„Szczęśliwej drogi…” Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej

Jak co roku 18 sierpnia do naszej wspólnoty parafialnej zawitała Piesza Pielgrzymka Tarnowska, która już po raz XXXVI wyruszyła na Jasną Górę, by zawierzyć Diecezję Tarnowską Matce Bożej. Grupa pielgrzymów liczących ok. 4 tys. osób dotarła do nas po godz. 14, by posilić się na dalszą trasę do Częstochowy. Przedstawiciele z różnych wiosek naszej parafii nie zawiedli i wraz z ks. proboszczem Wiesławem przygotowali się na ten moment, ukazując pielgrzymom gościnność.Przybyłych pielgrzymów witaliśmy bardzo radośnie, częstując ich ciepłym posiłkiem, przekąskami i różnego rodzaju wypiekami. Wszyscy pielgrzymi byli bardzo zadowoleni i wdzięczni za tak serdeczne przyjęcie i okazany co roku szlachetny gest. Opuszczając nas zapewniali całą wspólnotę o swojej modlitwie i pamięci przed tronem Matki Bożej w Częstochowie.

Zdjęcia z przyjęcia pielgrzymów