Intencje Mszalne

 

================================================

INTENCJE  MSZALNE – od   25  do     31 października   2021 r.

 Poniedziałek  – 7.00- + Zofii i Mieczysława  Pyciaków-                                            zam. córka   Maria .

7.00- +  Mieczyslawa   Tomczyka-zam.  rodzina   Hanków.

17.00- + Zofii, Franciszka ,Stanisława i z c. r.Wójcików, Buckich.  Dziekanów,Tadeusza Gwoździa ,Henryka i Krzysztofa    Mendrychów.  

 Wtorek- 7.00– Dziękczynno-błagalna przez orędownictwo  Matki  Bożej w int. S.Lucjany -organistki    -w dniu Imienin. 

 7.00-     +Tadeusza  Rajskiego -zam. Jan Marzec z rodziną.

  17.00- +  Władysławy,  Zofii i   Mieczysława Przybylskich .

17.00- + Kazimiery Korneckiej-zam. Małgorzta i Marek Gaikowie.

 Środa-  7.00 – + Jana i Władysławy  Sadulskich,  Marii i Bronisława       Magierów-   zam.  Ryszard  z  rodziną.

7.00–   +Jana, Stanisławy, Alfreda i Zdzisława  Staszkiewiczów.

Nowenna   do Matki  Bożej Nieustającej Pomocy .

   17.00  -+  Stanisława(r.), Jerzego, Stanisława i z c. rodz.        Morsztynów, Pałków,  Kasprzyckich-  zam.  Emilia  z  rodziną.

17.00 – + Ewy  Pytel- zam. sąsiedzi z Książnic  Małych.  

 

   Czwartek-    7.00–   + Tadeusza Bździuły -zam.  żona.

7.00- + Otylii Pituły-zam. rodz. Majów  z Ostrowa.

Czwartek-17.00- + Zofii  Gurdy(r.)i z c. rodz./  Gurdów.-zam. Marek.  

17.00– +Jana (r.)i Władysławy  Sadulskich, Weroniki i Jana                               Buczków.

  Piątek  -7.00- +Ireny  Kłoda -zam. bratanica Maria  z  rodziną .

7.00- + Władysława Staniszewskiego-  zam.Matogowie

17.00- +Stanisława  Wasilewskiego -zam.żona z   rodziną.

 Sobota- 7.00-    + Włodzimierza  Gajówki  (5r.)–zam.rodzina.

7.00- +  Przemysława  Króla-zam.  rodzice.

17.00-+Krystyny  Grzesikowskiej-zam.sąsiad Piórek z  rodziną.

            31 Niedziela w c. roku –  31  października  2021r.

7.30 – +Stanisława  i Zofii Rudeckich, Marianny , Tadeusza i Józefa  Włodarczyków  i  Zofii   Krusiec-zam.  wnuczęta.

9.00-  + Beaty i Piotra Zakrzewskich, Ryszarda, Rafała i Jacka –        zam. Aneta i Łukasz Puchała .

11.00 –  za parafian

!! – 16.00- + Tadeusza   Kurczaba -zam. żona  i   dzieci .

===========================================

Trzydziesta Niedziela-   24 października  2021 r. 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny  pod  hasłem – „Spotkaliśmy  Jezusa , więc  głosimy ” , w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

Dzisiejszymi   ofiarami   na  tacę złożonymi   z   serca wspieramy dzieła  misyjne   Kościoła na  całym świecie,  o które  troszczy  się Papież Franciszek, który  kieruje  orędzie  do  wszystkich  chrześcijan na ten 95 Tydzień Misyjny.  

 1. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie wszystkie  dzieci, młodzież  i dorosłych na godz.17.00   na   Mszę  św. i nabożeństwo  różańcowe połączone   z   adoracją  Najśw. Sakramentu.

 Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

 1. Jutro -w poniedziałek -na godz.19.00  w  sali katechetycznej  w  Domu Sióstr zapraszamy panie i panów ,którzy pragną śpiewać w chórze ,który pragnie założyć nasza  Siostra Lucjana -organistka.

We wtorek zapraszam  na Mszę św. o godz.7.00, gdyż będziemy się modlić w int. naszej Siostry  Lucjany -organistki  w dniu Jej  Imienin.

Już  dzisiaj  składamy  Siostrze serdeczne życzenia  Imieninowe………

 1. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych.

Możemy  zgłaszać naszych zmarłych w wypominkach  rocznych i jednorazowych  za których będziemy  się  wspólnie  modlić prosząc  o ich  wieczne szczęście  z Bogiem , z Matką Najświętszą i wszystkimi zbawionymi.

Porządkujmy wszyscy groby naszych zmarłych przed uroczystością Wszystkich   Świętych -1 listopada.

 Z soboty na niedzielę będzie   zapewne  zmiana   czasu  na  zimowy.

Msza św.  popołudniowa  w przyszłą niedzielę  będzie o godz. 16.00.

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone na renowację bardzo zniszczonej Figury  Matki  Bożej  Bolesnej w  Biskupicach. Prace renowacyjne   tej  Figury  i jej  otoczenie   są na  ukończeniu. W gablocie  przed   kościołem umieściłem zdjęcie  tej  Figury  Matki Bożej Bolesnej ,której  opiece  polecamy  nasze rodziny i naszą Ojczyznę. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 1. Polecam „Niedzielę”, „ Misje dzisiaj „ i bezpłatnie „Dobre Nowiny „ o objawieniach w Fatimie.

W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

===================================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA-     17 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przybywamy z wiarą ,  z radością i miłościa  w sercach  naszych na Mszę  św. w Dniu Pańskim, aby  złożyć razem z Jezusem Chrystusem   Bogu Miłosiernemu tę Najświętsza Ofiarę Eucharystyczną.   Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy spożywać jako  Pokarm  na życie wieczne

 

 1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie na Mszę sw. i Nabożeństwo różańcowe o godz 17.00    dzieci, nie tylko z klas III, które codziennie pięknie odmawiają różaniec w  kościele,   ale  wszystkie dzieci i młodzież  oraz dorosłych ,abyśmy wypraszali potrzebne łaski dla nas , dla wszystkich Polaków i chrześcijan przez orędownictwo  Matki Bożej Rózańcowej.

 

 1. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

 W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski.

 Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

 5.. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 1. Porzadkujmy groby naszych ukochanych zmarłych jako wyraz miłości i naszej  wdzięczności

     wobec nich oraz głębokiej  wiary w tajemnicę świętych  obcowania. 

W przedsionku  kościoła na  stoliku  są karty  na  wypominki roczne  i jednorazowe ,abyśmy  nadal w  każdą niedzielę wspólnie prosili  Milosiernego  Boga o ich wieczne szczęście w niebie.

Nie zapominajmy o tych naszych ukochanych  zmarłych, których kochaliśmy i nadal okazujemy im nasza prawdziwą wdzięczność  przez gorącą modlitwę i Komunię św. przyjmowana w czasie Mszy sw..

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

8.Ponawiamy próbę  tworzenia  chóru.   Chętne  Panie  i Panów zapraszamy  dzisiaj po Mszy św.popołudniowej  czyli na godz.18.00 , którzy  pragną  śpiewem  pomóc  nam wszystkim w  czasie Mszy św.  i nabożeństw  wielbić Pana Boga   razem  z Matką Najświetszą  i wszystkimi zbawionymi..

=============================================

 

 

 

 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA-10 października 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie.
 2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”… Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

3.W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej.Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

 1. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6.. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

 ============================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W  ROKU –  26 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Modlimy się za obecnych prawdziwych Migrantów i Uchodźców.

 

 1. W środę w święto Świętych Archaniołów : Michała, Gabriela i Rafała- będziemy się  modlić, aby troszczyli  się o nas, strzegli i chronili  w ciągu  całego naszego  życia..

W środę o godz. 7.00-Msza św. dziękczynno-błagalna w int. naszej Siostry Przełożonej

  Gabrieli  w dniu Jej Imienin. Już dzisiaj składamy Siostrze serdeczne życzenia z  darem modlitwy naszej.  

 1. W I czwartek na Mszę sw. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci  z klas III   z naszej Parafii  wraz  z Rodzicami ,gdyż DZIECI otrzymają poświęcone Różańce  jako przygotowanie  do  I Komunii św. w maju.

 W I czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie , zakonne i  misyjne.

 1. W I piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie w  kościele   po  Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału we Mszach św. i nabożeństwach różańcowych.

  W I piątek  spowiedź od godz. 17.30, a Msza św. i nabożeństwo o godz.18.00. Będziemy  się modlić w int.misjonarzy i misjonarek z  naszej Kieleckiej Diecezji.

  W pierwszy piątek miesiąca  od 9.00 pojadę  do  chorych  z  Komunią św.

 

 1. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów.

 Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia. Blogosławieństwo małych  dzieci w przyszłą niedzielę po każdej  Mszy św.

6.. W pierwszą sobotę miesiąca o godz.7.00 – Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

 1. W sobotę -2.X-w Katedrze Kieleckiej uroczystości pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Ks.Abpa Salvatore Pennacchio za 850 lat naszej jubileuszowej  Katedry.
 2.  
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 6.30 wyjazd na Pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę z racji Matki Bożej Różańcowej .Zapisy dzisiaj po każdej Mszy św. Zachęcamy rodziców z dziećmi po I Komunii św. do udziału w tej Pielgrzymce ,aby oddać  nasze   Rodziny pod  opiekę Matce  Bożej.

 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 2. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter.

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

 1. Polecam dzisiejszą „Niedzielę” i „Dobre Nowiny „o objawieniach w Fatimie”-gratis.

 ===========================================

 

 

 

 

 

 

 

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA  —    12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj przeżywamy Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny,który trwa od 5 września w Budapeszcie. Łączymy   się w  modlitwie z Ojcem  św. Franciszkiem,który odbywa   Pielgrzymke  na  Wegry i na  Słowację.
 2.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Dzisiaj o godz. 12.00  złączymy  się w  modlitwie   w czasie  Uroczystej  Mszy   św.transmitowanej ze świątynni  Opatrznosci   Bożej  w Warszawie , w czasie której  będzie   beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia Kard.  Stefana  Wyszyńskiego i Matki Elżbiety    Róży Czackiej.   

            3 Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 1. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

Zapraszamy  na Mszę  sw. o godz. 7.00 albo  wyjatkowo  o 17.00 ! (nie o 18.00!).

Odpust parafialny  w Parafii Podwyższenia Krzyża sw. W Kazimierzy  Wielkiej.

 5-. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 1. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. O godz.18.00- uroczysta Msza Święta dla dzieci i młodzieży.
 2. Zakończyliśmy budowę 5 alejki z  kostki brukowej przed  Krzyżem na naszym  cmentarzu parafialnym .
 3. Również w tym rozpoczynającym się tygodniu konserwatorzy z Krakowa dokończą  

wykonanie  otoczenia Figury Matki  Bożej Bolesnej  ustawionej już po bardzo trudnej  konserwacji za mostem w  Biskupicach . Koszty tych wszystkich  prac  konserwacyjnych  wynoszą 15 tys. złotych. Nie otrzymaliśmy żadnej pomocy  od   Konserwatora Wojewódzkiego  z   Krakowa.

Dlatego bardzo proszę o ofiary hojniejsze w  przyszłą niedzielę na tacę na każdej  Mszy św. z miłości  Matki  Bożej, gdyż jako Parafia pragniemy , aby Ona  orędowała  za nami  wszystkimi  u Miłosiernego      Pana w   niebie.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 2. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

Polecam”Niedzielę”, „Dobre  Nowiny „-bezpłatnie.

==================================================

 

 

 

 

 

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA –  ROKU – 5 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Z wiarą , miłością i radością w sercach uczestniczymy    w tej niedzielnej  Najświetszej  Ofierze Eucharystyczneji i jednoczymy się   z   Tym , który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

Panu Bogu dziękowaliśmy w poprzednią niedzielę na sumie za szczęśliwe tegoroczne  zbiory i nadal każdego dnia prosimy o Boże błogoslawieństwo  w tej    trudnej pracy na ojczystej ziemi.   Było  6  pięknych wieńców żniwnych.

W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

 Msze  św.z poświęceniem   ziarna   siewnego  będą  u nas o godz.7.00 i   18.00.

 Przybądźmy w to święto na  Msze  św. z  miłości do Boga i  do  Matki  Bożej.

Dzięki waszym ofiarom możemy wykonywać już piątą  przed   Krzyżem   poprzeczną  alejkę  z   kostki  brukowej na   naszym  cmentarzu parafialnym. .

Chcemy ja  dokończyć  w  tym tygodniu jeśli będzie  dobra pogoda.

   Niech    Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy. Osoby,które   mają groby rodzinne     przy  tej alejce powinny się

zgłosić we wtorek  od 9.00, aby ustalić te  prace wykończeniowe przy pomnikach

 

 1. W sobotę 11 września od godz.13.00 będzie Festyn Rodzinny organizowany przez Koło  Gospodyń z Majkowic z możliwością przyjęcia  szczepionki przeciw     covid-19 oraz spisania przez rachmistrza , co jest obowiązkiem każdego Polaka. .

 6.Przez codzienną Nowennę  i  modlitwę   przygotowujemy  się do radosnej   uroczystości beatyfikacji Sługi  Bożego  Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana     Wyszyńskiego i    Matki Róży  Czackiej -12 września w Świątyni Opatrzności  Bożej  w  Warszawie.

Polecam „Niedzielę” oraz specjalny nr „Gościa Niedzielnego „ O Prymasie Kard. Stefanie Wyszyńskim” i ‘Matce Róży Czackiej „ (cena 10 zł.”)

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

==============================================

 

 

 

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA  ROKU    -29 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

1.Dzisiaj o godz.11.00 -suma – Msza św. dziękczynno-błagalna przez orędownictwo  Matki  Bożej- nasze  Dożynki  parafialne –   z  wieńcami dożynkowymi.  „Bóg zapłać! „ S.Lucjanie i   S. Agnieszce za piękny wystrój  całego kościoła oraz tym rodzinom,które ofiarowały kwiaty,zboże , warzywa  i owoce.

 

 1. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Módlmy się, abyśmy jako  prawdziwi  Polacy żyli  dzisiaj ideałami solidarności, prawdy i wolności.

We  wrześniu Msze św. będą sprawowane w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00.

 

 1. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlic za tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach.

 

4.W środę 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny.Przypominamy Rodzicom,   że rodzina jest miejscem, gdzie dzieci zdobywają wychowanie  także religijne.  Msza Święta-uzgodniona  z Dyrekcją Szkoły w Ksiąznicach Wielkich  ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla wychowawców, nauczycieli i rodziców i  dzieci  w naszym kościele w środę o godz  9.00 -.… Serdecznie   wszystkich  na  te  Mszę  św.  zapraszamy.

Spowiedź dzieci i młodzieży będzie we  wtorek od 17.30   do  18.00.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta i nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 7.00 i 18.00. .

 

6.—3 września w pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godz.17.30. Przypominamy  dzieciom i wszystkim odprawiającym sobie 9 pierwszych piątków miesiąca.   O godz.18.00- Msza Święta i nabożeństwo do Najswietszego Serca  Pana Jezusa oraz modlitwy w intencjach misjonarzy i misjonarek z naszej Kieleckiej Diecezji. Będziemy się także mdlić za nasza S.Judytę Bozek, która powróciła na misje do Lusaki – stolicy  Zambii wj Afryce. .

 Do chorych pojadę  w  I piątek   z Komunią św.  od  godz. 9.00. 

7.W I  sobotę o godz.7.00. i 18.00-  Msze Święte ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

     Modlimy się za śp. Zofię Gurdę z Jaksic Parceli Górnej, którą  pożegnaliśmy wczoraj i za wszystkich naszych ukochanych  zmarłych. .

9-W piątek–św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła, teologa .

    10.Polecam „Niedzielę”, „Mały  Gość Niedzielny’, bezpłatny dla każdej rodziny nowy  nr „Dobre Nowiny” o beatyfikacji Sługi  Bożego Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana  Wyszyńskiego.

 1. W tym tygodniu pragniemy wykonać tę poprzeczną alejkę na cmentarzu.
 2. ===========================================

 

 

 

 

 

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA – 22 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy osiągnęli życie wieczne. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.
 2. Serdecznie witam Ks. Sylwestra Baranowskiego ,który otrzymał od Ks. Bpa Jana Piotrowskiego nominację na wikariusza w naszej Parafii .

Poprzedni nasz wikariusz Ks. Andrzej Pragnący otrzymał nominację do Parafii w  Domaszowicach w obrębie Kielc.

 

3.Dzisiaj  od godz.8.00- możliwość przyjęcia szczepionki przeciw covid -19    w  Remizie Strażackiej w Książnicach  Wielkich w  ramach Festynu Rodzinnego organizowanego   przez nasze  Koło Gospodyń Wiejskich.

Festyn  rozpocznie się  od godz.14.00 przy naszej Remizie.

 1. „Bóg zapłać !” wszystkim parafianom ,którzy w środę przez swoje ofiary złożone i przygotowane  posiłki w domach  nakarmili smaczną kolacją 1200 Pielgrzymów na Jasną Górę z  Diecezji Tarnowskiej. Było to wielkie, radosne  Nabożeństwo trwające ponad półtorej godziny zakończone Apelem Jasnogórskim.

Pielgrzymi wypełnili nasz piękny kościół i cały plac wokół kościoła.

 Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie.

Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.

6. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów.

 Przybądźmy z miłości do Boga i Matki Najświetszej  na Mszę św. o godz. 7.00 , albo o godz,. 18.00,aby modlić się za nasze rodziny , Kościół i naszą  Ojczyznę.

 7.W sobotę -28 sierpnia od godz. 13.00 będzie w Łapszowie Festyn  Rodzinny    organizowany przez Koło  Gospodyń Wiejskich w Łapszowie  połączony ze szczepieniami przeciw covid-19 .

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam życzenia.
 2. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

  + Janina  Ciochoń, Tadeusz Rajski i Otylia  Grzesikowska  z Krakowa.

 Pamietajmy o nich i o naszych zmarłych w naszych  modlitwach.

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.

 W przyszłą  niedzielę 29 sierpnia  na  sumie  o godz. 11.00 

będą nasze Dożynki   parafialne. 

 ===========================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY-    15 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem.

 

 1. Dzisiaj w uroczystość  Wniebowzięcia  NMP  suma odpustowa  za parafian  będzie  dzisiaj o godz. 12.00, Obrzęd błogosławieństwa : kłosów   zbóż ziół, kwiatów, warzyw,   na zakończenie każdej Mszy Świętej.

Sumę odpustową odprawi O. Kazimierz Głaz -Redemptorysta ,który glosi kaznia przez caly dzień w naszym kościele w dniu odpustu  .

 Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy.

 4- „Bóg zapłać !” wszystkim  za złożone z  serca dzisiaj  ofiary   na tacę  na  pokrycie kosztów   całkowitej  konserwacji bardzo  zniszczonej Figury  Matki  Bozej  Bolesnej ,która  była   za mostem w Biskupicach-   ( 15.tys. zł. )

Kochamy  wszyscy  Matke  Bożą i  pragniemy tymi ofiarami przyspieszyć wykonaie  tych  wszystkich prac konserwatorskich.

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 1. 6. We wtorek o godz 13.00-będzie pogrzeb z  kaplicy + Janiny Ciochoń  z Biskupic. (86 lat.) .
 2. „Bóg zapłać !” naszemu wikariuszowi Ks .Andrzejowi za    3 lata ofiarnej posługi  kapłańskiej w naszej  Parafii.

Witamy  serdecznie Siostrę Agnieszkę ,która będzie  pełniła  posługę Siostry  zakrystianki w naszym pięknym  kościele.

 8.W srodę  ok. 18,30 przybędzie ok. 700 Pielgrzymów z Diecezji Tarnowskiej na Jasną Górę ,których nakarmimy jak  w  latach poprzednich smaczną kolacją.

Spotkanie delegatek z Ksiąznic  Wielkich , Ksiąznic Małych, z Biskupic, z Majkowic,z Łapszowa, z  Zagaja  będzie jutro o 19.30  koło kaplicy   przedpogrzebowej przy kościele.

 — W przyszłą niedziele – 22 sierpnia Festyn organizowany  przez Koło Gospodyń  Wiejskich o godz.14-  przy Remizie Strażackiej.

 1. Wykonalismy w tym tygodniu ok.100 m alejki z kostki brukowej na cmentarzu w trosce o piękno tego miejsca świetego. Będzie wykonywana jeszcze jedna alejka przy Krzyżu na końcu cmentarza.

 10.-– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.

=================================================== 

 

 

 

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU —8 sierpnia 2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Łączymy się codziennie w  modlitwie z naszą Pieszą  Pielgrzymką Kielecką ,która w piątek stanie  przed Obliczem Czarnej  Madonny na Jasnej Górze. Po Mszy  św. sprawowanej   na szczycie  Jasnej  Góry  pielgrzymi   powrócą do  domów. (Będzie w  sierpniu 148  Pielgrzymek  z  całej Polski i nie tylko-   ok.48 tys.pielgrzymów).

 2- IX  Rowerowa  Pielgrzymka Kielecka rozpocznie  się  we  17.08 w Parafii św. Maksymiliana Kolbe w  Kielcach, a zakończy  się  20 sierpnia  Mszą św. w kaplicy Matki BM     Częstochowskiej  na Jasnej Górze o godz. 18.30. Zapisy telefonicznie –   nr.723 589 587. -do wtorku. (Zachęta do udziału  w  tej Pielgrzymce ).

 3.W piątek -13 sierpnia  zapraszamy na  godz.18.00   do licznego  udziału we Mszy  sw. i  modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej. 

  W ramach Nabożeństwa Fatimskiego będzie procesja   z Figurą Matki Fatimskiej z  kościoła na cmentarz z modlitwami przy 5  stacjach   za naszych  zmarłych.

 1. Możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty -do spowiedzi będzie  w piątek 

od godz. 17.30- do 18.00. Zachęcamy do spowiedzi św., abyśmy  w Uroczystość  Wniebowzięcia NMP  przystąpili w czasie  Mszy św. do Komunii św. i mogli uzyskać odpust  zupełny dla ukochanej  zmarłej osoby ,albo dla siebie .

 W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 12.00, a po niej Procesja z Najśw. Sakramentem. Zapraszam Orkiestrę ,dzieci ,ministrantów i całą Asystę na Procesję,.

 1. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP -15 sierpnia  –czyli w  nasz Odpust parafialny  pragniemy na każdej Mszy  św.  każdy na  miarę swoich  możliwości złożyć  ofiarę   na tacę z miłości  do Matki Bożej na  pokrycie pełnej  konserwacji Figury Matki  Bożej

Bolesnej w  Krakowie, która była  w Biskupicach za mostem na Proszowice.

Koszty tych wielu  prac konserwatorskich w  Krakowie – ok.15.tys.zł..

 7.Koło Gospodyń  Wiejskich w  Ksiąznicach  Wielkich organizuje 22 sierpnia br. w    niedzielę o godz. 14.00 przy Remizie  Festyn połączony ze  szczepieniami przeciw „COVID -19”. (od  8.00-szczepienie na parkingu koło kościoła”)- plakat. .

 Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.- „Niedzieli”

9.00 . Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek- święto św. Teresy  Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy -Patronki Europy(Edyty Stein-poch.z narodu żydowskiego).

 • We wtorek- święto św. Wawrzyńca , diakona i męczennika.
 • W środę – wspomnienie  św. Klary-  -dziewicy .
 • W sobotę – 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,

==================================================

 

 

 

 

 

 

 

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   -18 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiaj na  każdej  Mszy św. nasza  S. Judyta Bożek  z naszej Parafii  opowie  nam o swojej  posłudze  misyjnej  w   Lusace   w   stolicy Zambii w Afryce , a  my swoimi ofiarami  każdy  w miare   swoich  możliwości   zlożonymi   na  tacę  jako Dar  Serca wspomożemy jej  dalszą posługę  misyjną w  tym kraju.

2. .Dzisiaj w czasie uroczystej Mszy sw. o godz. 11.00 pod przewodnictwem naszego Rodaka Ks. Bpa Kazimierza Gurdy i z udziałem naszych księży Rodaków będziemy będziemy przeżywać Jubileusz 50-lecia życia zakonnego naszych Sióstr  Rodaczek pochodzących z wioski Zagaje Książnickie :S. Judyty –  Janiny  Bożek      Misjonarki Świetej  Rodziny posługującej  ponad  40     na misjach w Zambii w Afryce    i      Siostry       Michaliny- Lucji Bożek ze Zgromadzenia Małych Sióstr NSM (Honoratki).

 3. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów przed kościołem.

Będziemy wspierać ofiarami  złożonymi przy poświeceniu  pojazdów  Ks. Wojciecha  Skorupę -ks . misjonarza z  naszej Diecezji Kieleckiej, który  powraca  na  misje w  Kazachstanie .

 4.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 5.W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

===============================================

 

 

 

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  -11 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Po całym tygodniu codziennej , trudnej pracy  w różnych miejscach   w  spiekocie w polu  i w gospodarstwach , niektórzy w czasie  wakacji i urlopów gromadzimy się  razem na Eucharystii,  aby  dziękować Miłosiernemu Panu za  wszelkie otrzymane łaski i prosić o Boże błogosławieństwo  dla  nas  wszystkich i naszych bliźnich w tym  nowym  tygodniu , który  daje  nam Pan.  

==Łączymy się w modlitwie z Pielgrzymami Rodziny Radia „Maryja”,którzy od  wczoraj modlą się na Jasnej Górze przez orędownictwo  Matki Bożej za Kościół św., za nasze rodziny i naszą Ojczyznę.

 W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty.

Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

 Zapraszamy w środę na na godz. 18.00 na  Mszę  św. i Nabożeństwo  Fatimskie,na wspólną  modlitwę za  nasze rodziny i Kosciół św.  przez orędownictwo  Matki  Bożej .

