Życie Służby Liturgicznej

Brąz jest nasz!!!

20 lipca grupa ministrantów gimnazjum rozegrała finałowe mecze Halowej Ligi Juniorów Starszych. Naszymi przeciwnikami stali się ministranci z parafii Łopuszno oraz z parafii Bieliny.Rezultatem tych rozgrywek jest III miejsce w Diecezji Kieleckiej dla naszej drużyny. Brązowy puchar odbierzemy 29 września w czasie XVIII Diecezjalnego Dnia Ministranta.

Wakacje ministrantów – Zakopane 2018

W dniach 1 – 6 lipca, jak co roku grupa ministrantów wyjechała na letni odpoczynek, a w tym roku celem było miasto Zakopane oraz tereny górzyste w jego obrębie. Nasza grupa liczyła 12 osób, które w raz z księdzem Łukaszem wyjechały na ten letni odpoczynek.

Ministrancki Dzień Dziecka

1 czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka grupa ministrantów wraz z ks. Łukaszem postanowiła, że w tym szczególnym dniu udamy się na wycieczkę, a naszym celem stał się Dąb Bartek w Zagnańsku, Oceanarium i Park Linowy w Chrustach.

Jesteśmy w najlepszej trójce drużyn ligi

W niedzielę 29 kwietnia o godz. 13:00 na hali sportowej w Centrum Oświatowym w Koszycach nasza ministrancka drużyna Juniorów starszych rozegrała półfinałowy mecz halowej piłki nożnej. Naszym przeciwnikiem byli ministranci z parafii Koszyce. Mecz był od samego początku bardzo wyrównany, obie drużyny chciały za wszelką cenę wygrać to spotkanie.

1/8 finału Ligi Ministranckiej

7 kwietnia na hali widowiskowo-sportowej w Pińczowie, drużyny ministranckie rozegrały swoje mecze 1/8 finału. W tych rozgrywkach wzięły także udział nasze drużyny ministranckie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Ministranckie Ferie 2018

Czas ferii ministrantów parafii Książnice Wielkie był bardzo ciekawy i obfitował w wyjazdy, w takie miejsca jak kino, basen, lodowisko oraz kręgle. W pierwszym tygodniu ferii we wtorek odbył się trening dla ministrantów ze szkoły podstawowej i gimnazjum po którym wybraliśmy się niewielką 5 osobową grupką na Krytą Pływalnię do Bochni.

II zwycięstwo szkoły podstawowej

W Niedzielę 27 stycznia o godzinie 11.00, w hali sportowej w Centrum Oświatowym w Koszycach, odbył się mecz ministrantów szkoły podstawowej z naszej parafii, których rywalem byli ministranci z parafii ze Stopnicy.