Intencje Mszalne

 

================================================

INTENCJE  MSZALNE –od 25  do  31 stycznia  2021r.

 Poniedziałek – 7.00- +Wincentego (r.),Bronislawy i Stanisława      Gwoździów  oraz  z rodz. Marców-zam. Cecylia z rodziną.

7.00- + Mariana Kalety (r.) , z rodz. Kaletów i Biernatów.

 Wtorek-  7.00-   +Wincentego (r.),Bronisławy  i  Mariana  Gwoździów-zam. Jadwiga  z rodziną .

.7.00- +  Elżbiety  Nowak – zam. Dorota z  rodziną.

Środa –  7.00- + Zofii   i  Mieczyslawa  Klasów-                        zam.  Tadeusz i Elżbieta Buczek z  rodziną .

. 7.00- + Zofii i Mieczysława Klasów-   zam.  cała   rodzina Ulmanów.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej  Pomocy.

.

Czwartek- 7.00–  + Józefa, Zdzisława, Władyslawa i Jadwigi

Ciochoniów  oraz   Anny   Woźniak. 

7.00- + Władysławy  Gajówki -zam. córka  Dorota  z  rodziną.

Piątek-  7.00 – Dziękczynna   za  wszelkie  otrzymane  łaski z  prośbą  o zdrowie, Boże  błogosławieństwo i opieke  Matki  Bożej w całym  życiu  dla Moniki  Giec  w 18-tą r. urodzin- zam.  rodzice  i cała   rodzina.

7.00- + Jana i Marianny Maciejewskich-zam.wnuk Dominik.

 Sobota – 7.00–  Dziękczynno-błagalna  przez orędownictwo  Matki Bożej w int. Maji  Mazgaj (3r.ur.) i dla Filipka Pytla       – ( 6 r. ur.)-   zam. dziadkowie.

.7.00-  +  Marianny  i Marianny Adamczyków, Antoniego  i Marianny  Rusieckich.

    IV  Niedziela  zw.w c. roku –  31  stycznia 2021 r.

7.30–  + Stanisławy i Piotra  Bodziochów oraz  Julianny i Piotra     Wojtasików- zam.  cała   rodzina .

 9.00-Dziękczynno-błagalna  przez orędownictwo Matki Bożej     w int. Krystianka  Gucy (2 r. ur.)-  zam. cała   rodzina.

11.00-+  Janiny  Dziedzic -zam . wnuczki  :   Paulina  i  Bożena  Gach.

16.00- + Andrzeja  Rozenka (r.)  – zam. żona z całą rodziną.

===============================================


 

  DRUGA    NIEDZIELA    w c. roku –  17 stycznia 2021 r. 

. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

 2 . Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno… Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

 3.   W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Życzymy wszystkim babciom i dziadkom dużo zdrowia, łask Bożych i opieki Matki Bożej oraz miłości ,dobroci i wdzięczności przez całe  życie od wszystkich wspaniałych wnucząt.

 Pamiętajmy o naszych  kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Niech niedziela jako Dzień   Pański jednoczy nas  z  Chrystusem ,w naszych rodzinach i w rodzinie parafialnej. .

Zachęcajmy tych ,którzy są zdrowi, aby  przybywali na Mszę św.a pozostali niech przeżywają      Mszę św. w domach dzięki transmisjom TV.       Kościół jest cały czas ogrzewany.

Módlmy się o powstrzymanie tej pandemii koronawirusa i zachowujmy maseczki ,dezynfekcję i dystans w  trosce o zdrowie każdego z  nas.

 5 . Nasz Ks. Bp Ord. Jan Piotrowski w Komunikacie informuje wszystkich ,że 29.XII 2020r. Chorwację -w pobliżu stolicy  kraju Zagrzebia –  nawiedziło najsilniejsze od 140 lat  trzęsienie  ziemi, a kilka  dni później kilka   następnych wstrząsów.

Zginęło   wtedy 7  osób,setki zostało rannych, a tysiące nie ma dachu  nad głową.

 Dlatego w  przyszłą niedzielę w naszej parafii podobnie  jak   w całej  Diecezji  w „Dniu        solidarności  z Chorwacją „ modlitwą i ofiarami  na tacę złożonymi  jako Dar  serca pomożemy   tym bardzo cierpiącym naszym bliźnim .

6 .    W tym tygodniu patronują nam

– we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

– w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

Wizyta  duszpasterska w rodzinach,które   zapraszają Księdza do  wspólnej  modlitwy o Boże błogosławieństwo i opiekę  Matki  Bożej     w nowym roku  Pańskim    2021. :

-ŚRODA    –     od  9.00- MAJKOWICE    PARCELE

                               od 15.00- MODRZANY  -od Majkowic.

CZWARTEK-  od 9.00-    MAJKOWICE   WIEŚ.

                                od 15.00- MAJKOWICE     S PÓŁDZIELNIA 

PIĄTEK-  od 9.00-  JANKOWICE 

                        od 15.00- ZAGAJE.

