„Przed Tak Wielkim Sakramentem…” – Boże Ciało w naszej parafii

15 czerwca w naszym kościele parafialnym obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywane Bożym Ciałem. Msza Święta rozpoczęła się o godzinie 9:00 pod przewodnictwem naszych duszpasterzy, ks. proboszcza Wiesława Barana, a towarzyszył mu wikariusz ks. Łukasz Nastaga. Po zakończeniu celebracji Mszy Świętej rozpoczęła się uroczysta procesja do czterech ołtarzy, znajdujących się na terenie naszej parafii.


Procesji asystowały dzieci komunijne, które rzucały kwiaty, służba liturgiczna, która m.in. prowadziła procesję niosąc krzyż, świece i inne atrybuty oraz mężczyźni i kobiety których zadaniem było niesienie chorągwi, figury Matki Bożej Fatimskiej i pięknych zdobionych obrazów.
Siostra Gaudencja wraz z wszystkimi uczestniczącymi procesji upiększała marsz śpiewem. Procesja przebiegła przy pięknej i słonecznej pogodzie oraz bardzo sprawnie ponieważ nad jej przebiegiem czuwał nasz wikary ks. Łukasz Nastaga.

Marcin Grzyb – uczeń I klasy Gimnazjum w Koszycach

Galeria zdjęć: