Noworoczne spotkanie osób niepełnosprawnych

Poniedziałek 8 stycznia to dzień, w którym w naszej parafii odbyło się XXIII spotkanie osób niepełnosprawnych, zorganizowane przez gospodynie, działające w różnych formach wsparcia. Charakter tego spotkanie był religijno-rozrywkowy, a wszystko zaczęło się o godz. 10.00, gdzie przybyli goście zgromadzili się na Mszy Świętej, której przewodniczył ks. prał. Tomasz Rusiecki.W swojej homilii przypomniał czym jest Sakrament Eucharystii i jak ważny jest On dla człowieka niepełnosprawnego. Kolejnym etapem spotkania była część rozrywkowa, która odbyła się w pobliskiej Remizie Strażackiej w Książnicach Wielkich, gdzie nasze wspaniałe gospodynie, pracując już od kilku dni, przygotowały coś dla pożywienia ciała.
Program rozrywkowy dla gości, przygotowały także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Książnicach Wielkich, przybliżając „Wesołą Nowinę o Zbawieniu” Jasełkami.
Całość spotkania uświetniała muzyka miejscowej orkiestry, która raczyła gości kolędami oraz innymi różnego rodzaju hitami, nawet pod „nóżkę”.
XXIII spotkanie osób niepełnosprawnych uświetniły swoją obecnością placówki w Krakowie, Proszkowicach, Gruszowie, ale przybyły także indywidualne osoby, z naszej parafii oraz pobliskich, którzy zapragnęli wspólnie spotkać się i trochę pobawić. Wszyscy uczestnicy po kilku godzinach, zmęczeni ale zadowoleni, powrócili do swoich miejsc codziennego pobytu, a nasze wspaniałe gospodynie, już myślą o kolejnym spotkaniu, co by tu przygotować, aby znów spotkanie się udało.

Galeria zdjęć ze spotkania