego świata  oraz  nasze modlitwy za misjonarzy i misjonarki z  naszej Kieleckiej Diecezji.

 W I piątek  od  godz. 9.00 pojadę  do chorych z Komunią św.

 1. W I sobotę o godz 7.00- Msza  św. i  pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Zapraszamy kochających Pana Boga i Matkę  Najświętszą na wspólną     modlitwę zawierzenia przez Maryję Miłosiernemu Panu   naszych rodzin ,Kościóła i naszej    Ojczyzny.   .

 

 1. W poniedziałek, 31 lipca – św. Ignacego z Loyoli założyciela zakonu Jezuitów.

We wtorek, 1 sierpnia – św. Alfonsa Marii Liguoriego  (1696-1787), biskupa i doktora Kościoła  – założyciela   Zgromadzenia   Ojców %