SOBOTAzmarła  Mama naszej Siostry Organistki Lucjany

dlatego kolędy -w sobotę w ŁAPSZOWIE  nie będzie ,gdyż jedziemy   z Siostrami    na pogrzeb –  Ks.Wieslaw   i Ks. Andrzej. 

 ============================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NIEDZIELA   CHRZTU    PAŃSKIEGO     -10 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

Dziękujemy Bogu Miłosiernemu  za to,  ze  czasie  Chrztu  św. obdarzył nas łaską uświecającą i uczynił nas  przybranymi  swoimi  dziećmi.

Zapraszamy w środę na  Mszę sw. o godz.7.00 i Nowennę  do  Matki  Bożej Nieustajacej  Pomocy…

 3.. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 W związku z kwarantanną  narodową wizyty duszpasterskiej w  naszych  rodzinach , czyli  kolędy  w tym tygodniu  nie  będzie .

W przyszlą   niedzielę  podam ogłoszenia  dotyczące  formy  wizyty duszpasterskiej  -modlitwy –  uproszenia  blogosławienstwa  Bozego dla  wszystkich  parafian w tym  Nowym  Roku  Pańskim 2021.

 Polecam dzisiejszą „Niedzielę” oraz „Misje dzisiaj”.

W przyszłą niedzielę przedstawię sprawozdanie  parafialnych prac   gospodarczych    wykonanych w  2020roku.

 Kościół jest ogrzewany w trosce o zdrowie wszystkich, dlatego      zamykajmy   za sobą   drzwi.

Możemy zabrać do domu wodę święconą , która jest w przedsionku       kościoła.

===================================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM-  3  stycznia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj I niedziela stycznia -Adoracyjna.

 1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia. Proszę dokonać zmian tajemnic różańcowych w Kołach Żywego Różańca i  modlić się wg.intencji podanych przez Ojca św. Franciszka.

 W środę – 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków.

Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), albo (K+ M +B ) dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”.

Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

 Zakupiłem  dla naszych  rodzin  zestaw w torebeczce ; kreda, węgielek i kadzidło ,aby  zapalić w domach  na żaroodpornej  podstawce i pomodlić się za całą rodzinę. Dobrowolne ofiary  na  Misje przy pobieraniu tych torebek. 

Nie będzie  z powodu pandemii tych pięknych Orszaków Trzech Króli- które były w poprzednich latach w ok. 700  miastach w Polsce.  Będzie uwielbienie Narodzonego Jezusa Chrystusa na Mszach św. w kosciołach.

 1. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego tego dnia będą zbierane ofiary na   tacę  jako    nasz   Dar Serca  na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę dobroci  waszych  serc i hojności  na pracę  Misjonarzy.
 2. Będziemy mogli zabrać do  naszych  domów wodę   świeconą   w swoich swoich naczyniach. 

 W I czwartek miesiąca będziemy się modlic w czasie Mszy  sw. o godz.7.00  o  nowe  powołania kapłańskie, misyjne  i  do życia konsekrowanego.

5.Do chorych  z   Komunią św. pojadę 8 stycznia – w  piątek od  godz.  9.00.

 1. Wszystkim obchodzącym Imieniny i Jubileusze składam życzenia.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 1. Można sobie nabyć kalendarz na 2021r. z Bł. Edmundem Bojanowskim , a  także duży Kalendarz  z obrazami ,w którym są 3 obrazy z naszego Ołtarza  ze Szkoły  Wita  Stwosza.

9.W związku  z  kwarantanną  narodową wizyta  duszpasterska w rodzinach naszej Parafii  na razie nie odbędzie się .  Zobaczymy jaka będzie możliwość  odbycia kolędy w odpowiednim czasie.

 Teraz nasza comiesięczna adoracja Najświetszego  Sakramentu.

===================================================

 

NIEDZIELA   ŚW.  RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA —

                                  27 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas. Zawierzajmy nasze i wszystkie rodziny : Jezusowi przez orędownictwo  Matki  Bożej i św. Józefa i  naśladujmy  w  codziennym życiu tę Świętą Rodzinę.

Zbliża się koniec roku. W czwartek – 31 grudnia zapraszamy o godz.16.00-na Mszę sw. i dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się   Nowy  Rok  Pański  2021.

 

 1. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty. Rozpocznijmy nowy rok w Imię  Boże na Mszach sw.

5.W I piątek stycznia czyli w Uroczystość Sw. Bożej Rodzicielki nie będę odwiedzał  chorych z Komunią św. ,ponieważ Msze  św.w   piątek  będą jak w niedzielę.

W I sobotę miesiąc-  2 stycznia-  o godz.7.00-  Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

W  związku z kwarantanną narodową wizyta duszpasterska w rodzinach naszej  Parafii  jest planowana  o  ile będzie  to   możliwe w późniejszym  odpowiednim  czasie.  .

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W czwartek pożegnaliśmy śp. Władysławę Skalską z Majkowic. 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.

„Bóg zapłać „mieszkańcom Majkowic za dar 10 worków  pszenicy 

(w tym -Spółdzielnia -4 worki)oraz 500zł. dla WSD    w Kielcach. 

Modlimy się do Miłosiernego Boga o powstrzymanie tej pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Zachowujmy wszyscy maseczki , dezynfekcję i dystans w  trosce o zdrowie i życie każdego człowieka . 

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM,którzy  w  tym trudnym  dla  wszystkich czasie wsparli   naszą  Parafię   swoją ofiarą złożoną    z dobroci serca w  kościele  jak  też  przekazem na  konto  Parafii   –

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  –  „ BÓG ZAPŁAĆ.  ! „

==============================================

 

 

 

 

 

CZWARTA   NIEDZIELA    ADWENTU         –   20   grudnia   2020  r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W ostatnie dni Adwentu zapraszamy na Msze św. rano o 7.00 albo na „Roraty „o godz.16.00.. W  czwartek-  o godz.  7.00 rano  ostatnie  „ Roraty „ .

 W najbliższy czwartek- przypada Wigilia przed Bożym Narodzeniem  ,a potem 2   kolejne świąteczne dni i Niedziela św. Rodziny.  

 2. W Wigilię   w naszych  rodzinach zadbajmy o  tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.  Zapalmy  świece wigilijne.

 1. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. (Zapalmy znicze na grobach).
 1. Zapraszamy do udziału w Pasterce z  czwartku  na piątek o 24.00,czyli o północy  w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt- w św. Szczepana  jak w każdą niedzielę.

       Pobłogosławione Opłatki dla  każdej  naszej rodziny z kartą swiateczną i życzeniami  otrzymujemy w Domu naszych Sióstr i  składamy dobrowolną ofiare  z  serca jako wynagrodzenie za  ich ofiarną posługę i utrzymanie Domu Sióstr przez  cały  rok.  

 1. Zachęcam do przystąpienia do spowiedzi św. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej dzisiaj na każdej Mszy św.

 Dzisiaj po   południu od 15.30, w poniedziałek, wtorek i środę-  rano przed  7.00  i po południu  od 15.30  dla wszystkich  oraz  ostatecznie w czwartek- od  6.30. przed  ostatnimi ‘Roratami „.

Chrystus narodzi się  prawdziwie w naszych sercach i będzie  nam błogosławił w życiu , kiedy przyjmiemy Go w czasie Mszy św. przystepujac do Komunii św.

 ======================================

 

 

 

 

 

TRZECIA   NIEDZIELA       ADWENTU  –   13 grudnia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

 Wspominamy 39 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.Wieczorem- o godz.19.30 dzisiaj zapalimy w naszych  domach-  w  oknach  świece  -jako  nawiązanie do  historycznych gestów św. Jana Pawła II  i Prezydenta    USA  Ronalda Regana.

 Nasze 3-dniowe Rekolekcje adwentowe przeprowadza Ks. Jan –Saletyn,abyśmy dzięki  refleksji   nad słowem Bożym, sakramentowi pojednania  przygotowali  się  do głębszego przeżywania   Uroczystości  Narodzenia Pańskiego. Proszę, abyśmy swoje obowiązki ułożyli tak, żebyśmy mogli skorzystać z tego daru łaski. Otoczmy modlitwą księdza Jana i cała naszą     wspólnotę parafialną. Plan  Rekolekcji jest umieszczony  w gablocie na tablicy ogłoszeń i  naszej internetowej   stronie Parafii.

 1. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
 2. Msza św. rano codziennie o 7.00 i „Roraty „o godz. 16.00,na które serdecznie zapraszamy.

 W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia.

 Początek codziennie o godz.16.00- W czasie modlitwy i rozważania tajemnic przedświątecznych dni wnikajmy coraz głębiej w misterium spotkania z przychodzącym do nas Bogiem.

 W czwartek 17. XII -w 84. rocznicę urodzin papieża Franciszka będziemy się modlić o zdrowie  dla  niego, potrzebne łaski w kierowaniu Kościołem i opiekę Matki  Bożej.

 8.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 9.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły :    Ewa Pytel  z Książnic Małych i  Janina Łucek   z  Zagaja.

 Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

10.:Jutro -w poniedziałek 14 grudnia – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora  Kościoła.

Bóg zapłać” za dar pszenicy i ofiary dla naszego WSD  w Kielcach –(wioski…)..

         Proszę pozostałych życzliwych parafian o Dar serca dla naszego WSD  w Kielcach  przygotowującego nowych kapłanów w Kościele Chrystusowym. 

 Poświęcone- pobłogosławione Opłatki w  poprzednią niedzielę otrzymujemy dla każdej rodziny w  naszej  Parafii od naszych Sióstr i składamy  dobrowolną ofiarę  z  serca jako  wynagrodzenie za ich ofiarną posługę i utrzymanie Domu Sióstr przez cały  rok.

  REKOLEKCJE  ADWENTOWE -od 13 do 15 XII. 2020r.

NIEDZIELA- 13.XII.

