Wakacje Służby Liturgicznej 2017

W dniach 10 – 14 lipca odbyła się upragniona wycieczka ministrantów z Książnic Wielkich do Rabki Zdrój. Pierwszego dnia gdy dojechaliśmy na miejsce i zjedliśmy obiadokolację oraz by nie tracić dnia, poszliśmy zagrać w piłkę nożną na orlika, który znajdował się w szkole podstawowej nr 1 w Rabce Zdrój.
Po rozegraniu towarzyskiego meczu, postanowiliśmy rozejrzeć się nieco po okolicy i tak w miłej atmosferze minął nam pierwszy dzień pobytu w tym mieście. W następnym i chyba najlepszym ze wszystkich dni poszliśmy się rozerwać się do Parku rodzinnego „Rabkoland”, w którym czekało na nas bardzo wiele atrakcji. Na zabawę w „Rabkolandzie” mieliśmy aż 7 godzin, które niestety, ale bardzo szybko zleciały, zmęczeni i mega zadowoleni wróciliśmy do pensjonatu „Betania”, w którym zatrzymaliśmy się w czasie pobytu. Lecz po jednej godzinie odpoczynku udaliśmy się po raz kolejny na orlika na którym graliśmy do wieczora. Trzeci dzień był dniem wolnym. Jedni spędzali go grając na orliku w piłkę nożną, inni na zabawach w parku, ale elementem końcowym tego dnia było wspólne ognisko.
Na czwartek planowaliśmy wyjście w góry lecz nie pozwoliła nam na to brzydka pogoda i po całym dniu oczekiwania wyruszaliśmy do kina „Śnieżka” na horror „Mumia” w 3D; było dosyć strasznie, a seans trwał ok. 2,5h. Z końcem dnia czwartego naszego pobytu w Rabce wybraliśmy się jeszcze na orlik, gdzie graliśmy aż do ciemnej nocy. W końcu gdy nadszedł ostatni dzień po porannej Mszy Świętej wyruszaliśmy w góry nieco niżej niż w tamtym roku, a wynikało to z naszego lenistwa. Gdy wracaliśmy ze schroniska na „Maciejowej”, drogę powrotną przemierzaliśmy tzw. „czarnym szlakiem” – był on bardzo ekstremalny i stromy. Po powrocie do ośrodka „Betania”, nadszedł czas na spakowanie wszystkich rzeczy i wyruszenie do domu. Pożegnaliśmy panie kucharki i właścicielkę ośrodka, wyruszając w drogę powrotną do Książnic Wielkich. Wszyscy ministranci bardzo miło będą wspominać wspólne wakacje których organizatorem był ks. Łukasz, który był naszym opiekunem, przez cały wakacyjny czas.

Marcin Grzyb, Konrad Bukowiecki –
uczniowie II klasy Gimnazjum w Koszycach

Zdjęcia z naszego pobytu: