„Witam Cię Jezu…” – I Komunia Święta

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej parafii zapisze się jako dzień radości i szczęścia, w szczególności wśród dzieci i rodziców klas III szkoły podstawowej. To w tym dniu, dzieci naszej parafii po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11 powitaniem i słowami zachęty wypowiedzianymi zarówno przez ks. proboszcza jak i same dzieci. Mszy Świętej I Komunii przewodniczył, głosząc homilię ks. proboszcz Wiesław Baran, przypominając zgromadzonym dzieciom o istocie przyjęcia do serca Pana Jezusa. Wzruszającą chwilą było odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci i zgromadzonych gości, oraz modlitwa wiernych. Dzieci klas III po długim okresie oczekiwania oraz różnych przygotowaniach, przystąpiły do Ołtarza Bożego, aby po Sakramencie Chrztu i dzisiejszej Uroczystości I Komunii Świętej w pełni mogły korzystać z darów otrzymanych od Pana Boga. Ciekawym elementem uroczystości była choreografia muzyczna, którą dzieci przedstawiły jako podziękowanie Panu Bogu oraz innym zgromadzonym. Nad przygotowaniem całej uroczystości czuwała s. Gaudencja, która w raz z dziećmi ukazała gościom piękno I Komunii Świętej i przypominała im o ich uroczystości.

Galeria zdjęć