7.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.

9.00-   Msza św. z nauką rekolekcyjną.

11.00- Msza św.  z  nauka  rekolekcyjną.

16.00-  Msza św. z  nauką  rekolekcyjną.

 

PONIEDZIAŁEK-   14. XII.

14.XII- Dzień pojednania z Bogiem i bliźnimi.

Spowiedź-   (9.00-  12.00) i  (15.30- 17.00)

9.00-   Msza św. z  nauką  rekolekcyjną.

11.00- Msza  św. z nauką rekolekcyjną.

16.00- Msza św. – Roraty – z nauką dla dzieci i  młodzieży.

17.00- Msza św. z nauką dla wszystkich.     

      WTOREK-  15.XII.

 9.00-   Msza św. z  nauką rekolekcyjną.

11.00-  Msza św. z  nauką rekolekcyjną .   

16.00 – Roraty – z  nauką dla dzieci  i  młodzieży.  

17.00-   Msza  św. z  nauką  dla  wszystkich.

 „  Nie   zamykajmy  serc  zbawienia  nadszedł  czas….”

Niech nas  wszystkich Bóg  Miłosierny  błogosławi .

 ===========================================

 

 

 

============================================= 

       DRUGA NIEDZIELA ADWENTU      –    6 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W II Niedzielę Adwentu modlimy  się i ofiarami  złożonymi   z  serca  na tacę wspieramy  chrześcijan żyjących  w byłych krajach Związku Radzieckiego.

Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.Cieszymy  się ,ze w naszym kościele mamy tę piekną Figurę Sw. Mikołaja,która ma ponad 500 lat. Czy naśladujemy św. Mikołaja w tej dyskretnej miłości i obdarowania  bliźnich z dobroci serca. Dzieci otrzymają słodkie ciasteczka  od św. Mikołaja .

= Wczoraj była piekna uroczystość w Toruniu-29-lecie istnienia Radia „Maryja”.

Dziś po Mszy Świętej błogosławienie opłatków na stół wigilijny .Każda rodzina, każdy parafianin będzie mógł otrzymać te pobłogosławione Opłatki od naszych Sióstr Betanek. .

Nasza ofiara złożona  z serca z radością będzie wynagrodzeniem dla naszych Sióstr za ich ofiarną posługę w  naszej Parafii i utrzymanie całego Domu Sióstr przez cały rok.

Myślę, że mamy wdzięczne  serca i   prawdziwy gest hojnej dłoni.

 We wtorek -8.XII- będziemy przeżywać Uroczystosć Niepokalanego Poczęcia NMP.

Jako Dzieci kochające naszą Niepokalaną Matkę- Maryję przybądźmy na Mszę św.

Msze  św. będą jak  w niedzielę. :7.30. 9.00; 11.00 i 16.00-   Na Mszę św. o godz.16.00-      zapraszamy  dzieci przygotowujące  się do I  Komunii św, ,które otrzymają poświęcone medaliki z rąk  swoich matek i ojców.. 

 

4.W środę  o godz.13.00 będzie pogrzeb z kaplicy  +EWY  PYTEL  z Książnic  Małych.

                                               

 1. W przyszłą niedzielę pragniemy rozpocząć nasze Rekolekcje adwentowe, które będą trwały 3 dni .Pragnie je przeprowadzić Ks. Jan  – Saletyn z Mysłowic. Módlmy  się w int. Ks. Jana i o owocne przeżycie tych naszych  Adwentowych  Rekolekcji  parafialnych w tym    trudnym  czasie pandemii.

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 1. Modlimy się do Miłosiernego Boga o powstrzymanie tej pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Zachowujmy wszyscy maseczki , dezynfekcję i dystans w  trosce o zdrowie i życie każdego człowieka . 
 2. „Bóg zapłać!” wszystkim,którzy składają pszenicę i ofiary dla naszego WSD w Kielcach. (Jaksice P.G i Dolna oraz Książnice Wielkie P. Górna ).

Proszę o dobrowolne  dary z pozostałych wiosek zgodnie z naszą parafialną tradycją z gestem   szanującego się gospodarza.

 10.– W poniedziałek 7 grudnia – św. Ambrożego (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.

 1. Dzisiaj (teraz) nasza comiesięczna  adoracja  Najświętszego  Sakramentu.
 2. Kazda rodzina może  już nabyć  świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara z  serca ok. 6 zł.dla biednych i głodnych  dzieci .

==Jak w  poprzednich  latach możemy złożyć  dar  pszenicv, albo ofiarę na  nasze WSD  W  Kielcach.

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM,którzy  w  tym trudnym  dla  wszystkich czasie wsparli   naszą  Parafię   swoją ofiarą złożoną    z dobroci serca w  kościele  jak  też  przekazem na  konto  Parafii   –

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  –  „ BÓG ZAPŁAĆ.  ! „

 Cieszymy się, ze wykonaliśmy w trosce o piękno naszego  CMENTARZA  –  trzy  alejki z  kostki brukowej o powierzchni ok.600 m  ,których całkowity  koszt  wykonania  wyniesie                   ok. 50   tysięcy złotych.   