 

 1. W przyszłą niedzielę – 18 lipca w czasie uroczystej Mszy sw. o godz. 11.00  pod przewodnictwem naszego Rodaka Ks. Bpa Kazimierza Gurdy i z udziałem naszych księży Rodaków będziemy będziemy przeżywać Jubileusz 50-lecia życia zakonnego naszych Sióstr  Rodaczek pochodzących z wioski Zagaje Książnickie :S. Judyty –  Janiny  Bożek      Misjonarki Świetej  Rodziny posługującej na misjach w Zambii w Afryce    i      Siostry       Michaliny- Lucji Bożek ze Zgromadzenia Małych Sióstr NSM (Honoratki).

 

Siostra Judyta -nasza misjonarka   w przyszłą  niedzielę- 18  lipca na Mszach św.  w  naszym kościele opowie  nam  o swojej ofiarnej  posłudze na misjach ponad 40 lat  w Afryce – w Zambii.

My jak  w poprzednich latach swoimi  hojniejszymi  ofiarami – każdy  na  miarę swoich   możliwości i  dobroci  serca – z  gestem – będziemy wspierać jej dalsze posługiwanie misyjne w  tym  biednym  kraju w Afryce. 

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;

– we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;

– w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;

– w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.

=========================================== 

 

 

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       -4 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj modlimy się i hojnymi  ofiarami   złożonymi  z serca   wspieramy w parafiach  naszej  Diecezji  Kieleckiej  naszych     bliźnich cierpiących na skutek  strasznych burz i huraganów  w  woj.  Małopolskim  i  Świętokrzyskim.
 2. W poniedziałek we Mszy św. o godz. 7.00 będziemy  się modlic   w i nt. naszej Siostry     Goretty – zakrystianki  w dniu  jej Imienin.

Dzisiaj składam  w  imieniu całej  naszej  wspólnoty  parafialnej  serdeczne życzenia  imieniniowe i  serdeczne  „Bóg zapłać „ Siostrze za wielką  troskę o nasz kościół  przez     cały rok i ofiarną posługę w  naszej  Parafii  i życzę wielu łask Bożych  w tej posłudze   w większej Parafii w Gdańsku , gdzie zgodnie z wolą  Zarządu Zgromadzenia  Sióstr  Rodziny Betańskiej  Siostra podejmie tę posługę za kilkanaście dni.

 

 1. Przybywajmy Kochani całymi rodzinami w niedziele na Msze św. , aby Panu Bogu    dziękować za wszelkie łaski otrzymywane w codziennej pracy w naszych  gospodarstwach i prosić o dar  odpowiednie  pogody i szczęśliwe tegoroczne  zbiory.

 

4.Dziś w  pierwszą niedziela lipca proszę dokonać zmian  tajemnic  różańca i  modlić  się  w Kołach  Żywego Różańca w naszej   Parafii w intencjach wyznaczonych  przez Ojca  św. Franciszka .

 

 1. Za 2 tygodnie – w niedzielę 18 lipca w czasie uroczystej Mszy sw. o godz. 11.00 pod przewodnictwem naszego Rodaka Ks. Bpa Kazimierza Gurdy i z udziałem naszych księży Rodaków będziemy będziemy przeżywać Jubileusz 50-lecia życia zakonnego naszych Sióstr Rodaczek pochodzących z wioski Zagaje Książnickie :S. Judyty  Janiny  Bożek      Misjonarki Świetej  Rodziny posługującej na misjach w Zambii w Afryce   i      Siostry       Michaliny Lucji Bożek ze Zgromadzenia Małych Sióstr NSM (Honoratki).

Siostra Judyta,która jest  na urlopie w Polsce będzie 18  lipca na Mszach św. opowiadała  o swojej ofiarnej  posłudze na misjach ponad 40 lat  w Afryce – w Zambii, a my swoimi ofiarami   z serca będziemy wspierać jej dalsze posługiwanie misyjne w  tym  biednym  kraju w Afryce. 

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. W czwartek pożegnaliśmy + Leszka Karcza , który mieszkał  w Krakowie.  Pamiętajmy o nim i o naszych zmarłych  w modlitwach  i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

– we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”.

– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz.

 1. Polecam dzisiejszą „Niedzielę” oraz „Dobre Nowiny „dla rodzin- gratis.

 ==============================================

 

 

 

 

 

 

 

 

TRZYNASTA NIEDZIELA   W CIĄGU ROKU –  27 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

 Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz.18.00

– Panu Bogu  dziękujemy za radosną, pięknie , przeżywaną przez wszystkich uroczystość BIERZMOWANIA  w piątek o godz.15,00.

„Bóg zapłać „ Rodzicom młodzieży  BIERZMOWANEJ   za piękny  ORNAT   ze św. JÓZEFEM   jako Dar dla  naszego  Kościoła.  

 1. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła-

        obchodzona  w tym  roku jako  Święto   Papieskie.  

Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i o naszych  biskupach kieleckich  i prośmy Ducha Świętego, aby   towarzyszył im w posłudze.

 Msze św.  w tę Uroczystość -we  wtorek- godz.:7.30, 9.00 i 18.00  oraz Msza św, i poświecenie pól zgodnie z tradycją  w  Zysławicach o godz. 19.30

Postarajmy się uczestniczyć we  Mszy św. z  miłości do Pana Boga i Matki  Bożej – Matki  Kościoła  św. .

W czwartek o godz.15.00-pogrzeb + LESZKA    KARCZA  męża Zofii z d. Chuchmasz   pochodzącej z Majkowic wsi .

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.od.17.30.

  Msza Św. i  nabożeństwo do  Najświetszego  Serca Pana Jezusa   o godz.18.00.

W I  piątek  pojadę  do chorych z Komunia  św. od godz  .9.00.

 1. W sobotę o godz 7.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi nasze niewierności i znieważenia.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 3. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

– w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

 ============================================

 

 

 

 

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 20 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy z  wiarą i miłością tę i każdą  Mszę  św. ,gdyż w czasie   każdej Eucharystii dokonuje się cud:   Syn Boży- Jezus  Chrystus staje się obecny na  Ołtarzu –  wśród nas i jest dla nas pokarmem na  życie  wieczne. . Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa  w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostają zniesione z dniem 20 czerwca bieżącego roku”- czyli  dzisiaj. Kto z własnej winy opuszcza  Mszę św. rani  Najświętsze  serce  Jezusa grzechem ciężkim, bo ON umarł na krzyżu i trzeciego dnia zmartwychwstał      dla naszego  zbawienia. 

.Powracajmy całymi  rodzinami na Msze św.w każdą niedzielę i święta  i przystępujmy   godnie  do Komunii św. będąc po spowiedzi  w stanie łaski uświęcającej ,aby codziennie przez miłość,  zachowanie Bożych Przykazań  i dobre czyny zasługiwać  na  Niebo.

 1. Dzisiaj Msza św. z poświęceniem pól dla wszystkich mieszkańców  Majkowic wsi i    Spółdzielni  razem  zgodnie z życzeniem i prośbą  o godz.19.00-  przy Kapliczce w  pobliżu  domu rodziny Mrozowskich.

3.Dzisiaj na Mszę św. o godz.17.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do Bierzmowania wraz z rodzicami.

Próby tej młodzieży -przygotowanie do Bierzmowania  w poniedziałek, wtorek i czwartek ogodz.16.30.Nikogo nie może brakować .

W środę od godz. (16.00- do 16.40-) spowiedź tej młodzieży ,rodziców, świadków Bierzmowania i wszystkich dzieci oraz młodzieży na zakończenie roku szkolnego.

Bierzmowanie będzie   w piątek-25.czerwca o godz.15.00.

2.Zachęcamy do  udziału  we Mszy św. i  w Nabożeństwie czerwcowym w tygodniu  do czwartku o godz.18.00, a w  piątek i w  sobotę  Nabożeństwo  do  Najświętszego Serca  Pana Jezusa będzie  po Mszy św. o godz.  7.00 rano .

 W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.

 W środę będziemy obchodzić Dzień Ojca. Na Mszy Świętej o godz.18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

 W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

 1. W piątek zakończenie roku szkolnego w 2 grupach w Szkole Podstawowej w Książnicach Wielkich.

 Zapraszamy  wszystkie  dzieci i młodzież z  całej   naszej Parafii na Msze  św.  w niedzielę -27 czerwca, abyśmy dziękowali Bogu za łaski otrzymane w trudnym minionym  roku szkolnym i  katechetycznym i prosić będziemy o szczęśliwe, bezpieczne   przeżywane    w zdrowiu   wakacje .

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Polecam dzisiejszą „Niedzielę „, „Mały  Gość Niedzioelny  ” dla  dzieci i bezpłatny nr. „Dobre  Nowiny” na stoliku w przedsionku.  

===============================================

 

 

 

 

 

 

 

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU-   13 czerwca 2021  rok.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiaj  comiesięczna niedziela adoracyjna.

 1. Niech Miłosierny Bóg w Trójcy Św.Jedyny błogosławi wszystkim ,którzy  starali   się mimo codziennej pracy ,trudu ,różnych obowiązków i  nauki przybywać na Msze  św. i nabożeństwa przez cały  Tydzień, gdy przeżywaliśmy Peregrynację św. Józefa – św. Rodziny  z  Nazaretu w kopii Obrazu św. Rodziny z Sanktuarium  św. Józefa  w Kielcach.

 

Nadal będziemy rozważać przez ten rok liturgiczny- św. Józefa – życie św. Rodziny, abyśmy w naszych  rodzinach  naśladowali tę św. Rodzinę z  Nazaretu  i żyli szczęśliwie według  Bożych Przykazań przezwyciężając wszelkie zagrożenia i  zasługiwali  na niebo każdego  dnia. Wpatrujmy się w ten piękny Obraz św.Józefa  w bocznej Kaplicy NMP  Niepokalanie   Poczętej  i Kopię Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w kościele i naszych domach.

 

Bóg zapłać „ naszym Siostrom , dzieciom , niektórym ministrantom ,asyście-naszym paniom  w  pięknych strojach  i wszystkim,  którzy przez cały  tydzień w oktawie Bożego Ciała brali udział w Procesji Eucharystycznej  z miłości do Pana Jezusa obecnego w Najświętszym  Sakramencie.  

 Dzisiaj o 15.30 Msza św. i poświęcenie pól przy kapliczce w Książnicach   Małych.

 3. Bardzo ważne spotkania dla wszystkich Kandydatów do Bierzmowania w kościele we wtorek i środę o godz. 16.30. Obecność bardzo  ważna. Kto  nie będzie obecny  na tych  bardzo ważnych próbach nie będzie mógł przystąpić do Bierzmowania 25 czerwca o godz. 15.00, ale dopiero za 2 lata. Proszę Rodziców, aby o tym pamiętali i pomogli swoim dzieciom ,aby wszystkie były na tych spotkaniach modlitewnych   w kościele . 

 Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego.

 W środę kierujemy nasze serca ku Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny   po   Mszy  św. o godz.18.00. .Wszystkim obchodzącym Imieniny i Jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia.

5.Polecam dzisiejszą „Niedzielę „ oraz  Mały  Gość Niedzielny „ i  „ Misje dzisiaj „.

W tym tygodniu patronuje nam:

 • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik-założyciel Albertynów. , który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

 –  W sobotę  spotkanie modlitewne młodzieży  z całej naszej Diecezji  w Bazylice w  Wiślicy. 

=============================================

 

 

 

 

ZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   – 06  czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

 1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność.

2.Jutro -w poniedziałek -o godz.15.00- pogrzeb +Władysława Staniszewskiego z Zysławic

3.Od wczoraj przeżywamy w naszym  kościele i w całej naszej Parafiiradosną tygodniową      Peregrynację Św. Rodziny w  Obrazie   Św. Józefa

Codziennie będą sprawowane Msze św. o godz. 9.00 i o godz.18.00 , z nabożeństwem    do  Najświetszego  Serca  Pana  Jezusa, z Procesją  Eucharystyczną w  Oktawie Bożego  Ciała i   Apelem Jasnogórskim .

-Na tę Mszę św. o godz.18.00 i nabożeństwa zapraszamy w miarę   możliwości  całe Rodziny  z całej naszej Parafii.

4-  W poniedziałek zapraszmy szczególnie : MAJKOWICE  ,ZYSŁAWICE, JANKOWICE i   ŁAPSZÓW.  Msza św.o godz.9.00 w int. wszystkich wdów i  wdowców z całej naszej Parafii.

5.We wtorek – zapraszamy :DOLANY . MODRZANY, ZAGAJE, JAKSICE, MACIECZYNĘ   , MORSKO i WROCZKÓW.

Na Mszę św. o godz. 9.00-prosimy przywieź chorych, starszych z całej Parafii.

 

 1. W środę przez cały dzień szczególnie zapraszamy ;KSIĄZNICE MAŁE, BISKUPICE, KSIĄŻNICE WIELKIE.

W środę będziemy się modlić przez cały dzień szczególnie w intencjach wszystkich   mężczyzn w naszej Parafii ,mężów, ojców, kawalerów ,samotnych.

 1. W czwartek będziemy się modlić za wszystkie małżeńtwa i rodziny ,aby były  Bogiem  silne naśladując św. Rodzinę  z Nazaretu i które przybędą na  godz.18.00 na  zakończenie    Oktawy Bożego Ciała w tym cała asysta w strojach.- jak w Boże Ciało. .
 2. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.    Jest  to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

Na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do Bierzmowania  w raz  z rodzicami i   pozostałą młodzież  z całej Parafii .Będziemy się modlic o nowe powołania kapłańskie ,zakonne i misyjne.

 1. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 2. W sobotę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich parafian, gdyż będzie zawierzenie opiece        Sw. Józefa naszych  Rodzin i pożegnanie tego Obrazu św. Józefa-św. Rodziny z Nazaretu. .

Przybywajmy licznie moi Kochani na te Msze św. przez cały tydzień i osobistą adorację, gdyż  kościół   codziennie będzie  otwarty dla przybywających na  modlitwę. .

 1. W piątek- był pogrzeb + Ireny Kłoda z Majkowic.  Prosimy dla  niej i dla wszystkich naszych  zmarłych o wieczne  szczęście w niebie. .
 2. Wszystkim obchodzacym Imieniny i Jubileusze składam serdeczne życzenia. 

9.”Bóg zapłać” wszystkim za Msze św,  modlitwy  i życzenia składane z racji moich Imienin.-jutro -7 czerwca. Wszystkim pragnąłbym spojrzeć  w oczy , uścisnąć   dłonie  zapewniając o pamięci w  modlitwie o  Was  wszystkich  i nadal proszę o modlitwę za nas księży i za nasze Siostry Betanki.

====================================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

==================================== 

 

 

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE         –   16 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

 2.Dzisiaj Msza św. i poświecenie pól o godz.15.00 w Jaksicach Parceli Górnej i o godz.18.30  dla  mieszkańców Ksiąznic  Wielkich Parceli Dolnej .

3.  Przez cały „Biały  Tydzięń „ dzieci   pierwszokomunijne wraz z rodzinami  modliły  się pobożnie uczestnicząc we Mszach św. i nabożeństwach  majowych o godz.18.00.

     Zapraszamy  wszystkich serdecznie kto będzie  mógł  codziennie w tygodniu na godz.18.00 na  Mszę św. i  nabożeństwo   majowe z  miłości do Boga i Matki  Najświetszej .

 W środę o godz.15.00 będzie pogrzeb z kaplicy + Henryki Konopy z Książnic Wielkich Parceli Górnej.

 Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 6.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1.   W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności  Otylia Pituła   z Majkowic.  Pamiętajmy o  niej i o naszych zmarłych w modlitwach oraz  wspierajmy się  nawzajem słowami wiary i miłości.

 

8.Zakupilem bezdotykową ,automatyczną kropielnicę ,abyśmy po tych kilkunastu miesiącach utrudnień spowodowanych pandemią koronowirusa-  zgodnie z  tradycją  wchodząc do naszego kościoła mogli przeżegnać się  jako dzieci Boże mając dłoń zroszoną wodą święconą zachowując jednak w pełni przepisy  sanitarne w trosce o nasze zdrowie.Wystarczy  przybliżyć dłoń pod kropielnicę i nastąpi   jej  zroszenie wodą święconą-potem czynimy znak krzyża z wiarą i miłością w  sercu.

 Przez 2 pełne dni 3 zatrudnieni pracownicy wykosili cały  cmentarz i skarpy wokół cmentarza, aby to miejsce święte było wyrazem naszej wdzięczności i pamięci   o naszych ukochanych  zmarłych. Ale dbajmy w  ciągu  całego  wszyscy o groby  naszych zmarłych,  którym tak  wiele zawdzięczamy.

10.Polecam dziesiejszą   „NIEDZIELĘ ‘ i „MISJE  DZISIAJ „

 ============================================

 

 

 

 

 

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY-     –   11 kwietnia 2021 r.

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku.  Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą dzisiaj  jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna  77  Tydzień Miłosierdzia.

Modlitwą i ofiarami złożonymi  dzisiaj na tacę z serca wspomagamy dzieła prowadzone przez ‘Caritas „ w naszej Kieleckiej  Diecezji.

                Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr w  naszym  codziennym życiu. .

 Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

 

 1. Przed 11 laty – 10 kwietnia 2010 r.  dotknęła nas- jak pamiętamy –  tragedia katastrofy    samolotowej   pod  Smoleńskiem.  .

Na katyńskiej ziemi, która nosi w sobie ofiarę z życia kwiatu polskiej inteligencji lat  II  wojny  światowej, została złożona ofiara przez  96  osób  tych, dla których Bóg, honor i ojczyzna były najwyższymi wartościami.

 Wczoraj-dzięki transmisji przez TV „TRWAM „  o godz 19.00 łączyliśmy w  czasie  Mszy Świętej sprawowanej w archikatedrze w Warszawie w  modlitwie o  wieczne  zbawienie dla  pary prezydenckiej: Lecha i Marii Kaczyńskich  i pozostałych ofiar katastrofy  samolotowej pod  Smoleńskiem. .

           4..Dzisiaj o godz.  15.00  w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy w naszych domach  Koronką do miłosierdzia Bożego.

 Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

 

5.. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. .

7..Polecam dzisiejszą „Niedzielę’ oraz książeczkę „Sw. Siostra Faustyna  Kowalska”.

 8.Teraz wystawienie Najświetszego Sakramentu i  nabożenstwo do „Bożego Miłosierdzia .‘

===========================================

 

 

 

 

NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 04. 04.  2021r.

 

 

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE –

Razem z Ks. Andrzejem i naszymi Siostrami :Gabrielą,Lucjaną i Gorettą życzymy    Wam Kochani na te Święta  Wielkanocne :wielu  łask od  zmartwychwstałego  Jezusa Chrystusa , nieustannej opieki Matki  Bożej , dużo zdrowia , wzajemnej życzliwości                i dobroci serc bliźnich.  

    Mimo  trudnych dni walki  z pandemią , nie  traćmy  ducha.   Miłosierny Pan jest naszą  nadzieją . Trwajmy  z milością  na  modlitwie –  mocni   w  wierze. Tęsknimy za  Wami i modlimy  się, abyśmy jak najszybciej z Bożą pomocą     mogli przeżywać  Msze św. razem  , licznie  w  naszym  kościele. „Szczęść Boże „!

 1. Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. -Rezurekcja o 7.00; 9.00; 11.00 i  17.00.! (czas letni .)

2.Przypominamy, że od 27 marca  wewnątrz naszego  kościoła może uczestniczyć  we   Mszy św. jednocześnie 19 osób , nie licząc księży  i sprawujących  posługę liturgiczną.

Pozostali wierni zajmują ławki  przed kościołem uczestnicząc we  Mszy  św.

Niech nasze domy  staną się Kościołami Domowymi. Uczestnicząc w domu  z wiara  i miłością we Mszy św. transmitowanej przez telewizję  czy radio starajmy  się  zachowywać   tak jak byśmy byli  w  kościele w  skupieniu i z pełnym zaangażowaniem    Niech to będzie świąteczna  liturgia  domowa łącząca nas ściśle ze Zmartwychwstałym     Panem –  przez komunię duchową.

3.W  ramach oktawy  Wielkanocy jutro  przypada drugi  dzień  Świąt- Poniedziałek  Wielkanocny .Zadbajmy o przeżycie Mszy sw. tak  jak w Wielkanoc.

Jutro  modlitwami i ofiarami  na tacę złożonymi z  serca jak w każdym  roku    będziemy wspierać  Katolicki Uniwersytet  Lubelski kształcący ponad 20 tys. studentów.   

Pamiętajmy w serdecznych  modlitwach o naszych ukochanych zmarłych nawiedzając  często ich groby  na  naszym cmentarzu. .       

 1. Zachęcamy Was – Kochani  nadal do  modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia      w  ramach  Nowenny przed Świętem  Miłosierdzia  Bożego , które będziemy przeżywać      w przyszłą niedzielę  oraz do modlitwy różańcowej -jak wielu to czyni -o godz.12.30  albo o 20.30   dzięki  Telewizji „Trwam „.-„Apel  Jasnogórski”.

Zachowujmy te obostrzenia sanitarne w trosce o  zdrowie każdego  z nas.

 1. Polecam wartościowe 3 numery „Dobre Nowiny „w  podarunku –  gratis-  dla     naszych  rodzin.      Zabierzmy  sobie z przedsionka  kościoła. .  

6.Przeżywajmy te Święta wielkanocne w miarę możliwości w  kościele i w  naszych      rodzinach  w głębokiej  radości i nadziei na lepszą przyszłość  z Bożą pomocą.

=============================================

 

 

 

 

NIEDZIELA PALMOWA –  CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE –    28 marca 2021r.

   1.Rozpoczynamy dzisiaj Wielki Tydzień , w którym będziemy przeżywać mękę , śmierć i     chwalebne zmartwychwstanie  naszego Zbawiciela Jezusa  Chrystusa.       Dziś, w Niedzielę Palmową wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, rozważamy opis  Jego  wydarzeń zbawczych  i błogosławimy palmy.

W poniedziałek o godz.15.00- pogrzeb + Mieczysława  Tomczyka z Biskupic.                                                                              

Możliwosć spowiedzi codziennie przed Mszą św. , w środe od 15.30 i w czasie  adoracji w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek wieczorem.                                                  

     Do   chorych zamiast w I piątek  pojadę z Komunią św. w środę od godz. 9.00.

„Bóg zapłać !” parafiankom z Ksiąznic Wielkich P.Dolnej i z Majkowic za  piękne  Palmy na chwałę Jezusa Chrystusa  naszego  Zbawiciela – Syna  Bożego. .

       „Bóg zapłać’pracowitym parafiankom z Rodziny Bł. Edmunda  Bojanowskiego     za wysprzątanie całego naszego kościoła i jego otoczenia na Świeta  Wielkanocne.

2.Za 3 dni  Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Zachęcamy do pozostania w domach i uczestnictwa w liturgii Triduum za pośrednictwem środków masowego przekazu (np. w TV z Jasnej Góry,czy z Watykanu ,  z Łagiewnik ,  z Warszawy..)

Przypominamy, że w związku z epidemią w naszym kościele  w liturgii nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 19  osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

Uczestnicząc z wiarą i miłością  w domu  we  Mszy Św. transmitowanej przez  telewizję czy radio starajmy  się  zachowywać  tak , jakbyśmy byli w kościele (skupienie, postawy ciała i , zaangażowanie). Niech nasze domy staną się Domowymi Kościołami..

Wielki Czwartek –dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.  Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz.18.00.   Adoracja indywidualna przy głównym ołtarzu  do 21.00. Możliwość przystąpienia do  spowiedzi   św..

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci na krzyżu Jezusa Chrystusa. Zachowujemy post ścisły.   W godzinie śmierci Jezusa o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz.17.00- Droga  Krzyżowa- dla  wszystkich . Po Drodze Krzyżowej ok.17.30-  Liturgia Męki  Pańskiej , adoracja krzyża (bez ucałowania), komunia święta oraz przeniesienie Najswiętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. .  Adoracja  będzie do godz. 22.00.  Możliwość  przystąpienia  do spowiedzi św.

 • Wielka Sobota – adoracja Najśw. Sakramentu przy Grobie Pańskim i rozważania Męki i Śmierci Chrystusa. Poświęcenie pokarmów będzie o godz. 9.00; 10.00; 11.00 i 12.00  dla  wiernych  wokół kościoła z zachowaniem wszelkich przepisów sanitarnych w trosce o zdrowie nasze i  każdego  bliźniego. .
 • Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz.19.00- przynosimy świece.
 • Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będzie o godz.7.00.!
 • Msze św. w Wielkanoc o godz.9.00, 11.00  i  17.00.                           (po zmianie na czas letni).
 • ===================================

Wielki    Czwartek –

 Msza św. – 18.00.

Adoracja  do 21.00

 Wielki    Piątek –

Adoracja : ( 7.00- 16.00)

Droga Krzyżowa i liturgia

          17.00

Adoracja – do  22.00.

 

Wielka   Sobota-

Poświęcenie pokarmów

-wokół kościoła i Adoracja :

9.00  ; 10.00;  11.00 i  12.00 .

Liturgia wieczorna-

Wielka Sobota

Wigilia  Paschalna- 19.00.

 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego-    Wielkanoc 

 

 

 

 

 

 

 

 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU              -21 marca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą  -w piątą   niedzielę Wielkiego Postu – w tej trudnej sytuacji w Polsce  i na całym świecie  z powodu pandemii koronawirusa  zachęcamy wszystkich do osobistej codziennej modlitwy  oraz w czasie transmitowanych  Mszy sw.przez TV    polską, która broni wartości Bożych ,polskich i rodzinnych.

