Nowi lektorzy w naszej parafii

25 listopada w Bazylice Katedralnej w Kielcach, na Uroczystej Mszy Świętej, pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego, 11 ministrantów z naszej parafii wraz z innymi z całej diecezji kieleckiej otrzymało błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Przygotowanie do tej funkcji, wymagało od nich pracy i wysiłku, a także systematycznego pogłębiania wiedzy religijnej, którą uzyskiwali podczas spotkań formacyjnych w ostatnich tygodniach, jako przygotowanie do pełnienia tej posługi. Uzyskując prawo do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym nasi ministranci wkroczyli na kolejny etap swojej formacji. Gratulujemy nowego wyzwania, które podjęli i cieszymy się, że wśród 36 ministrantów posługujących w naszej parafii, od 25 listopada możemy się cieszyć 11 nowymi lektorami, którzy wraz z innymi stanowią już 15 osobową grupę lektorów z błogosławieństwem biskupa do pełnienia tej zacnej funkcji w Kościele Powszechnym.
Nowymi lektorami w naszej parafii zostali: Piotr Mocniak, Bartłomiej Kokoszka, Dominik Buczek, Michał Buczek, Jakub Ciochoń, Konrad Bukowiecki, Karol Bukowiecki, Bartosz Kukułka, Marcin Grzyb, Emil Chuchmacz oraz Radosław Cieślik.

Zdjęcia z błogosławieństwa nowych lektorów: