Pielgrzymka młodzieży do bł. Karoliny

W sobotę, 26 sierpnia odbyło się IV Spotkanie Młodych Diecezji Kieleckiej, które miało miejsce w Zabawie. Naszą parafię reprezentowała grupa ludzi młodych, która wraz z ks. Łukaszem, odpowiedziała na zaproszenie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na samym początku zgromadziliśmy się pod domem bł. Karoliny Kózkówny, gdzie ksiądz Tomasz, wygłosił nam konferencję w której krótko przedstawił postać patronki tego miejsca, opowiadając o jej życiu, rodzinie i męczeńskiej śmierci.
Następnie udaliśmy się na Drogę Krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny.
Elementem końcowym naszych rozważań, podczas spotkania młodych była Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Jana Piotrowskiego, Ordynariusz Naszej Diecezji. Po skończonej Eucharystii i poczęstunku, powróciliśmy autokarem do naszej parafii.

Aldona Król – uczennica III klasy Gimnazjum w Koszycach