 W miarę możności  módlmy  się również- jak to  wiele osób  w  naszej  Parafii czyni –  o godz.15.00  Koronką  do Miłosierdzia Bożego   o ustanie epidemii koronawirusa, o uzdrowienie dla chorych, o łaski Boże i roztropność dla  rządzących ,  dla lekarzy, wszystkich pracowników służby zdrowia  oraz    dla wszystkich  służb  mundurowych w  Polsce i na całym   świecie. .

Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w domach, o 20.30   oraz do przeżywania Apelu Jasnogórskiego o 21.00-dzięki TV „Trwam”.

Przybywajmy w niedziele  na Msze św. do kościoła, a ci którzy ,w tej trudnej sytuacji  pozostali w domach  niech przeżywają  tę    Mszę sw. pobożnie tak jak wcześniej  głęboko i owocnie przezywali te Msze sw. będąc  w kościele .

Zachowujmy konieczne  przepisy  sanitarne : maseczki, dystans i dezynfekcję    rąk  w  trosce o zdrowie  bliźnich i  nasze zdrowie , które jest darem Bożym

 1. Od 19 do 25 marca modlimy się w czasie Mszy św.  po  Komunii św. tak  jak  w całym Kościele o ochronę każdego życia    Litanią  do św. Józefa i modlitwą św. Jana Pawła  II.

 W środę zapraszamy dzieci, które są zdrowe na Drogę Krzyżową o godz.16.00,         w piątek  dorosłych i  wszystkich na Drogę Krzyżową  również na godz.16.00,          a w sobotę o godz. 10.00  nabożeństwo Drogi Krzyzowej poprowadzi młodzież przygotowująca się  do    Sakramentu  Bierzmowania . Obecność młodzieży  bardzo  ważna w tym przygotowaniu serc  na przyjęcie Ducha św. i Jego Darów.

 W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Przybądźmy w czwartek na Mszę św.o godz.  7.00 albo o  16.00    z miłości do Boga i Matki Najświętszej.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 2. Polecam dzisiejszą ‘Niedzielę”, „Misje dzisiaj’, książeczki „ Wszystko o Eucharystii” i „Wszystko o św. Józefie.”oraz bezpłatnie miesięcznik „Dobre Nowiny”   również o św.Józefie „    dla  naszych  rodzin,aby naśladowały tę Św. Rodzinę .
 3. „Bóg zapłac !” wszystkim za ofiary na banery na dekorację i kwiaty do Ciemnicy i do Grobu Bożego „
 4. Możliwośc przystąpienia do spowiedzi wielkanocnej codziennie przez  kilkanaście  minut  przed każdą Mszą św.

=================================================

 

 

 

 

 

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –  14 marca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj w czwartą niedzielę Wielkiego Postu w tej trudnej  sytuacji w Polsce  i  na całym  świecie z powodu pandemii koronawirusa Kościół wzywa  nas  wszystkich  do budzenia  w  sercach głębokiej  radości.
 2. Jej źródłem jest  nasza  głęboka  wiara i miłość do  Miłosiernego  Zbawiciela Jezusa Chrystusa  Syna  Bożego ,  któremu zawierzamy  każdego  dnia nasze  rodziny i  narody     na   całym  świecie.    

 Miłosiernemu Bogu dziękujemy za owocne przeżycie przez nas Rekolekcji Wielkopostnych , za przebaczenie otrzymane w Sakramencie Pokuty – w czasie spowiedzi św. , abyśmy  trwając w  łasce  uświęcającej przez  długi czas mogli godnie przyjmować  Pana Jezusa  do naszych  serc  i pomagać sobie codziennie w tej  wspólnej  drodze do nieba.

 Niech  każdy z  nas odpowie w  sercu Panu Jezusowi ,  czy  owocnie  przeżył ten czas Rekolekcji Wielkopostnych?.

Modlimy się za tych,którzy z powodu pandemii może już dłuższy czas nie byli u spowiedzi św.,aby przeżyli radość spotkania z Miłosiernym Panem,który  przebacza nam wszystkie nasze winy ,gdy ze  szczerym żalem je  wyznajemy i  i pragniemy się poprawić w dalszym życiu. Każdy prawdziwy katolik powinien przystąpić do spowiedzi św.w okresie  Świąt Wielkanocnych.

 W środę zapraszamy wszystkie dzieci ,które są zdrowe na Drogę  Krzyżową   o  godz. 16.00 i na Mszę św.

5.W sobotę o godz.10.00- Droga Krzyżowa i Msza św.  dla Młodzieży przed Bierzmowaniem – obecność  wszystkich młodych  bardzo  ważna. .

 W piątek o godz.16.00-Droga Krzyżowa dla wszystkich i  Msza św..

.W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa,0blubieńca Najświętszej Maryi Panny.

W tym dniu będziemy  się  modlić za wszystkich mężczyzn : kawalerów, mężów, ojców, dziadków ,aby z pomocą Bożą  naśladowali  Św. Józefa i wypełniali swoje życiowe  powołanie będąc obrońcami  życia każdego dziecka  i  stróżami   swoich  rodzin w tych  trudnych   czasach .

 W kaplicy NMP Niepokalanie  Poczętej mamy po konserwacji  piękny  obraz św. Józefa z  Dzieciątkiem Jezus. .W piątek będzie tam nabożeństwo  o wstawiennictwo  św. Józefa  u  Pana Boga za naszymi  rodzinami.

7.Wszystkim Józefom i innym  solenizantom  oraz jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej  i  św. Józefa na każdy dzień.

Polecam „Niedzielę”. „Misje dzisiaj „ książeczki „Wszystko o Eucharystii” oraz  „Wszystko  o św. Józefie”.

 1. Nabywając „ Baranki” do koszyczka które otrzymaliśmy z „Caritasu „ w Kielcach    swoimi ofiarami z  serca  pomożemy biednym dzieciom oraz  chorym  i cierpiącym.

10.-„1%”podatku na dzieła „Caritas „ przy  rocznym rozliczeniu podatku”do końca IV .

================================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       – 28  lutego  2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę  oraz udział w  nabożeństwach   wielkopostnych  i Rekolekcjach parafialnych.

 2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. „Bóg zapłać” wszystkim za modlitwy  i ofiary  na tacę   złożone z   serca  dzisiaj na  dzieła  misyjne  Kościoła  

 1. Wszystkie dzieci zapraszamy w środę na nabożeństwo „Drogi Krzyżowej” o godz.16.00 oraz Rodziców z dziećmi z klas III, gdyż będzie poświęcenie książeczek do I Komunii św.
 2. W I czwartek miesiąca w czasie Mszy św. i nabożeństwa o godz. 7.00 będziemy się       modlić  o nowe  powołania  do kapłaństwa i  życia  konsekrowanego.

 W I piątek o godz.16.00   Droga  Krzyżowa, a po niej Msza sw. i nabożeństwo do  Najświętszego  Serca  Pana Jezusa.     Proszę , aby  Rodzice przybyli z dziecmi z    klas IV ,które  odprawiają sobie 9 pierwszych piątków miesiąca po I Komunii  św.

       Młodzież ,która przygotowuje  się do  Bierzmowania  zamiast nabożeństw   w kościele     w  tym     tygodniu  będzie uczestniczyć we Mszy św.  8 i 9 marca  o godz.17.00  i     przystąpi do spowiedzi  w  czasie naszych  Rekolekcji.

        W I piątek od godz.9.00 pojadę do naszych chorych z  Najświętszym  Sakramentem.

 1. Starajmy się  jeszcze  liczniej  uczestniczyć    w „Gorzkich  Żalach”  w  niedzielę –         o  godz.16.00. i w piątek  w nabożeństwie  „Drogi Krzyżowej o godz.16.00. 

   W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 3-dniowe   RekolekcjeWielkopostne.  

Módlmy   się  owocne  przeżycie  tych  Rekolekcji Wielkopostnych przez  wszystkich  parafian :dzieci , młodzież i  dorosłych..                 

7.Polecam :„Niedzielę” i ”Misje dzisiaj”  oraz dla  dzieci „Mały G. Niedzielny”..

Zabierzmy dla  każdej  rodziny  nowy  nr miesięcznika  „ Dobre Nowiny „ są gratis-  -poświęcone   św. Józefowi  -Oblubieńcowi  NMP   i  Opiekunowi  św. Rodziny..   

 8.Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

– w czwartek 4 marca –w dniu  św. Kazimierza  królewicza, czciciela Najświetszego Sakramentu   i Niepokalanej NMP  będzie Msza sw.  koncelebrowana  o godz.7.00  dziękczynno-błagalna w int. naszego Rodaka Ks. Bpa Kazimierza Gurdy  Pasterza Diecezji  Siedleckiej   oraz w int. Ks. Prałata Kazimierza Bogdała -rezydenta w Koniecpolu.   

9. We wtorek był pogrzeb +Jana  Biernata z Książnic  Małych.

Módlmy się do Miłosiernego Boga o powstrzymanie tej  pandemii koronawirusa w Polsce  i na  świecie  i zachowujmy  wszelkie wskazania  skierowane przez rządzących w naszym kraju  dla ochrony życia  i zdrowia  własnego i  naszych  bliźnich .

 ===============================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  –    21 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia.

 Jezus Pan  przez 40 dni przebywał  na  pustyni, modlił się, pościł i odrzucił  trzykrotne  pokusy  szatana. Zbawiciel uczy nas jak stanowczo zwalczać pokusy szatana i przemieniać nasze serca w  rozpoczętym czasie W. Postu .

 1. Naszą miłość do cierpiącego Jezusa Chrystusa i  Matki   Bożej  Bolesnej   wyraźmy przez  nasz liczny  udział w  nabożeństwach pasyjnych, aby uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Naśladujmy w tej miłości i pobożności     naszych rodziców,którzy w  tej wierze  nas wychowali -dając BOGA jako SKARB.

W piątek o godz. 16.00 -Droga Krzyżowa  dla wszystkich  i  po niej Msza św.

.W środę  o godz. 16.00 Droga Krzyzowa  dla  wszystkich dzieci  z  naszej Parafii ,  a szczególnie  dla przygotowujących  się do I   Komunii św. , które przybędą razem  z  Rodzicami . „Pozwólcie Dzieciom przyjść do  Mnie”…

 

W  soboty w  godz. 10.00 Droga Krzyżowa dla  Młodzieży  i spotkanie przygowujące do  Sakramentu Bierzmowania .Obecność Młodzieży  obowiązkowa.  Pomoc i troska  Rodziców jest w tym przygotowaniu swoich dzieci do Bierzmowania jest  bardzo ważna.

3.W  niedziele o gdz.16.00 Gorzkie Żale z  kazaniem pasyjnym ,a po nich Msza św.    = Jutro Święto   Katedry  św. Piotra. Apostoła.

 4. W przyszłą niedzielę „ Ad Gentes’-w Dniu  Modlitwy ,Postu i solidarności z Misjonarzami Polskimi-  modlitwą i ofiarami  na  tacę  wspomożemy ich  ofiarna  posługę w 99 krajach świata .( w r.2020 -3,5 mln.z ofiar Polaków)

 1. Modlimy się za + Waldemara Samek,którego pogrzeb był we wtorek i za naszych ukochanych zmarłych przy naszych osobistych modlitwach.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli przeżywanej na Mszy św.i w naszych  rodzinach.

Kto czuje się zdrowo niech przybywa na Mszę sw. do kościoła i przystępując do  Komunii św. jednoczy  się  najpełniej z Chrystusem ,który nas prowadzi do  Domu  Ojca   niebieskiego.   .

 1. Bóg zapłać” wszystkim ,którzy zgodnie z tradycją złożą ofiary  jako  Dar serca do puszek  na ołtarzach  bocznych na kwiaty i  dekoracje do  Ciemnicy i do Grobu  Pańskiego.

8.Modlimy  się codziennie przez orędownictwo Matki  Bożej o powstrzymanie tej pandemii koronawirusa w Polsce  i na świecie i zachowujmy nakazane środki :maseczki, dystans i dezynfekcję rąk w  trosce  o zdrowie i życie  każdego  człowieka.

9.Kurs Przedmałżeński dla młodzieży  – (2 dni) w klasztorze  w Hebowie- (19-20 .marca). Zgłoszenia telefonicznie -668 864 709 .

 1. Polecam dzisiejszą „Niedzielę”, dla dzieci „Mały Gość Niedzielny „ i „Misje dzisiaj ‘-jako pomoc dla misjonarzy i misjonarek.
 2. Zachęcam do medytacji  w tym świetym  czasie Wielkiego Postu   przy naszym Ołtarzu Mariackim Wita Stwosza- w naszym kościele-       www.veitstosskw.pl

================================================= 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

===============================================

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         –     14 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. 5.W piątek nabożeństwo Drogi  Krzyżowej  dla  dorosłych i dla  wszystkich o  godz. 16.00 , a po nim Msza św.

Od  27 lutego w każdą sobotę o godz. 10.00  w Wielkim Poście będzie Droga  Krzyżowa  dla młodzieży przygotowującej  się  do Sakramentu Bierzmowania.

