Msza Dziękczynna za plony ziemi

W niedzielę, 27 sierpnia na Mszy Świętej o godz. 11:00, jak co roku dziękowaliśmy za tegoroczne plony. Tradycją naszej parafii są przygotowywane wieńce przez mieszkańców poszczególnych wsi, jako dziękczynienie Panu Bogu. Tegoroczne tradycyjne wieńce dożynkowe  przygotowały prawie wszystkie wsie, a były to podziękowania z: Książnic Wielkich, Książnic Małych, Biskupic, Jankowic, Zagaja, Jaksic, Łapszowa, Majkowic oraz Modrzan.
Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Prałat Tomasz Rusiecki, ukazując w kazaniu godność i szacunek rolniczej pracy. Ważnym elementem uroczystości było poświęcenie wieńców dożynkowych oraz bochenków chleba, które każda rodzina mogła zabrać z Bożym Błogosławieństwem. Całej uroczystości  towarzyszyły pieśni i przyśpiewki regionalne przygotowane przez poszczególne miejscowości naszej parafii. Elementem końcowym dożynek parafialnych była wspólna biesiada w remizie strażackiej OSP Książnice Wielkie, gdzie przygotowane potrawy służyły jako dodatek we wspólnych rozmowach.

Marcin Grzyb – uczeń II klasy Gimnazjum w Koszycach

Galeria zdjęć z Dożynek Parafialnych 2017