XVII Dzień Ministranta

9 września ministranci z naszej parafii wraz z ks. Łukaszem wybrali się na XVII Dzień Ministranta, który w tym roku odbył się w Kielcach, przy Bazylice Katedralnej. Na miejsce dotarliśmy o 9.30, a ks. Łukasz zapisał całą naszą grupę, która liczyła 14 osób. O godz. 10 rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył ks. Bp Marian Florczyk. Po zakończonej Eucharystii, na placu katedralnym czekało na nas wiele atrakcji, m. in. strzelnica, różnorakie zabawy oraz fenomenalny koncert polskiego rapera – Piotra Kowalczyka. Pod koniec spotkania każdy z ministrantów, uczestniczył w losowaniu o przeróżnych nagród. Na 1000 losów było wybierane ok. 20, jeden ze szczęśliwców był wśród nas – Jakub Ciochoń, został wylosowany i wygrał plecak.
Dumni z Jakuba pojechaliśmy na posiłek do McDonalda by zregenerować siły, ale w drodze odwiedziliśmy „Amfiteatr Kadzielnia”, który urzekł nas swoją potęgą.

Najedzeni i pełni sił zostaliśmy zabrani przez ks. Łukasza na „Wietrznie” w Kielcach. Jest to piękny i stary kamieniołom, obecnie rezerwat przyrody.
Spacerowaliśmy , zwiedzając to przepiękne miejsce, które zostanie nam w pamięci na bardzo długi czas.
Ks. Łukasz opowiedział nam wiele historii związanych z tym miejscem. Po spacerze udaliśmy się wspólnie w drogę powrotną, zwiedzając w trasie Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach, gdzie odbywał się II dzień odpustu parafialnego. Wycieczka bardzo nam się podobała, świetnie się bawiliśmy i dużo zwiedzaliśmy, mamy nadzieje, że takie wycieczki w najbliższym czasie się powtórzą!

Dominik Buczek – uczeń III klasy Gimnazjum w Koszycach