6.. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym    a po nich Msza sw.   Zachęcamy  do licznego udziału w Gorzkich Żalach ,szczególnie  kobiety i mężczyzn jak w  latach poprzednich z miłości  do cierpiącego Jezusa  Chrystusa.

7.. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10..Polecam  dzisiejszą „Niedzielę” oraz  gratis „Dobre  Nowiny’,które  zdobyłem dla  rodzin naszej Parafii. 

 ===========================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU-  31 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują.

 2.    We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem gromnic i świec jak w niedzielę o godz 7.30; 9,00,  11.00 i o 1600. .Bedziemy  się modlic w intencjach naszych  Sióstr i  osób życia konsekrowanego,  które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.

Będziemy również jak co  roku ofiarami na tacę wspierać klasztory kontemplacyjne w  naszej  Diecezji Kieleckiej.

Na Mszę  św. o godz. 16.00 zapraszamy  dzieci z klas III  przygotowujące  się do  I Komunii sw.  wraz z Rodzicami ,gdyż będzie poświęcenie świec dla dzieci.

W środę 3 lutego Błażeja, Bpa męczennika , patrona chorych na gardło..

 W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

 W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od 15.30 , a o 16.00 Msza św i nabożeństwo wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Bardzo ważne spotkanie  z  młodzieżą   przygotowujaca  się  do Sakramentu        Bierzmowania .Prosimy ,aby Rodzice  przybyli z  dziećmi,które  odprawiają sobie  9 pierwszych  piątków  miesiąca po  I Komunii św.   

 Do chorych pojadę  z  Komunią św. w   I piątek  od  godz.9.00.

W I sobotę o godz. 7.00 Msza sw. i nabożeństwo wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 Wczoraj pożegnalismy + Krystynę Grzesikowską. Pamiętajmy o zmarłych w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 W tym tygodniu patronują nam:

– w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

– w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

===============================================

Wizyta  duszpasterska  w rodzinach, które  zapraszają  Księdza do  wspólnej    modlitwy o Boże błogosławieństwo  i  opiekę  Matki  Bożej w  nowym  roku  Pańskim 2021: 

PONIEDZIAŁEK  – od 9.00-  ZYSŁAWICE  –   2  Księży .

 ŚRODA                 -od. 9.00-  BISKUPICE  PARCELE

             od 15.00- KSIĄŻNICE WIELKIE PARCELA GÓRNA

 CZWARTEK– – od– 9.00- KSIĄŻNICE      WIELKIE   – DOMY WOKÓŁ KOŚCIOŁA.

                               -od  15.00-    DOLANY 

SOBOTA-             od 9.00     –  KSIĄŻNICE   WIEŚ-   2 Księży .

================================================== 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      –    24 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Słowa Bożego ,którą ustanowił rok temu  Ojciec  św. Franciszek. .

2.Dzisiaj w całej  Polsce w „Dniu  solidarności z Chorwacją „ modlitwą  i ofiarami   na  tace składnymi  jako Dar  serca pomagamy tym cierpiącym  naszym  bliźnim na  skutek strasznego trzęsienia ziemi.

3.Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

4.Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

3.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

4.Wczoraj byliśmy z Ks. Andrzejem, naszymi Siostrami i delegacją z naszej Parafii  na pogrzebie   + Barbary – Mamy  Siostry Lucjany -naszej  organistki w jej rodzinnym kościele w Tarnogrodzie k/ Biłgoraja (ok. 240 km.).

Pamietajmy w modlitwie o +Barbarze i o naszych zmarłych prosząc Milosiernego  Pana  o ich  wieczne  szczęście  w niebie.

5.W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego  nawrócenie;

– we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;

– w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.

Zachęcajmy tych ,którzy są zdrowi, aby  przybywali na Mszę św.a pozostali niech przeżywają      Mszę św. w domach dzięki transmisjom TV.       Kościół jest ogrzewany.

=================================================

Wizyta  duszpasterska  w rodzinach, które  zapraszają  Księdza do  wspólnej    modlitwy o Boże błogosławieństwo  i  opiekę  Matki  Bożej w  nowym  roku  Pańskim 2021: 

PONIEDZIAŁEK–  25 stycznia –    od 9.00- ŁAPSZÓW-   2  księży.

 WTOREK–              –    od 9.00- –   JAKSICE   Parcela  Górna.                                           Od 15.00- JAKSICE  Parcela  Dolna.

 ŚRODA–                    – od  15.00-   JAKSICE  WIEŚ –   2 księży.

 CZWARTEK-        od  9.00 – KWANDRA  I  RADŁÓW                                    Od 15.00- KSIĄŻNICE  WIELKIE   Parcela Dolna.

 PIĄTEK          –         od  15.00- BISKUPICE  WIEŚ-    2   księży.

 SOBOTA               –od  9.00-  KSIĄŻNICE   MAŁE –   2  księży .================================================

 

===============================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NIEDZIELA   CHRZTU    PAŃSKIEGO     -10 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

Dziękujemy Bogu Miłosiernemu  za to,  ze  czasie  Chrztu  św. obdarzył nas łaską uświecającą i uczynił nas  przybranymi  swoimi  dziećmi.

Zapraszamy w środę na  Mszę sw. o godz.7.00 i Nowennę  do  Matki  Bożej Nieustajacej  Pomocy…

 3.. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 W związku z kwarantanną  narodową wizyty duszpasterskiej w  naszych  rodzinach , czyli  kolędy  w tym tygodniu  nie  będzie .

W przyszlą   niedzielę  podam ogłoszenia  dotyczące  formy  wizyty duszpasterskiej  -modlitwy –  uproszenia  blogosławienstwa  Bozego dla  wszystkich  parafian w tym  Nowym  Roku  Pańskim 2021.

 Polecam dzisiejszą „Niedzielę” oraz „Misje dzisiaj”.

W przyszłą niedzielę przedstawię sprawozdanie  parafialnych prac   gospodarczych    wykonanych w  2020roku.

 Kościół jest ogrzewany w trosce o zdrowie wszystkich, dlatego      zamykajmy   za sobą   drzwi.

Możemy zabrać do domu wodę święconą , która jest w przedsionku       kościoła.

===================================================

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM-  3  stycznia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj I niedziela stycznia -Adoracyjna.

 1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia. Proszę dokonać zmian tajemnic różańcowych w Kołach Żywego Różańca i  modlić się wg.intencji podanych przez Ojca św. Franciszka.

 W środę – 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków.

Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), albo (K+ M +B ) dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”.

Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

 Zakupiłem  dla naszych  rodzin  zestaw w torebeczce ; kreda, węgielek i kadzidło ,aby  zapalić w domach  na żaroodpornej  podstawce i pomodlić się za całą rodzinę. Dobrowolne ofiary  na  Misje przy pobieraniu tych torebek. 

Nie będzie  z powodu pandemii tych pięknych Orszaków Trzech Króli- które były w poprzednich latach w ok. 700  miastach w Polsce.  Będzie uwielbienie Narodzonego Jezusa Chrystusa na Mszach św. w kosciołach.

 1. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego tego dnia będą zbierane ofiary na   tacę  jako    nasz   Dar Serca  na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę dobroci  waszych  serc i hojności  na pracę  Misjonarzy.
 2. Będziemy mogli zabrać do  naszych  domów wodę   świeconą   w swoich swoich naczyniach. 

 W I czwartek miesiąca będziemy się modlic w czasie Mszy  sw. o godz.7.00  o  nowe  powołania kapłańskie, misyjne  i  do życia konsekrowanego.

5.Do chorych  z   Komunią św. pojadę 8 stycznia – w  piątek od  godz.  9.00.

 1. Wszystkim obchodzącym Imieniny i Jubileusze składam życzenia.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 1. Można sobie nabyć kalendarz na 2021r. z Bł. Edmundem Bojanowskim , a  także duży Kalendarz  z obrazami ,w którym są 3 obrazy z naszego Ołtarza  ze Szkoły  Wita  Stwosza.

9.W związku  z  kwarantanną  narodową wizyta  duszpasterska w rodzinach naszej Parafii  na razie nie odbędzie się .  Zobaczymy jaka będzie możliwość  odbycia kolędy w odpowiednim czasie.

 Teraz nasza comiesięczna adoracja Najświetszego  Sakramentu.

===================================================

 

NIEDZIELA   ŚW.  RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA —

                                  27 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas. Zawierzajmy nasze i wszystkie rodziny : Jezusowi przez orędownictwo  Matki  Bożej i św. Józefa i  naśladujmy  w  codziennym życiu tę Świętą Rodzinę.

Zbliża się koniec roku. W czwartek – 31 grudnia zapraszamy o godz.16.00-na Mszę sw. i dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się   Nowy  Rok  Pański  2021.

 

 1. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty. Rozpocznijmy nowy rok w Imię  Boże na Mszach sw.

5.W I piątek stycznia czyli w Uroczystość Sw. Bożej Rodzicielki nie będę odwiedzał  chorych z Komunią św. ,ponieważ Msze  św.w   piątek  będą jak w niedzielę.

W I sobotę miesiąc-  2 stycznia-  o godz.7.00-  Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

W  związku z kwarantanną narodową wizyta duszpasterska w rodzinach naszej  Parafii  jest planowana  o  ile będzie  to   możliwe w późniejszym  odpowiednim  czasie.  .

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W czwartek pożegnaliśmy śp. Władysławę Skalską z Majkowic. 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.

„Bóg zapłać „mieszkańcom Majkowic za dar 10 worków  pszenicy 

(w tym -Spółdzielnia -4 worki)oraz 500zł. dla WSD    w Kielcach. 

Modlimy się do Miłosiernego Boga o powstrzymanie tej pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Zachowujmy wszyscy maseczki , dezynfekcję i dystans w  trosce o zdrowie i życie każdego człowieka . 

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM,którzy  w  tym trudnym  dla  wszystkich czasie wsparli   naszą  Parafię   swoją ofiarą złożoną    z dobroci serca w  kościele  jak  też  przekazem na  konto  Parafii   –

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  –  „ BÓG ZAPŁAĆ.  ! „

==============================================

 

 

 

 

 

CZWARTA   NIEDZIELA    ADWENTU         –   20   grudnia   2020  r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W ostatnie dni Adwentu zapraszamy na Msze św. rano o 7.00 albo na „Roraty „o godz.16.00.. W  czwartek-  o godz.  7.00 rano  ostatnie  „ Roraty „ .

 W najbliższy czwartek- przypada Wigilia przed Bożym Narodzeniem  ,a potem 2   kolejne świąteczne dni i Niedziela św. Rodziny.  

 2. W Wigilię   w naszych  rodzinach zadbajmy o  tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.  Zapalmy  świece wigilijne.

 1. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. (Zapalmy znicze na grobach).
 1. Zapraszamy do udziału w Pasterce z  czwartku  na piątek o 24.00,czyli o północy  w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt- w św. Szczepana  jak w każdą niedzielę.

       Pobłogosławione Opłatki dla  każdej  naszej rodziny z kartą swiateczną i życzeniami  otrzymujemy w Domu naszych Sióstr i  składamy dobrowolną ofiare  z  serca jako wynagrodzenie za  ich ofiarną posługę i utrzymanie Domu Sióstr przez  cały  rok.  

 1. Zachęcam do przystąpienia do spowiedzi św. W naszym kościele okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej dzisiaj na każdej Mszy św.

 Dzisiaj po   południu od 15.30, w poniedziałek, wtorek i środę-  rano przed  7.00  i po południu  od 15.30  dla wszystkich  oraz  ostatecznie w czwartek- od  6.30. przed  ostatnimi ‘Roratami „.

Chrystus narodzi się  prawdziwie w naszych sercach i będzie  nam błogosławił w życiu , kiedy przyjmiemy Go w czasie Mszy św. przystepujac do Komunii św.

 ======================================

 

 

 

 

 

TRZECIA   NIEDZIELA       ADWENTU  –   13 grudnia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

 Wspominamy 39 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.Wieczorem- o godz.19.30 dzisiaj zapalimy w naszych  domach-  w  oknach  świece  -jako  nawiązanie do  historycznych gestów św. Jana Pawła II  i Prezydenta    USA  Ronalda Regana.

 Nasze 3-dniowe Rekolekcje adwentowe przeprowadza Ks. Jan –Saletyn,abyśmy dzięki  refleksji   nad słowem Bożym, sakramentowi pojednania  przygotowali  się  do głębszego przeżywania   Uroczystości  Narodzenia Pańskiego. Proszę, abyśmy swoje obowiązki ułożyli tak, żebyśmy mogli skorzystać z tego daru łaski. Otoczmy modlitwą księdza Jana i cała naszą     wspólnotę parafialną. Plan  Rekolekcji jest umieszczony  w gablocie na tablicy ogłoszeń i  naszej internetowej   stronie Parafii.

 1. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
 2. Msza św. rano codziennie o 7.00 i „Roraty „o godz. 16.00,na które serdecznie zapraszamy.

 W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia.

 Początek codziennie o godz.16.00- W czasie modlitwy i rozważania tajemnic przedświątecznych dni wnikajmy coraz głębiej w misterium spotkania z przychodzącym do nas Bogiem.

