„Witaj Maryjo” V Rowerowa Pielgrzymka Kielecka

W dniach od 16 do 19 sierpnia odbyła się Rowerowa Pielgrzymka Kielecka do Częstochowy. Wśród 530 osób które uczestniczyły w pielgrzymce, było 18 osób z naszej parafii. Ponieważ była nas spora liczba osób z jednej parafii, tworzyliśmy swoją grupę pielgrzymkową w kolorze niebieskim.Trasa pielgrzymki rowerowej rozpoczęła się w Kielcach, a prowadziła poprzez Wiślicę, Mnichów, aż na Jasną Górę. Nasza grupa rozpoczęła swoją pielgrzymkę w Wiślicy, już drugiego dnia. Po przywitaniu przez prowadzącego naszej niebieskiej grupy przystąpiliśmy do jazdy rowerowej, by z intencjami dotrzeć do Niebieskiej Matki. Podczas całej Rowerowej Pielgrzymki w naszej grupie panowała rodzinna atmosfera. Wszyscy mogliśmy na siebie liczyć, bo trasa nie była łatwa i prosta.
Pokonaliśmy ok. 200 km. jadąc na swoich, dobrze przygotowanych rowerach. W czasie całej drogi, były kilkuminutowe  postoje, gdzie był odpoczynek oraz wzajemne rozmowy. Spotykaliśmy się z ogromną  życzliwością ludzi, których widzieliśmy na trasie oraz u których nocowaliśmy, by osiągnąć cel podróży. Przez pierwsze dwa dni panowała piękna pogoda, lecz ostatniego dnia, na powitanie w Częstochowie padał, upragniony przez nas deszcz.
Matkę Bożą na Jasnej Górze przywitaliśmy ok. godz. 16, bo wtedy cała nasza V Rowerowa Pielgrzymka Kielecka dotarła na wały przed Klasztor na Jasnej Górze. Naszej Matuchnie złożyliśmy intencje swoje oraz całej parafii. Z radością uczestniczyliśmy w Uroczystej Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, gdzie przewodniczył jej Biskup Ordynariusz Naszej Diecezji Jan Piotrowski. Po Mszy Świętej szczęśliwi wróciliśmy autokarami do Naszej Małej Ojczyzny, zwane Parafią.

Jakub Ciochoń – uczeń II klasy Gimnazjum w Koszycach

Zdjęcia z V Rowerowej Pielgrzymki Kieleckiej