XXII spotkanie osób niepełnosprawnych

W poniedziałek, 23 października po raz XXII odbyło się spotkanie osób niepełnosprawnych w Książnicach Wielkich, organizowane przez gospodynie z naszej parafii, działające w różnych formach wsparcia. To spotkanie miało charakter religijno-rozrywkowy, ale nie zabrakło w nim różnego rodzaju zabaw, tańców i innych atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą, której przewodniczył ks. prał. Tomasz Rusiecki,
wspominając w homilii, o tym, że każdy człowiek jest potrzebny na świecie. Część rozrywkowa odbywała się w pobliskiej remizie strażackiej w Książnicach Wielkich, gdzie już od kilku dni, aż do samego końca trwały gorące przygotowania, zarówno kulinarne jak i porządkowe, by dobrze i godnie przyjąć zaproszonych gości.
Program rozrywkowy przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Książnicach Wielkich, ilustrując opowieść o „zazdrosnej księżniczce”, w którą wcieliła się Nikola Grzyb.
Całość spotkania uświetniała muzyką, miejscowa orkiestra, która raczyła gości różnego rodzaju hitami.
Na nasze zaproszenie odpowiedziały placówki w Krakowie, Proszkowicach ale również placówka w Gruszowie, która po raz pierwszy przybyła na to spotkanie. Wszyscy, zarówno goście jak i nasze gospodynie choć zmęczeni to zadowoleni, po skończonym spotkaniu, powrócili do swoich codziennych zajęć.

Galeria zdjęć ze spotkania