Daj Twoim wierzącym … Siedmiorakie dary – Bierzmowanie w naszej Parafii …

25 czerwca 2021 r. był dniem szczególnym, w naszej wspólnocie parafialnej.

W tym dniu odbyła się uroczysta Msza Św. wieńcząca cykl przygotowań które miały na celu doprowadzić młodzież naszej parafii do godnego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

     W przeciągu kilku ostatnich miesięcy młodzież uczęszczała na spotkaniach oraz nabożeństwach.  Podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. biskup Andrzej Kaleta, młodzież naszej parafii otrzymała dary Ducha Świętego. Młodzież oraz ich rodzice uroczyście poprosili o udzielenie tak ważnego Sakramentu.

Przed przyjęciem Sakramentu młodzież przystępująca do niego wypowiedziała słowa:

„Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary, i do postępowania według jej zasad.”

Pamiętajmy o modlitwie w intencji młodzieży, aby w tym postanowieniu wytrwała, i aby te słowa każdego dnia się urzeczywistniały, na nowo i coraz to bardziej, zarówno w tej młodzieży jak i w każdym z nas.