  Wasza troska o czystość  i piękno grobów jest wyrazem waszej  wiary , miłości i wdzięczności wobec naszych ukochanych zmarłych , dla  których  wypraszmy  u  Miłosiernego Boga  wieczną   radość  w niebie. . 

Nr konta bankowego naszej Parafii- Ksiażnice  Wielkie 

PKO BP S.A. -70  1020  2892  0000  5602   0185   6160 

===========================================

 

 

 

 

 

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA  –  22 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata-wprowadzona do kalendarza liturgicznego przez papieża Piusa XI w 1925 r. na zakończenie Roku Jubileuszowego.

Odnawiając  nasze  zawierzenie i uznając królewską  godność Jezusa  Chrystusa  pragniemy codziennie  budować Jego Królestwo :  prawdy i życia, łaski  i świętości , sprawiedliwości miłości , pokoju i zbawienia.

 Dziś podczas Mszy św. w czasie adoracji odnawiamy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana naszych serc i naszych  rodzin. Możemy dzisiaj uzyskać przez to nabożeństwo  dar odpustu  zupełnego.

 3.Dzisiaj  modlimy się za Zgromadzenie Sióstr Rodziny  Betańskiej w 90-tą   rocznicę   jego  powstania w to święto Patronalne – w Uroczystośc Jezusa Chrystusa  Króla  Wszechświata .  .

 Modlimy  się szczególnie za  nasze Siostry Betanki : S.  Przełożoną  Gabrielę- ,  S.organistkę  Lucjanę i  S. Gorettę -zakrystiankę o  zdrowie, Boże łaski i  opiekę Matki Bożej w  codziennej radosnej  posłudze w  naszej   rodzinie  parafialnej.  W czasie Mszy św. o godz. 9.00 nasze Siostry  ponowią swoje    śluby  zakonne.

 Dzisiaj wspominamy św. Cecylię męczenniczkę za  wiarę, która  jest Patronką  muzyki  sakralnej i    śpiewu  kościelnego.

  Na Mszy św. o godz.9.00  siedmiu chłopców- kandydatów  zostanie przyjętych  do    grona  naszych ministrantów , aby  godnie i z radością służyli przy Ołtarzu   Pańskim w  czasie Mszy św. i nabożeństw.

3.Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.To stowarzyszenie wiernych świeckich , a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

 4. .Jutro o godz.13.00-będzie pogrzeb z kaplicy+Zdzisława Włuska z Łapszowa.

 5..W przyszłą niedziele rozpoczniemy Okres Adwentu -czas  radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. 6.Polecam dzisiejsza „Niedzielę” oraz „Dobre Nowiny „-w podarunku dla rodzin.

 Uczestnicząc we  Mszy sw. , przystępując do  Komunii św.i  modlącsię według  intencji Ojca sw.  FRANCISZKA możemy każdego  dnia  przez cały miesiąc  listopad  ofiarować odpust  zupełny dla kolejnego naszego ukochanego zmarłego , aby jego dusza z   czyśćca przeszła do radości  życia wiecznego w niebie.   

4.. Wypominki roczne  można nadal jeszcze zgłaszać nawet  bez ofiar,gdyż wyrazem naszej miłości do naszych ukochanych  zmarłych jest nieustanna  nasza wspolna   modlitwa  do Boga o ich wieczne  szczęście w  niebie.   Proszę zgłaszać  ewentulne pomyłki przy wyczytywanych już wypominkach.

Wszystkim obchodzącym Imieniny i Jubileusze  składam serdeczne  życzenia.

Po 3  latach użytkowania  nastąpiła    awaria   lampy  rzutnika multimedialnego ,dlatego  teksty  pieśni nie mogą być wyświetlane , ale  spiewajmy  głośno z miłości  do Boga  i Matki   Najświętszej.

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM,którzy  w  tym trudnym  dla  wszystkich czasie wsparli   naszą  Parafię   swoją ofiarą złożoną    z dobroci serca w  kościele  jak  też  przekazem na  konto  Parafii   –

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  –  „ BÓG ZAPŁAĆ.  ! „

 Cieszymy się, ze wykonaliśmy w trosce o piękno naszego  CMENTARZA  –  trzy  alejki z  kostki brukowej o powierzchni ok.600 m  ,których całkowity  koszt  wykonania  wyniesie                   ok. 50   tysięcy złotych.   

  Wasza troska o czystość  i piękno grobów jest wyrazem waszej  wiary , miłości i wdzięczności wobec naszych ukochanych zmarłych , dla  których  wypraszmy  u  Miłosiernego Boga  wieczną   radość  w niebie. . 

