Wielka uroczystość w naszej Parafii

Pierwsza Komunia Święta oraz Sakrament Pokuty i Pojednania to dla dziecka jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu, w wymiarze życia doczesnego. Życie wieczne w dużej mierze  zależy od tego, czym się karmimy na co dzień. Ważna jest zdrowa żywność dla naszego ciała, ale jeszcze ważniejsze jest to, czym karmimy nasz umysł i nasze serce.

Dlatego piętnaścioro dzieci klas trzecich naszej wspólnoty parafialnej, zdecydowało się przyjąć Pana Jezusa w Eucharystii. Ta podniosła uroczystość odbyła się 09 maja br.

W tym dniu po raz pierwszy w pełni dzieci uczestniczyły w Eucharystii, przyjmując Pana Jezusa w białej Hostii. Uroczystą Mszę św.  koncelebrowali ks. prałat Tomasz Rusiecki oraz ks. kanonik Wiesław Baran (Proboszcz Parafii w Książnicach Wielkich) – Ksiądz prałat wygłosił homilię i udzielił dzieciom Pierwszej Komunii św. W darze dziękczynienia rodzice dzieci pierwszokomunijnych ufundowali dla naszego kościoła komplet pięknych obrusów – który będą upiększały naszą świątynie, nie tylko od święta.