Miło było się spotkać…

Dziś 23 września, wspomnienie wielkookiego świętego Ojca Pio, prezbitera, stygmatyka. W klimacie pięknego, słonecznego, wrześniowego dnia, przyszło nam się spotkać już po raz XXV. Zaproszeni goście uczestniczyli w spotkaniu osób niepełnosprawnych w Książnicach Wielkich. O godzinie 10.00 uczestniczyliśmy w Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem ks. prałata Tomasza Rusieckiego. W homilii mogliśmy usłyszeć o wielkich dziełach Boga dokonanych wobec narodu Izraelskiego, a także o błogosławieństwie jakie każdego dnia otrzymujemy na chodzi z ręki Stwórcy.  Przy końcu Eucharystii mogliśmy z szacunkiem ucałować relikwie bł. Edmunda Bojanowskiego. Po zakończonej uczcie Eucharystycznej udaliśmy się go remizy strażackiej gdzie zostaliśmy posileni na ciele pysznym obiadem, ciastem oraz kawą, przygotowaną przez Panie Gospodynie naszej Parafii należące do Rodziny Edmunda Bojanowskiego. Na spotkanie przybyli goście z Proszowic i Gruszowa, a także siostry Służebniczki które posługiwały w naszej Parafii, Siostra Patrycja i Siostra Iwona. Uczniowie klasy ósmej naszej Szkoły w Książnicach przygotowali część artystyczną. Przybliżyli nam postać Siostry Faustyny Kowalskiej, nazwanej przez samego Jezusa Apostołką Bożego Miłosierdzia.  Siostra Lucjana wraz z młodzieżą swoim śpiewem oraz akompaniamentem gitarowym  pomogła nam wejść w klimat wielkiej miłości Boga do człowieka, zwanej „Miłosierdzie”. Spotkania uświetniała muzyką, miejscowa orkiestra, przygrywając nam nuty zarówno te pobożne jaki te bardziej pod nogę. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. Niech wyrazem serca staną się sława jednej z harcerskich piosenek „do zobaczenia znów.”

ks. Andrzej