 W czwartek 17. XII -w 84. rocznicę urodzin papieża Franciszka będziemy się modlić o zdrowie  dla  niego, potrzebne łaski w kierowaniu Kościołem i opiekę Matki  Bożej.

 8.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 9.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły :    Ewa Pytel  z Książnic Małych i  Janina Łucek   z  Zagaja.

 Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

10.:Jutro -w poniedziałek 14 grudnia – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora  Kościoła.

Bóg zapłać” za dar pszenicy i ofiary dla naszego WSD  w Kielcach –(wioski…)..

         Proszę pozostałych życzliwych parafian o Dar serca dla naszego WSD  w Kielcach  przygotowującego nowych kapłanów w Kościele Chrystusowym. 

 Poświęcone- pobłogosławione Opłatki w  poprzednią niedzielę otrzymujemy dla każdej rodziny w  naszej  Parafii od naszych Sióstr i składamy  dobrowolną ofiarę  z  serca jako  wynagrodzenie za ich ofiarną posługę i utrzymanie Domu Sióstr przez cały  rok.

  REKOLEKCJE  ADWENTOWE -od 13 do 15 XII. 2020r.

NIEDZIELA- 13.XII.

7.30 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.

9.00-   Msza św. z nauką rekolekcyjną.

11.00- Msza św.  z  nauka  rekolekcyjną.

16.00-  Msza św. z  nauką  rekolekcyjną.

 

PONIEDZIAŁEK-   14. XII.

14.XII- Dzień pojednania z Bogiem i bliźnimi.

Spowiedź-   (9.00-  12.00) i  (15.30- 17.00)

9.00-   Msza św. z  nauką  rekolekcyjną.

11.00- Msza  św. z nauką rekolekcyjną.

16.00- Msza św. – Roraty – z nauką dla dzieci i  młodzieży.

17.00- Msza św. z nauką dla wszystkich.     

      WTOREK-  15.XII.

 9.00-   Msza św. z  nauką rekolekcyjną.

11.00-  Msza św. z  nauką rekolekcyjną .   

16.00 – Roraty – z  nauką dla dzieci  i  młodzieży.  

17.00-   Msza  św. z  nauką  dla  wszystkich.

 „  Nie   zamykajmy  serc  zbawienia  nadszedł  czas….”

Niech nas  wszystkich Bóg  Miłosierny  błogosławi .

 ===========================================

 

 

 

============================================= 

       DRUGA NIEDZIELA ADWENTU      –    6 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W II Niedzielę Adwentu modlimy  się i ofiarami  złożonymi   z  serca  na tacę wspieramy  chrześcijan żyjących  w byłych krajach Związku Radzieckiego.

Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.Cieszymy  się ,ze w naszym kościele mamy tę piekną Figurę Sw. Mikołaja,która ma ponad 500 lat. Czy naśladujemy św. Mikołaja w tej dyskretnej miłości i obdarowania  bliźnich z dobroci serca. Dzieci otrzymają słodkie ciasteczka  od św. Mikołaja .

= Wczoraj była piekna uroczystość w Toruniu-29-lecie istnienia Radia „Maryja”.

Dziś po Mszy Świętej błogosławienie opłatków na stół wigilijny .Każda rodzina, każdy parafianin będzie mógł otrzymać te pobłogosławione Opłatki od naszych Sióstr Betanek. .

Nasza ofiara złożona  z serca z radością będzie wynagrodzeniem dla naszych Sióstr za ich ofiarną posługę w  naszej Parafii i utrzymanie całego Domu Sióstr przez cały rok.

Myślę, że mamy wdzięczne  serca i   prawdziwy gest hojnej dłoni.

 We wtorek -8.XII- będziemy przeżywać Uroczystosć Niepokalanego Poczęcia NMP.

Jako Dzieci kochające naszą Niepokalaną Matkę- Maryję przybądźmy na Mszę św.

Msze  św. będą jak  w niedzielę. :7.30. 9.00; 11.00 i 16.00-   Na Mszę św. o godz.16.00-      zapraszamy  dzieci przygotowujące  się do I  Komunii św, ,które otrzymają poświęcone medaliki z rąk  swoich matek i ojców.. 

 

4.W środę  o godz.13.00 będzie pogrzeb z kaplicy  +EWY  PYTEL  z Książnic  Małych.

                                               

 1. W przyszłą niedzielę pragniemy rozpocząć nasze Rekolekcje adwentowe, które będą trwały 3 dni .Pragnie je przeprowadzić Ks. Jan  – Saletyn z Mysłowic. Módlmy  się w int. Ks. Jana i o owocne przeżycie tych naszych  Adwentowych  Rekolekcji  parafialnych w tym    trudnym  czasie pandemii.

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 1. Modlimy się do Miłosiernego Boga o powstrzymanie tej pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Zachowujmy wszyscy maseczki , dezynfekcję i dystans w  trosce o zdrowie i życie każdego człowieka . 
 2. „Bóg zapłać!” wszystkim,którzy składają pszenicę i ofiary dla naszego WSD w Kielcach. (Jaksice P.G i Dolna oraz Książnice Wielkie P. Górna ).

Proszę o dobrowolne  dary z pozostałych wiosek zgodnie z naszą parafialną tradycją z gestem   szanującego się gospodarza.

 10.– W poniedziałek 7 grudnia – św. Ambrożego (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.

 1. Dzisiaj (teraz) nasza comiesięczna  adoracja  Najświętszego  Sakramentu.
 2. Kazda rodzina może  już nabyć  świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara z  serca ok. 6 zł.dla biednych i głodnych  dzieci .

==Jak w  poprzednich  latach możemy złożyć  dar  pszenicv, albo ofiarę na  nasze WSD  W  Kielcach.

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM,którzy  w  tym trudnym  dla  wszystkich czasie wsparli   naszą  Parafię   swoją ofiarą złożoną    z dobroci serca w  kościele  jak  też  przekazem na  konto  Parafii   –

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  –  „ BÓG ZAPŁAĆ.  ! „

 Cieszymy się, ze wykonaliśmy w trosce o piękno naszego  CMENTARZA  –  trzy  alejki z  kostki brukowej o powierzchni ok.600 m  ,których całkowity  koszt  wykonania  wyniesie                   ok. 50   tysięcy złotych.   

  Wasza troska o czystość  i piękno grobów jest wyrazem waszej  wiary , miłości i wdzięczności wobec naszych ukochanych zmarłych , dla  których  wypraszmy  u  Miłosiernego Boga  wieczną   radość  w niebie. . 

Nr konta bankowego naszej Parafii- Ksiażnice  Wielkie 

PKO BP S.A. -70  1020  2892  0000  5602   0185   6160 

===========================================

 

 

 

 

 

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA  –  22 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata-wprowadzona do kalendarza liturgicznego przez papieża Piusa XI w 1925 r. na zakończenie Roku Jubileuszowego.

Odnawiając  nasze  zawierzenie i uznając królewską  godność Jezusa  Chrystusa  pragniemy codziennie  budować Jego Królestwo :  prawdy i życia, łaski  i świętości , sprawiedliwości miłości , pokoju i zbawienia.

 Dziś podczas Mszy św. w czasie adoracji odnawiamy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana naszych serc i naszych  rodzin. Możemy dzisiaj uzyskać przez to nabożeństwo  dar odpustu  zupełnego.

 3.Dzisiaj  modlimy się za Zgromadzenie Sióstr Rodziny  Betańskiej w 90-tą   rocznicę   jego  powstania w to święto Patronalne – w Uroczystośc Jezusa Chrystusa  Króla  Wszechświata .  .

 Modlimy  się szczególnie za  nasze Siostry Betanki : S.  Przełożoną  Gabrielę- ,  S.organistkę  Lucjanę i  S. Gorettę -zakrystiankę o  zdrowie, Boże łaski i  opiekę Matki Bożej w  codziennej radosnej  posłudze w  naszej   rodzinie  parafialnej.  W czasie Mszy św. o godz. 9.00 nasze Siostry  ponowią swoje    śluby  zakonne.

 Dzisiaj wspominamy św. Cecylię męczenniczkę za  wiarę, która  jest Patronką  muzyki  sakralnej i    śpiewu  kościelnego.

  Na Mszy św. o godz.9.00  siedmiu chłopców- kandydatów  zostanie przyjętych  do    grona  naszych ministrantów , aby  godnie i z radością służyli przy Ołtarzu   Pańskim w  czasie Mszy św. i nabożeństw.

3.Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.To stowarzyszenie wiernych świeckich , a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

 4. .Jutro o godz.13.00-będzie pogrzeb z kaplicy+Zdzisława Włuska z Łapszowa.

 5..W przyszłą niedziele rozpoczniemy Okres Adwentu -czas  radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. 6.Polecam dzisiejsza „Niedzielę” oraz „Dobre Nowiny „-w podarunku dla rodzin.

 Uczestnicząc we  Mszy sw. , przystępując do  Komunii św.i  modlącsię według  intencji Ojca sw.  FRANCISZKA możemy każdego  dnia  przez cały miesiąc  listopad  ofiarować odpust  zupełny dla kolejnego naszego ukochanego zmarłego , aby jego dusza z   czyśćca przeszła do radości  życia wiecznego w niebie.   

4.. Wypominki roczne  można nadal jeszcze zgłaszać nawet  bez ofiar,gdyż wyrazem naszej miłości do naszych ukochanych  zmarłych jest nieustanna  nasza wspolna   modlitwa  do Boga o ich wieczne  szczęście w  niebie.   Proszę zgłaszać  ewentulne pomyłki przy wyczytywanych już wypominkach.

Wszystkim obchodzącym Imieniny i Jubileusze  składam serdeczne  życzenia.

Po 3  latach użytkowania  nastąpiła    awaria   lampy  rzutnika multimedialnego ,dlatego  teksty  pieśni nie mogą być wyświetlane , ale  spiewajmy  głośno z miłości  do Boga  i Matki   Najświętszej.

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM,którzy  w  tym trudnym  dla  wszystkich czasie wsparli   naszą  Parafię   swoją ofiarą złożoną    z dobroci serca w  kościele  jak  też  przekazem na  konto  Parafii   –

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  –  „ BÓG ZAPŁAĆ.  ! „

 Cieszymy się, ze wykonaliśmy w trosce o piękno naszego  CMENTARZA  –  trzy  alejki z  kostki brukowej o powierzchni ok.600 m  ,których całkowity  koszt  wykonania  wyniesie                   ok. 50   tysięcy złotych.   

  Wasza troska o czystość  i piękno grobów jest wyrazem waszej  wiary , miłości i wdzięczności wobec naszych ukochanych zmarłych , dla  których  wypraszmy  u  Miłosiernego Boga  wieczną   radość  w niebie. . 

Nr konta bankowego naszej Parafii- Ksiażnice  Wielkie 

PKO BP S.A. -70  1020  2892  0000  5602   0185   6160 

===========================================

 

 

 

 

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA- ROKU-A-   -8  listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata, a szczególnie w Republice Srodkowej  Afryki.  Wielu wyznawców Chrystusa   na świecie   płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie.   Dzisiaj  w czasie adoracji  po  Komunii św. będziemy się  modlic  Koronką  do   Miłosierdzia Bożego za prześladowanych  chrześcijan i również za  cały  naród  polski  o  zachowanie Bozych Przykazań w życiu w  trosce o przyszłość naszej  Ojczyzny. 
 2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, przy której  przez   1000  lat koncentrowało się  życie Kościoła i która nadal  zachowuje  status katedry biskupa Rzymu.    Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

 W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości naszej Ojczyzny. Msze święte w naszym kościele  będą  sprawowane o godz.: 7.30. ; 9.00 i  16.00. Jest  to dzień  wolny od pracy zawodowej i nauki , dlatego  starajmy  się w  miarę możliwości  uczestniczyć we Mszy św. w  kościele , albo przeżyć owocnie Mszę sw. dzięki transmisji  telewizyjnej w naszych  domach.  Od dzisiaj po wprowadzeniu nowych obostrzeń w  walce z pandemią   w  Polsce  w naszym kościele może uczestniczyć ok. 25 osób i pozostali  przed kościołem  z  zachowaniem maseczek, dystansu i dezynfekcji .

Protestujący nieodpowiedzialni  w miastach spowodowali olbrzymi wzrost tych zachorowań Polaków.

      Podczas  każdej  Mszy  św. w  środę  będziemy  się  modlic  do  Miłosiernego Pana   przez wstawiennictwo Matki   Bożej – Królowej  Polski   za  naszą  umiłowaną, udręczoną obecnie  Ojczyznę,  która  jest  naszą  ziemską MATKĄ , a  której   Imię  POLSKA . Sw. Jan Paweł II -największy  z  rodu  Polaków  z  wielką czcią całował  tę naszą polską ziemię przybywając do Ojczyzny w  czasie    9  Pielgrzymek.

Jako prawdziwi POLACY  zawieśmy biało-czerwoną flagę przy  naszych  domach.

