Święto plonów w naszej parafii

W niedzielę 19 sierpnia cała nasza wspólnota parafialna obchodziła święto plonów, czyli tzw. dożynki.  Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12 przewodniczył ks. proboszcz, a rozpoczęła się Ona od procesji z wieńcami, które wykonali gospodarze i gospodynie z wiosek naszej parafii. Przepiękne Wieńce na których znajdowało się zboże oraz kwiaty, które z Bożej hojności otrzymaliśmy w ciągu całego roku.

Książnice Wielkie
Jaksice
Biskupice
Łapszów
Książnice Małe
Modrzany
Majkowice
Jankowice

Wykonane wieńce symbolizują naszą wdzięczność, za dar plonu oraz urodzaju i pogody, jaką składamy naszemu Stwórcy w myśl słów: „Wszystko Cię mój Boże chwali, aleśmy i to poznali, że najmilsza Ci się zdała, pracującej ręki chwała.” Jest to nie tylko nasza wdzięczność, ale również ukazanie jedność, która pozwoliła wspólnotom mieszkańców zebrać się oraz upleść te wspaniałe wieńce. Podczas Mszy Świętej, podziękowaliśmy też naszemu księdzu wikariuszowi Łukaszowi Nastaga, który po 3 latach posługi w naszej parafii, został skierowany do służy na nowej placówce. Niech Bóg mu błogosławi w dalszej drodze posługi kapłańskiej. Tradycyjnie po Mszy Świętej kobiety z kilku miejscowości zaprezentowały swoje talenty – śpiewając dożynkowe przyśpiewki.

Hubert Król – kleryk Seminarium Duchownego

Galeria zdjęć ze Święta Plonów