Nr konta bankowego naszej Parafii- Ksiażnice  Wielkie 

PKO BP S.A. -70  1020  2892  0000  5602   0185   6160 

===========================================

 

 

 

 

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA- ROKU-A-   -8  listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata, a szczególnie w Republice Srodkowej  Afryki.  Wielu wyznawców Chrystusa   na świecie   płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie.   Dzisiaj  w czasie adoracji  po  Komunii św. będziemy się  modlic  Koronką  do   Miłosierdzia Bożego za prześladowanych  chrześcijan i również za  cały  naród  polski  o  zachowanie Bozych Przykazań w życiu w  trosce o przyszłość naszej  Ojczyzny. 
 2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, przy której  przez   1000  lat koncentrowało się  życie Kościoła i która nadal  zachowuje  status katedry biskupa Rzymu.    Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

 W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. Msze święte w naszym kościele  będą  sprawowane o godz.: 7.30. ; 9.00 i  16.00. Jest  to dzień  wolny od pracy zawodowej i nauki , dlatego  starajmy  się w  miarę możliwości  uczestniczyć we Mszy św. w  kościele , albo przeżyć owocnie Mszę sw. dzięki transmisji  telewizyjnej w naszych  domach.  Od dzisiaj po wprowadzeniu nowych obostrzeń w  walce z pandemią   w  Polsce  w naszym kościele może uczestniczyć ok. 25 osób i pozostali  przed kościołem  z  zachowaniem maseczek, dystansu i dezynfekcji .

Protestujący nieodpowiedzialni  w miastach spowodowali olbrzymi wzrost tych zachorowań Polaków.

      Podczas  każdej  Mszy  św. w  środę  będziemy  się  modlic  do  Miłosiernego Pana   przez wstawiennictwo Matki   Bożej – Królowej  Polski   za  naszą  umiłowaną, udręczoną obecnie  Ojczyznę,  która  jest  naszą  ziemską MATKĄ , a  której   Imię  POLSKA . Sw. Jan Paweł II -największy  z  rodu  Polaków  z  wielką czcią całował  tę naszą polską ziemię przybywając do Ojczyzny w  czasie    9  Pielgrzymek.

Jako prawdziwi POLACY  zawieśmy biało-czerwoną flagę przy  naszych  domach.

 1. Wypominki przed Mszami św. są jeszcze te dawniejsze i dlatego można zgłaszać nadal w wypominkach swoich zmarłych – nawet bez ofiar ,abyśmy się modlili o ich wieczne zbawienie wspólnie w  kościele  przez ten  kolejny  rok. .

Uczestnicząc we  Mszy sw. , przystępując do  Komunii św.i  modląc  się według  intencji Ojca sw.  FRANCISZKA możemy każdego  dnia  przez cały miesiąc  listopad  ofiarować odpust  zupełny dla kolejnego naszego ukochanego zmarłego , aby jego dusza z   czyśćca przeszła do radości  życia wiecznego w niebie.   

W tym tygodniu patronuja nam:

 • We wtorek- 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła,
 • W środę -11 XI – św. Marcin (316-397), biskupa w Tours  we Francji
 • W czwartek- 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
 • W piątek- 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi polscy męczennicy za czasów Bolesława  Chrobrego  wyniesieni do chwały ołtarzy.

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM, KTÓRZY W TYM TRUDNYM CZASIE WSPARLI NAS SWOJĄ OFIARĄ, PRZYNIESIONĄ DO KOŚCIOŁA, JAK I TEZ PRZEKAZEM NA KONTO PARAFII – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  –  „ BÓG ZAPŁAĆ.  ! „

 Cieszymy się, ze wykonaliśmy w trosce o piękno naszego  CMENTARZA  –  trzy  Alejki z  kostki brukowej o powierzchni ok.600 m  ,których całkowity  koszt  wykonania  wyniesie                   ok. 50   tysięcy złotych.

Nr konta bankowego naszej Parafii- Ksiażnice  Wielkie 

PKO BP S.A. -70  1020  2892  0000  5602   0185   6160 

============================================

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ    WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH    –   1 listopada 2020

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie.. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie.

Z powodu pandemii koronowirusa  Msze św. w całej Polsce i w naszej Diecezji odprawiane sa  tylko w  kościołach. Trudne  jest dla nas to, że  Cmentarzy nie  można nawiedzać aż do poniedziałku zgodnie z ogłoszonym  przez Premiera Zarządzeniem.

Msze  św. dzisiaj  w  naszym  kościele sa sprawowane jak w niedzielę. Po południu o godz. 16.00.

 1. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.

 

 1. W poniedziałek, 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane cztery  Msze Święte jak w niedzielę      o godz. ;   7.30;  9.00; 11.00 i 16.00  ,a po niej Różaniec za  naszych zmarłych  .

Jutro przed   kazdą  Msza  św. wypominki 1-razowe i modlitwy nasze o szczęście  wieczne  w niebie  dla  naszych ukochanych   zmarłych.  

 Można  zgłaszać  w wypominkach  nadal naszych ukochanych  zmarłych—nawet  bez ofiar  ,abyśmy  pomagali  im w  przejściu z czyśćca do  niebiańskej  Ojczyzny.   

. 4. Codziennie  przez  cały  listopad –  jak ogłosił Ojciec św. Franciszek możemy ofiarować  Dar odpustu  zupełnego dla  kolejnych  dusz naszych  zmarłych w czyśćcu cierpiących.  Pod  zwykłymi  znanymi  nam  warunkami.:  stan łaski uświęcającej , czyli  po spowiedzi św.  brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.

Będą do 8 XI – Msze   św.po południu  o godz. 16.00, abyśmy mogli ofiarować  odpust  zupełny dla naszych  zmarłych.

 1. We wtorek będzie  o godz.15.00- pogrzeb + Janiny  Kielian  z Jankowic.( 89 lat)
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz.16.00.

 W I  piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej o godz. 7.00 I 16.00.

 !PRZEPRASZAM , ale  w   pierwszy piątek  nie  pojadę   do  chorych z Komunią  św. , gdyż  w piątek wypadł pogrzeb   +ZOFII   KLASA   z   Zagaja o godz.10.00. 

Bardzo proszę Rodziców dzieci   z  klas IV ,   po I  Komunii św. aby przybyli w I piatek do kościoła  na 15.30, aby dzieci przystąpiły do spowiedzi św. i w czasie Mszy sw.  o godz. 16.00. do  Komunii sw. odprawiając  sobie 9 pierwszych  piatków miesiaca .

W środę-św. Karol Boromeusza (1538-1584), biskupa,.

Wszystkim obchodzącym Imieniny i  Jubileusze  składam  serdeczne  życzenia .,

Polecam „Niedzielę’,  „Misje dzisiaj „i bezpłatnie nowy  nr. „Dobre   nowiny „.

Zachowujmy maseczki, dystans i dezynfekcję.

Wierni  nie mogąc uczestniczyc we Mszy św. w  kosciele  niech starają sie gorąco  modlic przezywając  Mszę sw.w domu  dzięki  transmisji przez Telewizję i przyjmujac Komunię św. duchową,       ofiarowując  Dar odpustu zupełnego kazdego dnia w intencji  kolejnego swojego zmarłego. 

 

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM, KTÓRZY W TYM TRUDNYM CZASIE WSPARLI NAS SWOJĄ OFIARĄ, PRZYNIESIONĄ DO KOŚCIOŁA, JAK I TEZ PRZEKAZEM NA KONTO PARAFII – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  –  „ BÓG ZAPŁAĆ.  ! „

 Cieszymy się, ze wykonaliśmy w trosce o piękno naszego  CMENTARZA  –  trzy  Alejki z  kostki brukowej o powierzchni ok.600 m  ,których całkowity  koszt  wykonania  wyniesie                   ok. 50   tysięcy złotych.

Nr konta bankowego naszej Parafii- Ksiażnice  Wielkie 

PKO BP S.A. -70  1020  2892  0000  5602   0185   6160 

 

 

 

================================================ 

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA– 25.10. 2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj w rocznicę poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.

 = Jutro  będziemy  się  modlic  w czasie Mszy  sw. o godz. 7.00 w int..naszej Siostry Lucjany  -organistki w dniu jej Imienin.

 W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i JudęTadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę.

 1. 3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według niedzielnego porządku: 7.30; 00; 11.00 i 16.00.

Z powodu   epidemii w  trosce o zdrowie wszystkich nie  będzie  Mszy sw. na  cmentarzu  o  11,00. lecz o  tej godzinie  suma.  będzie  Msza św. w  kościele.

 W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny.

 Codziennie możemy  przystąpić  do  spowiedzi  sw. przed Msza sw. o godz.7.00  i 16.00. 

Pragniemy  ofiarować odpust  zupełny  przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu  jeszcze  cierpiącym  za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

 1. Msze sw.popołudniowe po zmianie czasu   na  zimowy będą sprawowane   od    dzisiaj w każdą   niedzielę i w  tygodniu o godz. 16.00.

Zapraszam na ostatnie  w tym  tygodniu nabożeństwa różańcowe po  Mszy sw.  odprawianej o godz. 16.00-

 Cała Polska jest w strefie czerwonej z powodu pandemii koronowirusa, dlatego stajmy  się  wszyscy zachować te obowiazujace przepisy ;dezynfekcja, dystans i  maseczki w  trosce o zdrowie każdego z  nas.

W naszym kościele może uczestniczyć we   Mszy  sw. i nabożeństwach ok. 50 osób i oczywiście inni przed kościołem .Zakończylismy-3 alejkę na cmentarzu..

„Bóg  zapłać ‘ za ofiary składane  po 50  zl. od  rodziny na te 3 alejki na  cmentarzu  z kostki brukowej w trosce o jego piękno.

Porządkujmy wszystkie  groby  przed Uroczystoscia  Wszystkich Świetych.

I

==============================================

 

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA –   18 października 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele to Światowy Dzień Misyjny.

 Modlimy  się  dzisiaj  i  przez cały  Tydzień Misyjny  w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich z Polski, w liczbie 1886..

 Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy  częstą  modlitwą  i na różne sposoby ,a za tydzień  na   zakończenie  Tygodnia  Misyjnego  złożymy ofiary na  tacę  jako Dar  serca    na Papieskie Dzieła Misyjne.

Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii ; słowami i czynami miłości  w  codziennym życiu .

3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

  4.We  wtorek o godz 15.00 będzie pogrzeb   z  kaplicy +  Anety  Kukułki  z  Biskupic

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła.

Na Mszę św .i nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.00. Przybywajmy  jeszcze  liczniej jak dzieci przed  I Komunią św. i młodzież przed  Bierzmowaniem. Wszystkich serdecznie zapraszam.   Proszę też o odmawianie    Różańca  w domu rodzinnym .

.W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. , który powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej.

Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

7.Wszystkim obchodzącym Imieniny i Jubileusze  składam serdeczne życzenia.

8.Polecam : „ Niedzielę „ ,  „ Misje dzisiaj „ i „Dobre Nowiny ‘dla  każdej  rodziny w   podarunku.

9.”Bóg zapłać ! „tym, którzy złożyli i złożą z  serca  ofiary po 50 zł. od  rodziny na dokończenie 3 alejki z kostki brukowej na naszym cmentarzu .

W tym tygodniu patronujĄ   nam:

 • We wtorek- 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
 • W Czwartek-    22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.
 • Za  tydzien z  soboty na  niedzielę  bedzie  zmiana czasu na  zimowy. Msza św. popołudniowa   w przyszłą  niedzielę –  25 X będzie odprawiana o godz.16.00.

=============================================

 

 

 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA-   11 października 2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę 20 raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski.
 2.  Dziś, a także w piątek, 16 X –w dzień  Świętej Jadwigi Śląskiej) –w 42 r. powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 1. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. ”Bóg zapłać !” Wam za dzisiejsze ofiary na stypendia.

  = We wtorek  ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie  po Mszy sw. o 17.00.

 1. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.00- w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz za zmarłych nauczycieli i księży.

 W czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, gdy obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego będziemy  się  modlić o pocieszenie dla wszystkich  rodziców opłakujących śmierć ukochanego  dziecka. .

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła.

Na Mszę św.i nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.00. Wszystkich serdecznie zapraszam.Proszę tez o odmawianie    Różanca  w domu rodzinnym .

Bardzo pięknie modlą  się codziennie w kościele na różańcu dzieci zklas III -przed I Komunia św.  wraz z  Rodzicami i młodzież przygotowujaca się  do Bierzmowania.

 1. Pamietajmy o noszeniu maseczek w kościele i zachowaniu nakazanych przepisów sanitarnych w trosce o zdrowie bliźnich i nasze.   

 Módlmy  się o powstrzymanie epidemii w Polsce i na całym świecie, o uzdrowienie  dla  chorych i za tych, którzy  ofiarnie im  służą  z wielkim poświęceniem. . .

Wszystkim obchodzącym Imieniny i Jubileusze skaładam serdeczne zyczenia.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska – po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
 • 17 X – św.Ignacy Antiocheński (†ok.117), bp i męczennik uczeń św. Jana Ew.
 • =Dzisiaj niedziela adoracyjna.
 • „Bóg zapłać!”za ofiary po 50 zł. na alejki  na cmentarzu .
 • trwają prace przy trzeciej alejce o długości ok. 120 m .,którą chcemy szybko  dokończyć  w trosce o piękno cmentarza.

 ==================================================

 

 

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA – -4 października 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. 1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.00: DZIECI III,które otrzymały  poświęcone   Rózańce jako przygotowanie  do  I Komunii sw. i,dzieci po I Komunii sw., oraz mlodzieżkl.VII I  VIII  przed Bierzmowaniem i dorosłych..Kto nie  może przybyc  na Mszę św. i Różaniec  o 17.00, niech stara się odmówić chociaż 1 dziesiatke  Różańca w  domu.

 

 1. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza.

==Dzisiaj  po każdej Mszy św. błogosławieństwo małych i wszystkich  dzieci z racji Wspomnienia Aniołów Stróżów, które było w  piątek .

 W środę zapraszamy na Mszę św. i Różaniec we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.-szczególnie Siostry z Kół Żywego Różańca . Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 1. Dzisiaj wspominamy Św. Franciszka z Asyżu i modlimy  się szczególnie  w int. Ojca św. Franciszka, który czci swego  Patrona.

 W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

 1. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali XX Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

7.Wszystkim jubilatom i solenizantom składam życzenia.

8.Polecam  dziesiejszą „Niedzielę ” i ” Dobre  Nowiny  „-w podarunku – „gratis”   -dla  naszych  rodzin. 

9.„Bóg zapłać! ”  za składne ofiary po 50 zł.  na  alejki z kostki  brukowej na  naszym  cmentarzu jako wyraz wdzięczności  wobec swoich   ukochanych Rodziców, krewnych  ,ktorych ciała tu spoczywają na tym  świetym  miejscu.