„Dobrze ze Jestescie …” – SPOTKANIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Poniedziałek 7 stycznia to dzień, w którym w naszej parafii odbyło się  spotkanie osób niepełnosprawnych, zorganizowane przez gospodynie, działające w różnych formach wsparcia. Charakter tego spotkanie był religijno-rozrywkowy. Uczestniczyliśmy w Najświętszej Eucharystii, której przewodniczył ks. prał. Tomasz Rusiecki. Kolejnym etap spotkania odbył się w pobliskiej Remizie Strażackiej w Książnicach Wielkich, gdzie nasze niesamowite gospodynie, pracując już od kilku dni, przygotowały coś dla pożywienia ciała.
Program rozrywkowy dla gości, przygotowały także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Książnicach Wielkich, przenosząc nas do Betlejem aby tam na nowo doświadczyć  radości płynącej z Narodzenia Pana.
Całość spotkania uświetniała muzyka miejscowej orkiestry, która raczyła gości kolędami oraz innymi bardziej rozrywkowymi utworami.
Z przyjemnością podjęliśmy naszych wspaniałych gości  z placówek w Krakowie, Proszkowicach, Gruszowie, ale przybyły także indywidualne osoby, z naszej parafii.

Szczęśliwi i zmęczeni uczestnicy naszego spotkania z radością powrócili do miejsc swojego pobytu.

Zaś nasze wspaniałe panie gospodynie które pokrzepiły nasze ciała, już z wielką troską rozmyślają o kolejnym spotkaniu, aby i ono miało tak piękny charakter.