 1. Wypominki przed Mszami św. są jeszcze te dawniejsze i dlatego można zgłaszać nadal w wypominkach swoich zmarłych – nawet bez ofiar ,abyśmy się modlili o ich wieczne zbawienie wspólnie w  kościele  przez ten  kolejny  rok. .

Uczestnicząc we  Mszy sw. , przystępując do  Komunii św.i  modląc  się według  intencji Ojca sw.  FRANCISZKA możemy każdego  dnia  przez cały miesiąc  listopad  ofiarować odpust  zupełny dla kolejnego naszego ukochanego zmarłego , aby jego dusza z   czyśćca przeszła do radości  życia wiecznego w niebie.   

W tym tygodniu patronuja nam:

 • We wtorek- 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła,
 • W środę -11 XI – św. Marcin (316-397), biskupa w Tours  we Francji
 • W czwartek- 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
 • W piątek- 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi polscy męczennicy za czasów Bolesława  Chrobrego  wyniesieni do chwały ołtarzy.

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM, KTÓRZY W TYM TRUDNYM CZASIE WSPARLI NAS SWOJĄ OFIARĄ, PRZYNIESIONĄ DO KOŚCIOŁA, JAK I TEZ PRZEKAZEM NA KONTO PARAFII – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  –  „ BÓG ZAPŁAĆ.  ! „

 Cieszymy się, ze wykonaliśmy w trosce o piękno naszego  CMENTARZA  –  trzy  Alejki z  kostki brukowej o powierzchni ok.600 m  ,których całkowity  koszt  wykonania  wyniesie                   ok. 50   tysięcy złotych.

Nr konta bankowego naszej Parafii- Ksiażnice  Wielkie 

PKO BP S.A. -70  1020  2892  0000  5602   0185   6160 

============================================

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ    WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH    –   1 listopada 2020

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie.. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie.

Z powodu pandemii koronowirusa  Msze św. w całej Polsce i w naszej Diecezji odprawiane sa  tylko w  kościołach. Trudne  jest dla nas to, że  Cmentarzy nie  można nawiedzać aż do poniedziałku zgodnie z ogłoszonym  przez Premiera Zarządzeniem.

Msze  św. dzisiaj  w  naszym  kościele sa sprawowane jak w niedzielę. Po południu o godz. 16.00.

 1. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. Modląc się za zmarłych, pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli przebywać blisko Ojca w niebie.

 

 1. W poniedziałek, 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane cztery  Msze Święte jak w niedzielę      o godz. ;   7.30;  9.00; 11.00 i 16.00  ,a po niej Różaniec za  naszych zmarłych  .

Jutro przed   kazdą  Msza  św. wypominki 1-razowe i modlitwy nasze o szczęście  wieczne  w niebie  dla  naszych ukochanych   zmarłych.  

 Można  zgłaszać  w wypominkach  nadal naszych ukochanych  zmarłych—nawet  bez ofiar  ,abyśmy  pomagali  im w  przejściu z czyśćca do  niebiańskej  Ojczyzny.   

. 4. Codziennie  przez  cały  listopad –  jak ogłosił Ojciec św. Franciszek możemy ofiarować  Dar odpustu  zupełnego dla  kolejnych  dusz naszych  zmarłych w czyśćcu cierpiących.  Pod  zwykłymi  znanymi  nam  warunkami.:  stan łaski uświęcającej , czyli  po spowiedzi św.  brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Niech nasza troska o zmarłych nie ogranicza się tylko do popularnych „wypominków”. Starajmy się być przy nich częściej i módlmy się za nich. Oni odwdzięczą się nam swoimi modlitwami i swoim wstawiennictwem przed Bogiem.

Będą do 8 XI – Msze   św.po południu  o godz. 16.00, abyśmy mogli ofiarować  odpust  zupełny dla naszych  zmarłych.

 1. We wtorek będzie  o godz.15.00- pogrzeb + Janiny  Kielian  z Jankowic.( 89 lat)
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz.16.00.

 W I  piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej o godz. 7.00 I 16.00.

 !PRZEPRASZAM , ale  w   pierwszy piątek  nie  pojadę   do  chorych z Komunią  św. , gdyż  w piątek wypadł pogrzeb   +ZOFII   KLASA   z   Zagaja o godz.10.00. 

Bardzo proszę Rodziców dzieci   z  klas IV ,   po I  Komunii św. aby przybyli w I piatek do kościoła  na 15.30, aby dzieci przystąpiły do spowiedzi św. i w czasie Mszy sw.  o godz. 16.00. do  Komunii sw. odprawiając  sobie 9 pierwszych  piatków miesiaca .

W środę-św. Karol Boromeusza (1538-1584), biskupa,.

Wszystkim obchodzącym Imieniny i  Jubileusze  składam  serdeczne  życzenia .,

Polecam „Niedzielę’,  „Misje dzisiaj „i bezpłatnie nowy  nr. „Dobre   nowiny „.

Zachowujmy maseczki, dystans i dezynfekcję.

Wierni  nie mogąc uczestniczyc we Mszy św. w  kosciele  niech starają sie gorąco  modlic przezywając  Mszę sw.w domu  dzięki  transmisji przez Telewizję i przyjmujac Komunię św. duchową,       ofiarowując  Dar odpustu zupełnego kazdego dnia w intencji  kolejnego swojego zmarłego. 

 

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM, KTÓRZY W TYM TRUDNYM CZASIE WSPARLI NAS SWOJĄ OFIARĄ, PRZYNIESIONĄ DO KOŚCIOŁA, JAK I TEZ PRZEKAZEM NA KONTO PARAFII – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY  –  „ BÓG ZAPŁAĆ.  ! „

 Cieszymy się, ze wykonaliśmy w trosce o piękno naszego  CMENTARZA  –  trzy  Alejki z  kostki brukowej o powierzchni ok.600 m  ,których całkowity  koszt  wykonania  wyniesie                   ok. 50   tysięcy złotych.

Nr konta bankowego naszej Parafii- Ksiażnice  Wielkie 

PKO BP S.A. -70  1020  2892  0000  5602   0185   6160 

 

 

 

================================================ 

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA– 25.10. 2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj w rocznicę poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.

 = Jutro  będziemy  się  modlic  w czasie Mszy  sw. o godz. 7.00 w int..naszej Siostry Lucjany  -organistki w dniu jej Imienin.

 W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i JudęTadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę.

 1. 3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według niedzielnego porządku: 7.30; 00; 11.00 i 16.00.

Z powodu   epidemii w  trosce o zdrowie wszystkich nie  będzie  Mszy sw. na  cmentarzu  o  11,00. lecz o  tej godzinie  suma.  będzie  Msza św. w  kościele.

 W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny.

 Codziennie możemy  przystąpić  do  spowiedzi  sw. przed Msza sw. o godz.7.00  i 16.00. 

Pragniemy  ofiarować odpust  zupełny  przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu  jeszcze  cierpiącym  za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

 1. Msze sw.popołudniowe po zmianie czasu   na  zimowy będą sprawowane   od    dzisiaj w każdą   niedzielę i w  tygodniu o godz. 16.00.

Zapraszam na ostatnie  w tym  tygodniu nabożeństwa różańcowe po  Mszy sw.  odprawianej o godz. 16.00-

 Cała Polska jest w strefie czerwonej z powodu pandemii koronowirusa, dlatego stajmy  się  wszyscy zachować te obowiazujace przepisy ;dezynfekcja, dystans i  maseczki w  trosce o zdrowie każdego z  nas.

W naszym kościele może uczestniczyć we   Mszy  sw. i nabożeństwach ok. 50 osób i oczywiście inni przed kościołem .Zakończylismy-3 alejkę na cmentarzu..

„Bóg  zapłać ‘ za ofiary składane  po 50  zl. od  rodziny na te 3 alejki na  cmentarzu  z kostki brukowej w trosce o jego piękno.

Porządkujmy wszystkie  groby  przed Uroczystoscia  Wszystkich Świetych.

I

==============================================

 

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA –   18 października 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele to Światowy Dzień Misyjny.

 Modlimy  się  dzisiaj  i  przez cały  Tydzień Misyjny  w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich z Polski, w liczbie 1886..

 Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy  częstą  modlitwą  i na różne sposoby ,a za tydzień  na   zakończenie  Tygodnia  Misyjnego  złożymy ofiary na  tacę  jako Dar  serca    na Papieskie Dzieła Misyjne.

Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii ; słowami i czynami miłości  w  codziennym życiu .

3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

  4.We  wtorek o godz 15.00 będzie pogrzeb   z  kaplicy +  Anety  Kukułki  z  Biskupic

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła.

Na Mszę św .i nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.00. Przybywajmy  jeszcze  liczniej jak dzieci przed  I Komunią św. i młodzież przed  Bierzmowaniem. Wszystkich serdecznie zapraszam.   Proszę też o odmawianie    Różańca  w domu rodzinnym .

.W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. , który powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej.

Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

7.Wszystkim obchodzącym Imieniny i Jubileusze  składam serdeczne życzenia.

8.Polecam : „ Niedzielę „ ,  „ Misje dzisiaj „ i „Dobre Nowiny ‘dla  każdej  rodziny w   podarunku.

9.”Bóg zapłać ! „tym, którzy złożyli i złożą z  serca  ofiary po 50 zł. od  rodziny na dokończenie 3 alejki z kostki brukowej na naszym cmentarzu .

W tym tygodniu patronujĄ   nam:

 • We wtorek- 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
 • W Czwartek-    22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.
 • Za  tydzien z  soboty na  niedzielę  bedzie  zmiana czasu na  zimowy. Msza św. popołudniowa   w przyszłą  niedzielę –  25 X będzie odprawiana o godz.16.00.

=============================================

 

 

 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA-   11 października 2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę 20 raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski.
 2.  Dziś, a także w piątek, 16 X –w dzień  Świętej Jadwigi Śląskiej) –w 42 r. powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 1. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. ”Bóg zapłać !” Wam za dzisiejsze ofiary na stypendia.

  = We wtorek  ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie  po Mszy sw. o 17.00.

 1. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.00- w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz za zmarłych nauczycieli i księży.

 W czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, gdy obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego będziemy  się  modlić o pocieszenie dla wszystkich  rodziców opłakujących śmierć ukochanego  dziecka. .

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła.

Na Mszę św.i nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.00. Wszystkich serdecznie zapraszam.Proszę tez o odmawianie    Różanca  w domu rodzinnym .

Bardzo pięknie modlą  się codziennie w kościele na różańcu dzieci zklas III -przed I Komunia św.  wraz z  Rodzicami i młodzież przygotowujaca się  do Bierzmowania.

 1. Pamietajmy o noszeniu maseczek w kościele i zachowaniu nakazanych przepisów sanitarnych w trosce o zdrowie bliźnich i nasze.   

 Módlmy  się o powstrzymanie epidemii w Polsce i na całym świecie, o uzdrowienie  dla  chorych i za tych, którzy  ofiarnie im  służą  z wielkim poświęceniem. . .

Wszystkim obchodzącym Imieniny i Jubileusze skaładam serdeczne zyczenia.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska – po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
 • 17 X – św.Ignacy Antiocheński (†ok.117), bp i męczennik uczeń św. Jana Ew.
 • =Dzisiaj niedziela adoracyjna.
 • „Bóg zapłać!”za ofiary po 50 zł. na alejki  na cmentarzu .
 • trwają prace przy trzeciej alejce o długości ok. 120 m .,którą chcemy szybko  dokończyć  w trosce o piękno cmentarza.

 ==================================================

 

 

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA – -4 października 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. 1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.00: DZIECI III,które otrzymały  poświęcone   Rózańce jako przygotowanie  do  I Komunii sw. i,dzieci po I Komunii sw., oraz mlodzieżkl.VII I  VIII  przed Bierzmowaniem i dorosłych..Kto nie  może przybyc  na Mszę św. i Różaniec  o 17.00, niech stara się odmówić chociaż 1 dziesiatke  Różańca w  domu.

 

 1. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza.

==Dzisiaj  po każdej Mszy św. błogosławieństwo małych i wszystkich  dzieci z racji Wspomnienia Aniołów Stróżów, które było w  piątek .

 W środę zapraszamy na Mszę św. i Różaniec we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.-szczególnie Siostry z Kół Żywego Różańca . Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 1. Dzisiaj wspominamy Św. Franciszka z Asyżu i modlimy  się szczególnie  w int. Ojca św. Franciszka, który czci swego  Patrona.

 W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

 1. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali XX Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

7.Wszystkim jubilatom i solenizantom składam życzenia.

8.Polecam  dziesiejszą „Niedzielę ” i ” Dobre  Nowiny  „-w podarunku – „gratis”   -dla  naszych  rodzin. 

9.„Bóg zapłać! ”  za składne ofiary po 50 zł.  na  alejki z kostki  brukowej na  naszym  cmentarzu jako wyraz wdzięczności  wobec swoich   ukochanych Rodziców, krewnych  ,ktorych ciała tu spoczywają na tym  świetym  miejscu.