Intencje Mszalne

.

INTENCJE  MSZALNE –od 26.10.  do 01.11 2020r.

Poniedziałek- 7.00- Dziękczynno-błagalna  przez  orędownictwo  Matki  Bożej w int. naszej  Siostry .Lucjany w  dniu Imienin.

 7.00- + Miroslawa  Klimka -zam. rodz. Kaczmarczykow  i Trzasków. 

16.00- + Ireny Głuszek – w  30-tymm dniu od uczestnikow  pogrzebu.

Wtorek-7.00- +Stanisławy, Jana, Alfreda i Zdzislawa  Staszkiewiczów.

7.00- +  Tadeusza  Płaszewskiego -zam.żona i dzieci.

16..00 – +Tadeusza  i Marianny  Morsztynów.

16..00- +  Stanislawa   i  Heleny   Bodziochów, z rodz. Bodziochów, Kuspalów  i     Majów.

Środa-  7.00.  + Jana  i Władysławy   Sadulskich,  Weroniki i      Jana   Buczków   –    zam. syn z rodziną.

7.00-  +  Tadeusza  Bzdziuły-zam zona.

16..00-  Dziękczynno-błagalna  przez orędownictwo  Matki  Bożej  w int. Joanny i Mariusza  Stalmachów w 25.r. ślubu.

16.00- Dziekczynno-błagalna  przez  orędownictwo matki  Bożej  w int. Kingi  Stojak w    18r. urodzin.

Czwartek- 7.00– + Zdzislawy   Paciorek- w  30-tym   dniu –      od  u czetników  pogrzebu.

7.00- +. Bronisławy ,Danuty, Marianny ,Karola,Stanisława ,   Stanisława  Nowińskich.

Czwartek    -16.00-  + Mirosława  Klimka   –

             zam. .  rodzina  Krzywdów  z  Dąbrówki

16.00-  + Zofii  Gurdy (r.) – zam.  syn Marek z rodziną

Zofii, Antoniego.

Piątek –  7.00-    Przemysława Króla-  zam.  rodzice.                                                                                                                    

7.00 – Tadeusza (1r.),, Józefa i Zofii Grzybów, Wiesława   Musiała .

16.00- +Piotra, Stanisława, Władysławy Bździułów    i   Honoraty  Kabat.

Sobota-7.00- + Włodzimierza Gajowki-(5r.)zam.  rodzina.

 7.00- + Zofii , Antoniego , Barbary i  Czesława  Żurków- .

16.00-  + Stanisława Wasilewskiego-zam.żona z rodziną.

01 listopdada – Uroczystoścć Wszystkich  Świętych. .

 7.30– + Andrzeja  Tłuchowskiego -zam. żona   .

 9.00 +   Stanisława   Pytla -zam.  żona  z  rodziną.

 ! 11.00suma w kościele  + wszystkich  naszych  zmarłych.

 16.00-   +Jana, Józefy, Cecylii, Juliana , Ryszarda.

================================================ 

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA– 25.10. 2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj w rocznicę poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.

 = Jutro  będziemy  się  modlic  w czasie Mszy  sw. o godz. 7.00 w int..naszej Siostry Lucjany  -organistki w dniu jej Imienin.

 W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i JudęTadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę.

 1. 3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane według niedzielnego porządku: 7.30; 00; 11.00 i 16.00.

Z powodu   epidemii w  trosce o zdrowie wszystkich nie  będzie  Mszy sw. na  cmentarzu  o  11,00. lecz o  tej godzinie  suma.  będzie  Msza św. w  kościele.

 W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny.

 Codziennie możemy  przystąpić  do  spowiedzi  sw. przed Msza sw. o godz.7.00  i 16.00. 

Pragniemy  ofiarować odpust  zupełny  przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu  jeszcze  cierpiącym  za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

 1. Msze sw.popołudniowe po zmianie czasu   na  zimowy będą sprawowane   od    dzisiaj w każdą   niedzielę i w  tygodniu o godz. 16.00.

Zapraszam na ostatnie  w tym  tygodniu nabożeństwa różańcowe po  Mszy sw.  odprawianej o godz. 16.00-

 Cała Polska jest w strefie czerwonej z powodu pandemii koronowirusa, dlatego stajmy  się  wszyscy zachować te obowiazujace przepisy ;dezynfekcja, dystans i  maseczki w  trosce o zdrowie każdego z  nas.

W naszym kościele może uczestniczyć we   Mszy  sw. i nabożeństwach ok. 50 osób i oczywiście inni przed kościołem .Zakończylismy-3 alejkę na cmentarzu..

„Bóg  zapłać ‘ za ofiary składane  po 50  zl. od  rodziny na te 3 alejki na  cmentarzu  z kostki brukowej w trosce o jego piękno.

Porządkujmy wszystkie  groby  przed Uroczystoscia  Wszystkich Świetych.

I

==============================================

 

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA –   18 października 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele to Światowy Dzień Misyjny.

 Modlimy  się  dzisiaj  i  przez cały  Tydzień Misyjny  w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich z Polski, w liczbie 1886..

 Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy  częstą  modlitwą  i na różne sposoby ,a za tydzień  na   zakończenie  Tygodnia  Misyjnego  złożymy ofiary na  tacę  jako Dar  serca    na Papieskie Dzieła Misyjne.

Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii ; słowami i czynami miłości  w  codziennym życiu .

3. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

  4.We  wtorek o godz 15.00 będzie pogrzeb   z  kaplicy +  Anety  Kukułki  z  Biskupic

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła.

Na Mszę św .i nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.00. Przybywajmy  jeszcze  liczniej jak dzieci przed  I Komunią św. i młodzież przed  Bierzmowaniem. Wszystkich serdecznie zapraszam.   Proszę też o odmawianie    Różańca  w domu rodzinnym .

.W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. , który powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej.

Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

7.Wszystkim obchodzącym Imieniny i Jubileusze  składam serdeczne życzenia.

8.Polecam : „ Niedzielę „ ,  „ Misje dzisiaj „ i „Dobre Nowiny ‘dla  każdej  rodziny w   podarunku.

9.”Bóg zapłać ! „tym, którzy złożyli i złożą z  serca  ofiary po 50 zł. od  rodziny na dokończenie 3 alejki z kostki brukowej na naszym cmentarzu .

W tym tygodniu patronujĄ   nam:

 • We wtorek- 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
 • W Czwartek-    22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.
 • Za  tydzien z  soboty na  niedzielę  bedzie  zmiana czasu na  zimowy. Msza św. popołudniowa   w przyszłą  niedzielę –  25 X będzie odprawiana o godz.16.00.

=============================================

 

 

 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA-   11 października 2020r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę 20 raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski.
 2.  Dziś, a także w piątek, 16 X –w dzień  Świętej Jadwigi Śląskiej) –w 42 r. powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 1. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. ”Bóg zapłać !” Wam za dzisiejsze ofiary na stypendia.

  = We wtorek  ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie  po Mszy sw. o 17.00.

 1. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17.00- w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz za zmarłych nauczycieli i księży.

 W czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, gdy obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego będziemy  się  modlić o pocieszenie dla wszystkich  rodziców opłakujących śmierć ukochanego  dziecka. .

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła.

Na Mszę św.i nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.00. Wszystkich serdecznie zapraszam.Proszę tez o odmawianie    Różanca  w domu rodzinnym .

Bardzo pięknie modlą  się codziennie w kościele na różańcu dzieci zklas III -przed I Komunia św.  wraz z  Rodzicami i młodzież przygotowujaca się  do Bierzmowania.

 1. Pamietajmy o noszeniu maseczek w kościele i zachowaniu nakazanych przepisów sanitarnych w trosce o zdrowie bliźnich i nasze.   

 Módlmy  się o powstrzymanie epidemii w Polsce i na całym świecie, o uzdrowienie  dla  chorych i za tych, którzy  ofiarnie im  służą  z wielkim poświęceniem. . .

Wszystkim obchodzącym Imieniny i Jubileusze skaładam serdeczne zyczenia.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska – po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
 • 17 X – św.Ignacy Antiocheński (†ok.117), bp i męczennik uczeń św. Jana Ew.
 • =Dzisiaj niedziela adoracyjna.
 • „Bóg zapłać!”za ofiary po 50 zł. na alejki  na cmentarzu .
 • trwają prace przy trzeciej alejce o długości ok. 120 m .,którą chcemy szybko  dokończyć  w trosce o piękno cmentarza.

 ==================================================

 

 

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA – -4 października 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. 1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.00: DZIECI III,które otrzymały  poświęcone   Rózańce jako przygotowanie  do  I Komunii sw. i,dzieci po I Komunii sw., oraz mlodzieżkl.VII I  VIII  przed Bierzmowaniem i dorosłych..Kto nie  może przybyc  na Mszę św. i Różaniec  o 17.00, niech stara się odmówić chociaż 1 dziesiatke  Różańca w  domu.

 

 1. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza.

==Dzisiaj  po każdej Mszy św. błogosławieństwo małych i wszystkich  dzieci z racji Wspomnienia Aniołów Stróżów, które było w  piątek .

 W środę zapraszamy na Mszę św. i Różaniec we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.-szczególnie Siostry z Kół Żywego Różańca . Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 1. Dzisiaj wspominamy Św. Franciszka z Asyżu i modlimy  się szczególnie  w int. Ojca św. Franciszka, który czci swego  Patrona.

 W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

 1. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali XX Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

7.Wszystkim jubilatom i solenizantom składam życzenia.

8.Polecam  dziesiejszą „Niedzielę ” i ” Dobre  Nowiny  „-w podarunku – „gratis”   -dla  naszych  rodzin. 

9.„Bóg zapłać! ”  za składne ofiary po 50 zł.  na  alejki z kostki  brukowej na  naszym  cmentarzu jako wyraz wdzięczności  wobec swoich   ukochanych Rodziców, krewnych  ,ktorych ciała tu spoczywają na tym  świetym  miejscu.