XVIII Dzień Ministranta

Tegoroczny Dzień Ministranta odbył się w kieleckiej jednostce wojskowej Bukówce, pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj”, zaczerpniętym ze słów bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ministranci uczestniczyć we wspólnej Eucharystii. Temu spotkaniu modlitewnemu przewodniczył ks. biskup Antoni Długosz z archidiecezji częstochowskiej, znany z programu Ziarno w telewizji.   Jak sam podkreślał – „Tę Mszę świętą odprawiam w waszych intencjach prosząc Boga, abyście dobrze wybrali swoją drogę. Będę prosił, by jak najwięcej z was poszło do seminarium i stało się, jak mówi święty Paweł wszystkim dla wszystkich, by przynajmniej niektórych doprowadzić do Pana Jezusa”.

To spotkanie w którym wzięli udział także ministranci z naszej parafii było okazją nie tylko do wspólnej modlitwy, ale i integracji oraz zapoznania się z tym, jak od środka wygląda Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Ministranci mieli także możliwość porozmawiania o tym, czym dla młodych ludzi jest służba liturgiczna. Ministranci z naszej parafii przywieźli puchar, otrzymana za zajęcie trzeciego miejsca w halowych rozgrywkach juniorów starszych.